Перша "ода" Декатлону тут, написана ще в 2013 році.
Є у мене мрія - щоб в Україну зайшли торгівельні мережі Decathlon і ІКЕА. І щоб ціни були відповідні, а не вдвічі дороже, ніж в ЄС (бо такого мита накрутять...). Про ІКЕА буде наступний пост.
А сьогодні, 28 вересня, був єдиний з 16-и днів, коли ми не плавали в морі, бо зранку почався шторм і злива.
1.Ураган був нічого собі. Ось тут 7 секунд цього щастя.
Посилання на YouTube Click to view
2. Але, якщо ви економите трафік, то фото дає приблизне уявлення.
Ну, що робити в таку погоду? Але, оскільки в нас є конкретна шопіг-мета в Декатлоні, і величезне бажання побувати в ІКЕІ, без мети, просто витрішки покупувати, то вирішили поїхати в Валенсію, вірніше, пару кілометрів до неї не доїхати. В Ікею хотіли, бо ніколи там не були, але чули про неї чимало хорошого.
Порадились з дочкою, чи варто витрачати бензин на майже 200 км, сказала, що варто, що ІКЕА - це ще одна "достопримечательность", це варто бачити.
3. Тільки почали виїжджати, вже й розпогоджуватись почало.
4. А на трасу виїхали - наче нічого й не було. Але наслідки шторму на пляжі були, і їх я покажу в кінці поста.
5. З машини виходили - на нас ще кілька крапельок впало...
Decathlon - французька компанія, заснована в 1976 році Мішелем Леклерком, спочатку як торгівельна, але з 80-х років - як така, що спеціалізується на розробці, виробництві і продажу товарів для більш, ніж для 70-и видів спорту.
Зараз компанія має 1031 магазин в 34-х країнах світу. У Франції їх 300, в Китаї 166, в Іспанії 133, в Росії 41, В Хорватії 4, в Україні - жодного.
Виробництво - в 27-и країнах, в Україні виробляється верх для взуття (на жаль, не знайшла інформації, для якого бренду, можливо, для того, що шиють в російському Ярославлі).
Власники компанії - сім"я Мюльє, яка також контролює мережу Ашан (Auchan). Ключові люди компанії - Mattia Palascino і Michel Leclercq (Мішель Леклерк, засновник і власник 40%). Зараз Леклерку 79 років. Це його кузен і заснував мережу супермаркетів "Ашан".
Компанія має близько 20 власних брендів для конкретного виду спорту. В нашій сім"ї більше всього декатлонівського бренду Quechua (товари для походів, бігу і бігових лиж).
Ми з чоловіком вперше побували в Декатлоні в 2012 році в Італії, пізніше - у Франції і в Іспанії. А перші декатлонівські кросівки за 10є. мені купила дочка ще в 2011р., ще ходять, тільки вигляд вже не дуже. Коли в нас, в магазинах типу "Адреналін" трекінгові палки коштували 600-800 грн., там ми купили по 10є. а євро тоді був по 10 грн. Аналогічна різниця в ціні на взуття і т.ін. Звичайно, не всі кросівки там по 10-15 є., є й по 200, а отже, кожен знайде саме те, що йому треба.
6. В компанії близько 70 тис. працівників, а річний товарообіг за 2015 рік склав 9,1 млрд. євро.
Декатлон має свій благодійний фонд і є спонсором багатьох спортивних заходів і команд. Тут я писала трохи про пробіг
Тур де Фіз в Альпах, по маршруту якого ми частково пройшли, то його теж спонсорує декатлонівський бренд Quechua.
А ще компанія турбується про довкілля і робить свої магазини енергоефективними.
Що нам тут подобається, крім співвідношення ціна-якість? Зручна сруктура магазину і інформативність.
Нам зараз потрібні чоловічі кросівки для залу , на поліуретановій підошві ( в Україні подібні 1200-1500 грн. і більше).
Магазин величезний, видів кросівок - море. Але ми бачимо написи біля секцій і проходимо повз ряди взуття для футболу, для бігу, для прогулянок (для кожного виду - цілий ряд)...
Ось щось для жінок, нам це не треба...
7. І таке нам зараз не треба...
8. О! Саме те! Бренд Artengo - для ракеточних видів спорту.
Подобається нам в Декатлоні, що майже біля кожного виду взуття є або такий опис його властивостей, або - зрозуміла картинка щодо водостійкості, стійкості до стирання (абразивних поверхонь), гнучкості (Flexible) і т.ін.
