Куди дівають вугілля видобуте у Львівській області?Це питання задають часто,як тільки дізнаються що у Львівській області є вугільні шахти.
Ага,ще декілька років тому Львівсько-Волинський вугільний басейн був потужнішим-і підприємств (саме шахт,діючих) було більше,і видобуток і штат працівників...Все з часом змінюється,все минає..Тож куди йде вугілля із західних копалень?Здебільшого на забезпечення роботи двох ТЕС Західного регіону,-Бурштинської і Добротвірської.Саме про останню і піде мова далі..І не тільки про неї..
Шлюзи на каналі
Добротвірська ТЕС (спершу Львівсько-Волинська ДРЕС) - теплоелектростанція у Добротворі проектною потужністю 700 МВт.Станція побудована протягом 1955-1969 рр.
Перший турбогенератор потужністю 25 МВт був введений в експлуатацію 15 грудня 1955 р.. Із вводом в експлуатацію другого турбогенератора 25 МВт і двох котлоагрегатів паропродуктивністю по 120 т/год в жовтні 1956 р. було закінчено будівництво першої черги Добротвірської ДРЕС.З вводом турбіни потужністю 50 МВт та трьох турбін по 100 МВт і семи котлів ТП-10 паропродуктивністю по 220 т/год. 16 листопада 1962 р. закінчено будівництво другої черги електростанції.
Бетонні плити
"Теплий" канал
В 1963р. почав давати струм генератор № 7 потужністю 150 МВт. 20 липня 1964 р. було здано в експлуатацію останній 8-й генератор (потужність 150 МВт), після чого загальна потужність Добротвірської ТЕС була доведена до проектної - 700 МВт.
Панорама
Дим і хмари..
Протягом в 1981-1982 рр. списано і демонтовано перші три турбогенератори сумарною потужністю 100 МВт і два котли ПК-19 сумарною потужністю 240 т пари за годину,внаслідок чого встановлена потужність Добротвірської ТЕС становить 600 МВт.
Фото
Вироблену електроенергію Добротвірська ТЕС відпускає в мережі України і Польщу. На експорт можуть працювати два енергоблоки 150 МВт на окрему лінію 220кВ до міста Замостя (Польща), так і паралельно з енерогосистемою України.
Гребля
Водосховище
Повітряна лінія електропередач (ПЛ) 220кВ Добротвірська ТЕС -Замостя (Польща) була першою експортною лінією між Радянським Союзом і тодішньою ПНР (Польська Народна Республіка) з якої починалась енергосистема «МИР» (об'єднання енергосистем Соцтабору).
Шумить та піниться вода..
Каскад
Біля самої ТЕС проходять різні канали,знаходиться багато споруд добудованих,недобудованих,покинутих,розвалених...Взагалі складається враження,що тут царство метало-бетонно-монолітних споруд,деталей,блоків,які застигли на певний час і чекають,коли виникне потреба у них,щоб ожити вже у єдиній логічно-цілевій конструкції,яка приноситиме користь..
Канал
Перехід по мості ,біля греблі-заборонений(на табличці навіть написано-"стрілятимуть"),але охорона не звертає уваги на місцевих,що проходять туди-сюди,і ми ризикнули теж пройтись.
Шум спадаючої води,піна,водовороти,штучні барєри створюють враження рівнинного водоспаду..
Добротвірська ТЕС
Фотографувати зблизька забороняють,як-не-як-стратегічний об*єкт.Воно й правильно,напевне.Задовільняюсь загальними видами станції.
При в*їзді на територію
Весняна рання..
Початки історії Добротвора сягають XIII ст.У ті часи він належав до Холмської землі, а в XIV ст.- до Белзької.
Добротвір лежить над річкою Західний Буг. Спочатку був розташований на правому березі річки, але через постійні напади татар мешканці переселилися на лівий берег.
В історії згадуються татарські і турецькі напади в 1498 і 1509 рр., від яких населення Добротвору й околиці сильно потерпали.
Один з храмів Старого Добротвора
У Добротворі були два замки, один з них оборонний, що стояв на правому березі Бугу. Від замку збереглася лише назва околиці «Замчисько» і оборонний рів, і то до 1955 р. більшовицька влада побудувала греблю і затопила ту частину Замчиська.
На присілку Язвин був монастир Сестер Василіянок, його було ліквідовано у 1784 р., а церква Св. Дмитрія з цього монастиря перенесена в 1792 р. на цвинтар у Доброворі.
Церква Св.Володимира і Ольги (1933-1938рр.)
Римо-католицький костел Св.Станіслава (1912р.).Профіль
Після Першої світової війни організовується в Добротворі культурно-освітнє, економічне життя. Засновано читальню «Просвіта», драматичний гурток, а також кооператив та інші малі підприємства.
В 1933-38 рр. побудовано нову церкву в україно-візантійському стилі. Храм названо в честь Святих Володимира і Ольги.
Ряд сакральних споруд Старого Добротвора
Після приходу більшовиків у Західну Україну 1944 р. в Добротворі почали розбудовувати нову частину міста і споруджувати електростанцію.
Постановою від 10 липня 1950 р. було затверджено рішення про будівництво Добротвірської ДРЕС на березі Західного Бугу біля с. Добротвір. В цьому ж році Львівським відділенням інституту «Теплоелектропроект» були розпочаті дослідні роботи, розроблено проектне завдання на будівництво станції потужністю 50 тис кВт з перспективою подальшого її розширення.
Фото
У 1960 р. давню частину міста перейменовано на Старий Добротвір, а новій частині дано назву Добротвір.
Костел Св.Станіслава.Фасад
У XV ст. у Добротворі було засновано парафію коштом Оттона з Ходеча. На поч. XVIII ст. тут збудовали черговий дерев'яний костел на кошти А. Велогорської. У 1912 р.було споруджено сучасний мурований храм,який вже 1924 р. реставрували після ушкоджень, завданих війною.
У 1926 р. костел Св.Станіслава було консервовано. До 1997 р. храм перебував закритим (склад).
Сільська рада та монумент
Чебуреки у місцевій кафешці просто МЕГА!)
На поч. 60-их рр.про Добротвір знали чи не в кожному місті нашої країни. Сюди заводи відправляли устаткування, потрібне для будівництва і монтажу. У Добротвір щоденно прибувало теплоенергетичне та електричне обладнання з усіх кінців СРСР - Москви, Ленінграда, Ташкента, Києва, Харкова.
Каплиця Св Дмитрія на кладовищі (1750;1918рр.)
А ще сюди їдуть рибалити з усіх навколишніх сіл, і не тільки.Для кожного рибалки знайдеться своя рибка,ну,якщо не цього разу,то на наступний).
Каплиця-"цибулька"
ТЕС + водосховище
Сонце заховалось за обрій..
Завод в с.Батятичі.Нічне