Про Замостя
тут,кому цікаво. А оце продовження.
Кам*яниці на площі Великий Ринок
Серцем міста є красивий ринок розмірами 100х100 м, з вісьмома вулицями, що перпендикулярно розходяться від нього в усі боки. Ратуша Епохи Відродження із високою стрункою баштою обіймає площу крилами сходів, які слугували декорацією багатьох театральних постановок. На стінах будинків Ринку та старого міста збереглися оригінальні декорації, часто виконані в східному стилі.
Крайня-кам*яниця архітектора Бернардо Морандо,проектанта Замостя
По периметру площі-історичні споруди з підсіннями
Колись на Ринку був газон,тепер-усе в бруківці
Місце під будинкі вірменських купців визначив сам Ян Замойський. Після того, як вірмени покинули місто, будинки належали багатим єврейським родинам, а зараз є культурним надбанням держави.
Цікава особливість будинків, на Вірменській вулиці полягала в тому, що кожний будинок мав свій колір і назву: жовта - "Під Мадонною" колись належала Солтану Сахвеловичу, а зараз тут художня галерея; блакитна - "Під подружньою парою" ( Сапфірна), - зараз музей міста; червона - "Під янголом" ( "Під Львами"), вона ж - Бартошевичів (1632-1634рр.) - головний вхід до музею; ще одна жовта, з скромнішим декором, - кам'яниця Рудомічівська, музей; зелена- кам'яниця Вілчковська,- остання з резиденцій міського музею.
Новорічне
Станьте діти будиночки,станьте в ряд
Погляд на вірменські кам*яниці з сходів ратуші
Велика Ринкова площа (а ринкових площ у Замості аж три!)
Споруда барокової ратуші, збудована у XVI ст. і значно перебудована у XVII і XIX ст., з годинниковою вежею висотою 52 м. та широкими віялоподібними сходами. Ратуша - це своєрідний символ Замостя. Коли місто знаходилося під російською владою, протягом 70 років у тому будинку були в'язниця та лікарня, але вже з 1866 р. він знову став садибою міської влади. Таку функцію Ратуша виконує і зараз. У будинку також знаходяться Муніципальна поліція та Осередок туристичної інформації.
Вид із сходів ратуші
Будівля ратуші
Щоденно опівдні з ратушної вежі лунає замостський хейнал. На відміну від інших хейналів, його грають не на чотири, а на три сторони світу - крім Заходу, де знаходиться Краків. За легендою засновник Замостя канцлер Ян Замойський заборонив грати хейнал на ту сторону, бо за його часів Краків був резиденцією короля Зиґмунта ІІІ Вази, котрого Ян Замойський не підтримував.
Кам*яниця Рудомічовська
Кам*яниця Вілчковська
Кам*яниця Бартошевичів ("Під янголом","Під Львами")
Кам*яниця Сапфірна("Під подружньою парою")
Кам*яниця "Під Мадонною"
Похмура сіра погода була б більш актуальною для якоїсь готики,а відсутність снігу...це вже звичай сучасних зим.
Фото
На Соляному ринку аркади кам*яниць збереглися у північній та східній сторонах
Гном Батярига
Будівля міського уряду
Забудова площі Соляний Ринок
Один із храмів міста,- костел святої Катерини, розташований в північній частині Замостя, побудований в стилі бароко в друг. пол. XVII ст. ,а саме у 1680 - 1686 рр. Фінансуванням займався польський магнат М. Замойський, один з нащадків сімейства Замойських, які стояли біля витоків заснування міста Замосць.
Після запровадження реформ Йосифа II будівля була перетворена на військовий склад. У 1918 р. там влаштували театр. 1922 р. споруду повернули церкві.
Костел Св.Катерини (1686р.)
Костел Св.Катерини
У роки Першої світової війни храм Св.Катерини був частково зруйнований, однак реставраційні роботи, які були проведені в 1925-1926 рр., допомогли відновити колишню красу споруди.
У 90-ті роки минулого століття були знову проведені реставраційні роботи, в ході яких було покращено стан даху та фасаду храму. Костел був також оточений новими мурами, а біля входу на його територію з північного боку було встановлено пам'ятник-хрест, присвячений мирним громадянам, загиблим в Катині в 1940 р.
Синагога (1610-1620(1618р.?)рр.)
Ренесансна будівля
Внутрішній дворик
Звернувши увагу на чисельну єврейську діаспору стає зрозуміло, що в такому випадку місто не могло існувати без синагоги. Ренесансна споруда святині з’явилася у період між 1610р. та 1618р., і є однією з найкраще збережених синагог епохи пізнього ренесансу на території Польщі.
На стінах храму видно фрески зі стилізованим деревом життя та написами на івриті. Дивом зберігся оригінальний Арон кодеш - шафа на престолі, у якій лежить священна Тора.
Не все ще відреставровано
Фото
Вулички містечка
Під час нацистської окупації всередині синагоги розмістили столярні цехи. Після війни храм відновили. З 2005 р. роботами опікується Фонд охорони єврейської спадщини. Над входом у святиню розмішено пам’ятні таблички, які розповідають про відомих євреїв Замостя. Тут розміщується мультимедійний Музей історії євреїв Замостя, а в головному залі організовуються концерти і виставки
Навпроти синагоги стоять старі єврейські лазні, де збереглися басейни та ритуальна купіль.
Вулички містечка-2
Вулички містечка-3
Вулички містечка-4
Замостя було в складі Австрійської імперії, під протекторатом наполеонівської Франції, а в 1813 р. фортеця після місячної облоги увійшла до складу Російської імперії. Під час Листопадового повстання поляків і литовців проти Російської імперії у 1830-1831рр., цитадель Замостя здалася російським військам останньою.
Вулички містечка-5
Вулички містечка-6
Внутрішній дворик
Францисканський костел - найбільший храм у Замості та один з найбільших у Польщі. Будувався у 1637-1654 рр. на замовлення Томаша Замойського та його дружини Катерини Острозької. У 1784 р. тут влаштували військовий склад, а в 1840 р.- казарми. Після 1918 р. тут був музей, кінотеатр.
Костел Благовіщення Пресвятої Діви Марії (1637-1654рр.)
З 1993 р. в його стіни знову повернулися францисканці(?).
На реставрації