Білорусь 2012.Частина 5:Брест(Брэ́ст)-місто

Dec 19, 2012 22:55

В Брест ми прикотились зранку нічним потягом з Мінска.Їхали цілу ніч в холоднющому вагоні,так що завданням №1 було попити гарячої кави.Завданням №2 було знайти розетку щоб підзарядити фотоапарат,який "здох" ще у Мирі.І якщо з №1 ми впорались на відмінно,то знайти розетку на вокзалі виявилось зовсім не легко.Витратили певне з годину,аж поки недалеко не натрапили на будку з ремонту взуття яка вже на щастя відкрилась(ранок,все закрито).Там і залишили техніку а самі відправились у "розвідку"...


Брест (Берестя, в XVII - початку XX ст - Брест-Литовськ, в 1921-1939 р. - Бжещчь-над-Бугем). Перша літописна згадка про нього відноситься до 1019 р., коли місто входило до складу Туровського князівства. Потім він належав київським, пінським, галицько-волинським князям.
Чоловіча гімназія(1905р)/один з корпусів Брестського державного університету.Поряд-оранжерея(університетський зимовий сад)


Третій поверх гімназії добудований пізніше(1960р).А через вікна оранжереї було видно великих красивих папуг всередині.Та вона ще була закритою(.
Палац(особняк)на вул.Міцкевича(сер.19ст)/обласний диспансер


У 1999-2000рр проводилась реставрація даної будівлі.
Ще один особняк на вул.Міцкевича


Архітектура міста


Першою сакральною памяткою міста,з якою ми зустрілись була церква св.Миколая("братська").Знаходиться вона навпроти чоловічої гімназії та вищезгаданої оранжереї.
Церква св.Миколая(1904-06рр)


Храм виконаний у кольорах українського прапору(ну,може колір будівлі не зовсім жовтий,та все ж)) та стиль-московський.Композиційно складається з дзвіниці,трапезної,основного приміщення та 5-ти гранної апсиди з боковими ризницями.Основне приміщення 2-ох ярусне,причому перший ярус декорований арочними вікнами,а на другому знаходиться дзвіниця та куполи.
Церква св.Миколая(1904-06рр)


Церква св.Миколая(1904-06рр).Профіль


Крім головного з обох боків примикають бокові входи,які також прикрашені своєрідними портиками.
Храм діючий.На час наших відвідин всередині була відправа.
Церква св.Миколая(1904-06рр).Головний фасад


Фонтанчик навпроти храму св.Миколая(з гідрантами,а мармурові фонтанчики-з міським гербом)


Продовжуємо прогулянку містом фіксуючи те що нас зацікавило на плівку фото.
Одна з монументальних міських будівель "ЦИХ"(сталінських) часів- Обласна рада профспілок.
Обласна рада профспілок


Будівля Воєводського управління(19ст)/облвиконком


Поряд з облвконкомом "заземлився" хто?Ну звичайно ж Ленін.А площа на якій він стоїть як ви думаєте називається?Ага,Площа Ринок...Ні!Площа Леніна.А пальчиком Ілліч вказує на костел Воздвиження Святого Хреста,який знаходиться на протилежній стороні площі.
Ленін(1958р)


Ще одним сусідом будівлі облвиконкому являється будівля колишньої палати казначейства.,зведена з використанням елементів пізнього класицизму та еклектичних елементів архітектурної стилістики поч.20ст.
Будинок 3-ох поверховий,з двома перпендикулярними крилами,зєднаними між собою приміщенням у виді ротонди,з сферичним куполом.Декор фасадів-пілястри та колони.
Палата казначейства(1926р)/обласне управління Нацбанку


А ось і костел на який вказує Ілліч-костел Воздвиження Святого Хреста.
Костел Воздвиження Святого Хреста(1896р)


Стиль споруди-пізній класицизм.За радянських часів тут знаходився Обласний краєзнавчий музей.
Костел Воздвиження Святого Хреста(1896р)


З усіх сторін паркан та ще й обвитий зеленню...Красиво,але огляду будівлі заважає.
Костел Воздвиження Святого Хреста(1896р)


Сучасний Брест в цілому місто молоде. Квартали його центральної частини сформувалися в XIX - початку XX ст.
 Центральна частина міста з системою прямокутних кварталів утворилась між сучасними вулицями Московською і Радянською(Советской). Забудова її була переважно кам'яною двоповерховою, часто з лавками в першому поверсі. Збереглися показові об'єкти житлової забудови першої половини XIX в(особняки на вул.Міцкевича).
Памятник на честь 1000-річчя Бреста


З півночі на південь через весь міський центр Бреста, від Московсько-Варшавської залізниці протягнулася пішохідна (на більшій своїй частині) вулиця Советская. Пішохідна ділянка починається від перехрестя з вул.Пушкіна.Симпатично-по боках ліхтарі,між ними-квіти.Вдалині видніє альтанка з "Стрелком",а ще далі-аналогічна альтанка,лише зверху-фігура "Трубач".
Вид пішохідної частини вул.Советской


Варто відмітити те,що на вул.Радянській(Советской) в 1915 році сталася пожежа,яка знищила практично всю стару забудову...
Ліхтарики зєднані аркою


Різнобарвно


Цікаво що у місті є навіть спеціальний монумент-показник часу.У певний час приходить ліхтарник і запалює керосинові ліхтарі...Цікаво було б побачити це дійство.
На початку пішохідної частини вулиці також ліхтарики,а по центрі-цікавий годинник,верхівка якого являє собою частину міського гербу,а по боках-таблички з історією міської геральдики(а саме-з датами).
Початок...


І на закінчення-симпатичні вазони у формі квітів

храми, архітектура, мандрівки, Брест, Білорусь

Previous post Next post
Up