© Частенько в дитинстві, граючись десь у садку або на вигоні, траплялося знайти іржаву підкову. Я її брала і несла мамі, бо знала, що та річ не просто залізяка, а таїть вона у собі якусь загадковість. Мама казали що ту річ викидати не можна, хоча як оберіг її, в часи мого дитинства, вже не викорисстовували.
Таке ставлення до підкови, напевно було підсвідомо, мало своє глибоке коріння.
З давніх давен у наших пращурів було особливе ставлення до підкови : " Для захисту від Духу злого, при вході вішали підкову".
Її дугоподібна форма вважалася символом чаші Бога-Творця. Для того щоб удача не відверталася від усіх членів сім'ї, які проживали у хаті, підкову вішали ріжками до низу над вхідними дверима. Це означало, що Божа благодать виливається на кожного, хто роходить під нею. Пікову можна було вішати звичайну (ковану), а можна, символічну, намальовану, чи зроблену зі шкіри або дерева.
У випадках, коли удача йде мешканцям оселі в руки, але складається так, що вона не використовується на благо, а ніби протікає крізь пальці, то підвішена над дверима підкова зробить ваше життя ще хаотичнішим. Щоб так не сталося, підкову вішають нижче дверей, на
порозі, ріжками до гори. Пороги робили досить високими. Тоді кожен хто переступає поріг, на якому присутня підкова, стає більш врівноваженим, а всі блага як матеріальні, так і духовні залишаються не втраченими.
Можна також вішати дві підкови - над дверима, і нижче дверей. Вважалося що дві підкови приносять у дім гармонію.©
(8. Про Україну. Д - Е.)
https://olga-den-f.dreamwidth.org/5223.html