Чернівці-столиця Буковини.Ч3:Місто+кладовище

Mar 31, 2014 00:36

 Продовжуємо прогулянку чудовим буковинським містом,фактично-столицею Буковини,-Чернівцями.


Кафе "Європейське"/ ресторан "Дністер", (ІІ пол. XIX ст.)Вулиця О. Кобилянської, 5.


Архітектура міста досить різнобічна і різнобарвна-одна вулиця красується перед іншою кількістю та якістю своїх особнячків,житлових та торгових будинків,оформленням та декором фасадів...
Не "корабель" та все ж симпатичний..


15 березня 1811 р.є початком багаторічної історії навчального закладу,-Чернівецького медичного коледжу, коли згідно з розпорядженням Галицького намісництва окружній управі Буковини було повідомлено про створення та обладнання акушерської державної школи в Чернівцях, що іменувалась «Czernowitzer Geburtshilfliches Lehrinstitut».
Головний корпус Чернівецького медичного коледжу.Вул.Червоноармійська,60


Обходити повністю все місто...ммм..на це у вас не вистачить часу і сили,тим паче якщо час у вас обмежений,та й сили не безмежні.Але окремі його вулиці таки заслуговують особливої уваги,ну,мають вони що показати,це беззаперечно!
Житловий будиночок на вул.Л.Українки


Одна з перших кам’яних споруд на  вулиці О.Кобилянської-будинок під №3, який неодноразово перебудовувався. Зараз більшість приміщень будівлі займають Департамент економіки міськвиконкому та філія банку "Райффайзен Банк Аваль".
Житловий будинок А.Тесажа/ кав'ярня "Рассіні юніор"/ ресторан "Ля Орієнт"(др.пол.19ст.).Вул.О.Кобилянської,3


Оригінальний


Український Народний Дім у Чернівцях -український дім, збудований в кінці 19-го століття українською спілкою «Народний Дім», став центром українського життя у Буковині.Йому судилося відіграти важливу роль у відродженні української мови та ідентичности перед Першою світовою війною, проводити націотворчу діяльність в період становленням і утвердження української Незалежності.
 Будівля «Український народний дім» є власністю українського товариства «Народний Дім» вже понад 125 років, він є пам'яткою історії і охороняється державою.
Український Народний Дім(кін.19ст.).Вул.Ломоносова,2


Забудова на вул.Руській


Монастирський комплекс- кляштор і стрункий костел Серця Ісуса споруджений в кін. XIX ст. завдяки клопотанням місіонерів.
Єзуїтський кляштор(1891-1901 рр.).Вул.Д.Загула,3


Давня пожежна установка,встановлена на території пожежної частини №1


Житловий будинок із шпилем


Фото


«Німецький дім» був осередком громадського життя німецького товариства. Витримана у стилі південно-німецької класичної готики початку XX ст.,висотна будівля з гостроверхим дахом велично піднялась над цілою Панською вулицею і стала справжньою її окрасою. На той час вона була найвищою з-поміж інших, адже чотириповерхових будинків тоді тут ще не було - дво- та триповерхові сусідні будинки ніби применшувались перед величчю цієї споруди. Крім чотирьох основних поверхів, будинок має п’ятий горішній поверх.
«Німецький дім»(1910р.).Вул.О.Кобилянської,53


Загалом «Німецький дім» - один з небагатьох будинків Панської вулиці, якого не торкнулись руки перебудовників та завдяки чому він зберіг свій первісний вигляд до нашого часу.
На верхньому, т.зв. п’ятому поверсі Німецького дому є одна кімнатка, у якій нині розміщується невеличкий музей Георгія Дроздовського - відомого письменника, який народився на Буковині.
Квіти на бруківці...


Фото


Будинок крайового уряду Буковини (1871-1873рр.).Вул.Поповича Омеляна, 2


Пішохідна вул.О.Кобилянської


Банк/кафе "Габсбург"(1898р).Вул.О.Кобилянської,1


Житловий будинок (поч.20ст.)Вул.Головна,65


Будинок, в якому розміщувався готель та кафе «Бель В'ю»(1865р).Вул.О.Кобилянської,2


Чернівецька гімназія № 1 заснована Чернівецькою обласною радою народних депутатів у 1990 р.
Чернівецька гімназія №1 Чернівецької міської ради.Пр.Незалежності,68


Житлові будинки на вул.Головній( №№48-50).Кін.19-поч.20ст.


Симпатичний будинок з балконом на вул.Головній


Театральна каса.Вул.Штейнберга


Фото


Житловий будинок(поч.20ст.).Вул.М.Грушевського, 8


Наукова бібліотека Чернівецького університету заснована в 1852 р. (в «австрійський» період) як Крайова бібліотека, перша публічна бібліотека на Буковині, від 1875 р. (року заснування Чернівецького університету) - університетська бібліотека.
Наукова бібліотека ЧНУ(1852р.).Вул. Л. Українки, 23


Будинок в якому міститься один з факультетів ЧНУ


"Будинок полковника" в Чернівцях - один з перших кам'яних житлових будинків Чернівців. Побудований він 1782 р., назву отримав за чином його першого мешканця.
В кінці XIX ст. тут знаходилося офіцерське казино. Зараз це Чернівецький обласний театр ляльок.
Будинок полковника(1782р).Вул.Головна,22


Шикарний будиночок на вул.Шкільній,14


Після прогулянки центром та прилеглими вулицями виходимо на вул.Зелену-вулицю поховань...Саме на цій вулиці знаходиться  міське кладовище,засноване у 1866р.
Ритуальний будинок прощань Бет-Мідраш(кадишим) на єврейському кладовищі


Історико-культурний заповідник християнського та іудейського цвинтарів розташований на вершині гори Гореча на околиці міста. За півтора століття існування тут було створено вражаючий пам'ятник історії міста - кладовище, де поховані відомі діячі краю: політики, вчені, митці, письменники, великі підприємці, церковні іерархи, почесні громадяни та герої ..
Бет-Мідраш(кадишим)


1884 року фірма Тауберга провела осушувальні роботи на місці цвинтаря. Це були перші і, на жаль, останні роботи такого спрямування. У 80-х роках ХІХ ст. геометрист Геліндер розпочав планування цвинтаря, що у перспективі мав стати пам’ятником садово-паркової архітектури. Його розділили на 137 квадратів.
Стіна із розбитих мацев


Вхід на цвинтар розпочинався з будинку під назвою Бейт-кадишим (Будинок прощання або покійницька). Його збудував у 1905 р. архітектор Йозеф Фюнкель, а великий купол над ним, який традиційно для єврейської архітектури завершується зіркою Давида, звів Йозеф Броске. На той час Будинок прощання складався із чотирьох приміщень: центральної ритуальної зали, покійницької, канцелярії та магазину, де можна було придбати все необхідне для похорону. Зверху, на передній стіні розмістився напис на івриті «СИДУК ШАДИМ», що означає Головний Суд Божий.
Фото


Загальна площа кладовища - понад 35 гектарів (християнський цвинтар - понад 20 гектарів, єврейський - майже 15).
Цвинтарі поділені на квартали: християнський - 105 кварталів, єврейський - 137.
Єврейські надгробки


Взагалі на єврейській частині кладовища дуже багато шикарних мацев.На християнській частині також є надгробки та усипальниці варті уваги,але на жаль сонце вирішило що йому варто вже йти на спочинок,тому побродити поміж християнських поховань нагоди вже не було...
Вечірнє..вічне..


Кладовище


Фото

архітектура, мандрівки, Чернівці, кладовище, Буковина

Previous post Next post
Up