Серед усіх замків дивакуватого баварського короля Людовіка ІІ, а замків, по суті, є три: найвідоміший Нойшванштайн, замок-Версаль на острові Герренхімзеє та Ліндергофу, - є ще один замок. Ну це навіть не замок, а так, королівський будиночок Шахен (Schachen). До слова - найменш відомий, бо автобусами туристів туди не возять - нема доріг, треба справді дряпатися в гори, по стежкам. Від найближчого населеного пункту Гарміш-Партенкірхен треба здолати понад 10 км і подолати висоту в 1866 м.
Замок було збудовано в 1869-1872 рока Людовіком ІІ за проектом Георга Дольманна (Georg Dollmann) в стилі швейцарського сільського будиночка. Часто можна зустріти назву - мисливський замок, хоча король ніколи не був ласий до полювання. Йому би побільше спокою, затишку, самотності та казок. До Шахена він приїжджав на день народження або на ювілейні дати. Та й те - в кареті або в санях.
У дерев’яній садибі знаходяться вітальня, кабінет, спальня, ванна, турецька баня, торжественний зал, турецький кабінет, який займає весь верхній поверх і оформлений в мавританському стилі на зразок турецьких палаців. Другий поверх мебльований розкішним диваном, прикрашений лакованими вазами з павиним пером, декорований люстрами та килимами. У такій атмосфері король хотів відчувати себе халіфом, султаном, шейхом та еміром всіх мусульман і мріяти про Шехерезаду з її тисячею та однією казкою.
У порівнянні з іншими замками і палацами короля Шахен виглядає щонайменше вбого.
Через скло світло набуває фіолетового кольору.
Спалах вирівнює барви і показує, що ж там справді є.
Ось винуватці цих кольорів.
Фотографувати, як і в інших його резиденціях заборонено (чому?). Щоправда, поки музейний службовець продавав білети, ми встигли пробратися на другий поверх і зробити кілька кадрів. Перший поверх нічим особливим не вирізняється, окрім старих гарнітурів, дерев’яних лавок з кедру і картин. Підлога скрипуча, освітлення - мляве.
Під замком знаходиться невеличкий ботанічний альпійський сад (філіал
мюнхенського ботанічного саду), закладений в 1900 році. Флора представлена понад 1000 екземплярів з усіх без виключення гірських регіонів планети (від Альп до Гімалаїв).
Ось такі там гори Wettersteingebirge.