Кременець.Другий візит

Nov 26, 2013 17:15

 Вперше у Кременці ми були у 2011р.Місто сподобалось.Гарне місто,компактне,з купою цікавих памяток,-мій улюблений тип містечок.Цієї весни випала нагода ще раз побувати у ньому. Заїхали ненадовго,добряче погуляти вулицями часу не було,та декілька фото таки зробили...


Ранкова зарядка


Розказувати-переказувати історію міста я повторно не буду,всім хто цікавиться такою інформацією- сюди.
Фото


Попереднього разу,будучи у місті,ще не знав про досить симпатичну церкву Покрови Пресвятої Богородиці.Вже вдома побачив її у неті і поставив за мету відвідати храм при першій нагоді.Нагода випала...
Церква Покрови Пресвятої Богородиці


У 60-х рр. XIX ст. у Кременці з'явився 42-й піхотний Якутський полк російської армії. Спочатку він стояв у місті та навколишніх селах по квартирах, а згодом на малопридатній для обробки землі, придбаній у мешканців приміського с.Підлісці, збудував собі військове містечко.
 У 1902-1905 рр. на краю містечка вимурували велику церкву. Новий храм освятили в ім'я святого Інокентія Іркутського, що вважався небесним покровителем полку.
Полковий храм


Полкове містечко за роки війни й революції було знищене, а храм уцілів, та оскільки престол зрушився з місця, у 1919 р. його освятили ще раз,вже в ім'я Покрови Пресвятої Богородиці.
 Полкова церква збудована в так званому "цегляному стилі". В оздобленні споруди головна роль відводилася художнім і технічним якостям цегли, тому її фасад на штукатурили. Формами церква нагадує російські храми XVII ст., наслідування яких на схилі імперії Романових вважалася прикметною ознакою «національного стилю».
Храм.Позолоту та сині "вени" отримав у 2012р.


Миколаївський храм


Наступною цікавинкою яку ми не оглянули при першому візиті являється костел Св.Станіслава.
Костел Св.Станіслава


Ченці католицького ордену францисканців оселилися в Кременці у 1606р. стараннями луцького біскупа Шишковського М.Після закриття францисканського монастиря у 1832р. та передачі його споруди православній церкві, католицька громада змушена була збиратися на богослужіння в невеличкій каплиці, яку облаштували в одному з будинків і тільки у 1853-1857рр. вона побудувала собі новий костел, причому частину коштів їй виділив царський уряд.
Костел


За взірець будівничому послужив петербурзький костел Св. Катерини, споруджений за проектом архітектора Жана Тома де Томона.У 1908р. храм оздобили чеськими вітражами.
На жаль всередину попасти не вдалось,-храм був закритим.
Храм.Фасад


Ну і головним фаворитам міста звичайно також,як і при першому візиті,було приділено увагу.Мова про замок на горі Бона та комплекс колегіуму чину єзуїтів.Описувати їх не буду,знову ж таки посилаючись на текст першої розповіді про місто,-там все сказано..
Комплекс колегіуму чину єзуїтів


Фото


На сьогодні Кременецький замок поступово реставрують.Згідно якого проекту-хз,може такий є,а може й немає.Побачимо вже в недалекому(надіюсь роботи не припиняться через брак коштів чи ще чомусь) майбутньому.
Кременецький замок.На стадії реставрації


Базииліка Святиих Ігнатія Лойоли і Станіслава Костки або Костел оо. Єзуїтів - домінанта комплексу монастиря оо. Єзуїтів у Кременці. Збудований  П. Гижицьким за проектом архітектора Паоло Фонтана у пер. пол. 18 ст. в стилі пізнього бароко. Нині Церква Преображення Господнього УПЦ (КП). Найвища будівля міста.
Комплекс


Інтерєр костелу/церкви


Фото


Вид на замок від костелу

храми, замок, Тернопілля, мандрівки, Кременець

Previous post Next post
Up