Дорогі друзі, хоча це не дуже тема для робочого дня, але я все таки після
недавніх дискусій, дозріла до запитання шановному товариству. Наскільки, на Вашу думку, правомірно говорити про гумінізм у християнстві і християнство у гуманізмі?
(
шо я маю на увазі )
Comments 22
По-моему, если Иисус Человек, то христианство, конечно же включает в себя гуманизм, но не марксистский (ведь определений гуманизма много)
Reply
просто слишком часто гуманизм противопоставляется христианству. Часто я с этим согласна, когда противоречия очевидны, например, в вопросах абортов, эвтаназии и многих других, когда нет места для дискуссии.
но часто же можно услышать, что "вы человека любите больше, чем Бога"; "хотите быть милосерднее Самого Бога". И вот здесь, мне кажется, может появиться место для манипуляции, потому что кто определяет эту грань: я люблю человека больше чем Бога или потому, что он - Божий?
Reply
И христиане разные! :)
Reply
и проблему общества, проблему общения людей, проблему «мы».
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
О, і це теж.
Reply
Як на мене, то це примноження сутностей: християнство є чітким терміном, гуманізм - ні. Ніяких меж проводити неможливо, це все одно, що порівнювати метр з яблуком.
Reply
Reply
Так. І знов-таки, тому що використовується нечіткий термін - «гуманізм».
Є, наприклад, секулярний гуманізм («людина є мірою всіх речей»). Це чіткий термін - тут повне протиставлення християнству.
Або, наприклад, відомо, що смертну кару з Кримінального кодексу прибрали з метою _гуманізації_. Гуманізація для кого? Для злочинця. Не для суспільства, не для жертви.
В християнстві все гармонічно: Бог у своїх діях гармонічно поєднує справедливість і милосердя.
Коли починається світська філософія і вводяться нові демагогічні терміни, ми бачимо розгардіяш. Бути гуманним до однієї людини інколи означає бути жорстоким до іншої - Біблія завжди поєднує справедливе покарання нечестивих і милосердне звільнення праведних. Отже, термін «гуманізм» слід відкинути взагалі, оскільки його, як правило, використовують з чисто демагогічною метою.
Reply
Reply
Reply
Leave a comment