Колись я купувала кросівки за 10 є., а поруч стояли майже такі самі, але за 19. На картинці було показано, що вони водонепроникні.
Але походимо ще трохи, раптом дешевші знайдемо.
9. Йєс, йєс, йєс! Добре, що в чоловіка розмір ноги невеликий, йому підійдуть ці infantil (дитячі).
Вже два місяці грає в них в настільний теніс. Справді, гнучкі і зовсім не слизькі.
14. Коли євро був по 10 грн., мені така ціна подобалась, і кофтинки-фліски хороші, одна така є. Хотілося б ще...
15. От так Декатлон турбується "за екологію" - присвітило сонечко, і частину світла вимкнули, світло йде через дах.
А ми шукаємо Probadores (примірочні). Там кабін достатньо, черги нема. Те, що поміряли, віддаємо дівчині, яка за стійкою поруч, і така в неї робота - цілісінький день вішати одяг на плечики.
16. Купальники, плавки і майки.
17. Але ми не за цим приїхали. Купили чоловіку шорти, дві футболки-поло (він у них просто красень!) і спортивні штани. Значно дешевше, ніж вдома (але вдома ще й пошук зайняв би чимало часу).
Звичайно, тут продається не лише спортивний одяг, а й спортінвентар - від ракеток і віндсьорфінга до наметів і ліхтариків. Є велосипеди, байдарки, теннісні столи, все для снорклінга, спортивне харчування, маршрутні карти...
Є великий відділ дитячого одягу і взуття тих же спортивних брендів, що й для дорослих.
В Декатлоні можна купити екіпірування і спорядження для елітних видів спорту - гольфу, верхової їзди, підводного полювання...
У Франції в 2013 р. ми потрапили в Декатлон в суботу, йшов холодний дощ, а всередині було тепло і повно сімей з дітьми. Бо субота - день сімейних покупок.
18. І навіть в туалеті передбачені зручності для мам з маленькими дітками - пеленальний столик справа від умивальника.
В гарному настрої ми вийшли з Декатлону.
19. Потім була ІКЕА (як обіцяла, про неї - наступний пост). І це були ще кращі враження, та й походили ми по ній вдвічі довше, бо витрішки купувати можна безкінечно довго, не те, що щось конкретне, - півтори-дві години і ти екіпірований.
Додому повернулись надвечір. А вранці я пішла подивитись наслідки шторму.
Ось видно - річка тепер відділена від моря гребелькою з піску. Вчора вода в річці текла в зворотньому напрямку, бо море підпирало.
20. Тільки-но я зібралась перейти по гребельці, як раптом море почало наступати назустріч річці. (тут - море зліва, річка справа).
21. Я встигла проскочити і обернулась назад. (Море справа, річка зліва).
22. І от зустрілись море й річка. Але ненадовго. Не вистачало води в ріці, щоб прорвати греблю, і коли через два дні в ній почала зустрічатись дохла риба (може, морська запливла?), приїхав екскаватор і прорив вихід річки до моря.
23. Ми, на щастя, ні разу не бачили на пляжах прапора, що показує "в морі - медузи". Вони в цих краях дуже небезпечні. Але нашестя їх буває не кожного року, і не на всіх пляжах.
Ось, одну винесло штормом.
Інші пости цієї серії:
Іспанські репортажі. Осінь 2016. Анонс Іспанські репортажі 2016, осінь. Переліт туди. Ці 6 постів без фото, писались ще з Іспанії.
Ну й роумінг! (ми зараз в Іспанії) Іспанські репортажі. Гастрономічне Дрібничка, а приємно В таку спеку на високу гору не полізу Пенсіонерське В Ель Верхелі на базарі... Далі, написані вже вдома, з фото:
Іспанські репортажі 2016, осінь. Трохи моря. Іспанці-українці, різниця в менталітеті. Культура водіння. Туалет в самолете. Как пользоваться Іспанські репортажі 2016. І про борделі... Ще трохи про утилізацію відходів К арке в скале Пенья Форада (la Peña Foradá ), в долине Vall de Gallinera Прачечная самообслуживания в Дении Особенности автозаправок в Испании Магазин "Anticrisis" І про відхід у вічність Нужна перекись? - В супермаркет Тысячелетняя олива (Oliva milenaria). Башня Карралс (Torre Carrals) Китайський супермаркет Вечерний поход на предгорье Сегарии. Мыс Нау, пляж Гранаделья после пожара и мирадоры Селение Тормос и горы возле негоДалі буде...