Джеймс Камерон (James Cameron), режисер таких відомих фільмів, як «Термінатор», «Чужі», «Титанік» та «Аватар», після виходу в світ останнього виступив з ініціативою «Avatar Home Tree Initiative», в рамках якої проводиться ряд заходів по висадці зелених насаджень в різних країнах світу.
В квітні цього року завдяки Джеймсу Камерону вже було висаджено понад мільйон дерев у Бразилії. Але всесвітньо відомий режисер вважає, що для відновлення екологічного балансу планети необхідно висадити як мінімум на один мільярд дерев більше. Ось чому він виступив з ініціативою «Avatar Home Tree Initiative», яка передбачає висадку нових та відновлення втрачених лісових масивів по всьому світу.
Наступна частина проекту - створення фруктових плантацій на Гаїті. У партнерстві з мережею «День Землі» та кінокомпанією «Двадцяте Століття Фокс» Камерон планує спонсорувати відновлення лісів, проведення озеленювальних заходів у межах міст, розширення заповідних зон для збереження екосистем та біорізноманіття, і як наслідок покращити якість повітря і отримати ряд інших переваг, які дають зелені насадження.
Об'єднуючись із сотнями озеленювальних компаній і організацій по всьому світу «Avatar Home Tree Initiative» стає частиною всесвітнього руху за озеленення планети і щільно співпрацює з програмами ООН із захисту навколишнього середовища.
Ініціатива «Avatar Home Tree» це глобальний проект, в план якого були включені регіони і природоохоронні проекти, які найбільш потребують і/або сприятливі для проведення озеленювальних заходів та збереження біорізноманіття. Список, наведений нижче, вражає і вселяє віру в світле зелене майбутнє нашої цивілізації.
Австралія. Охорона земельних ресурсів Австралії співпрацює з національними парками щодо зменшення впливу міст на ареали проживання унікальних і тих, що знаходяться під загрозою знищення, видів.
Бельгія. Організація по лісах у Фландрії буде боротися з екологічними наслідками інтенсивного тваринництва та сільськогосподарського виробництва.
Бразилія. SOS Mata Atlantica бореться з розширенням екстенсивного сільського господарства та міських передмість, відновлює Атлантичний Ліс, один з найбільших притулків для величезної кількості біологічних видів живих організмів, який знаходиться під загрозою знищення.
Канада. «Дерева Канади» приєдналися до ініціативи Аватар для відновлення соснових лісів у Манітоба, знищених ураганними вітрами 2005-го року.
Франція. Програма з висадки дерев з залученням дітей збільшує площу озеленення і виховує екологічну свідомість підростаючого покоління.
Німеччина. Молодіжна природоохоронна організація ClubE, яка займається посадкою дерев, вихованням зеленої свідомості і створенням робочих місць пов'язаних із зеленими технологіями.
Гаїті. Створення фруктових плантацій на територіях, що постраждали від землетрусів.
Італія. Відновлення лісів і водно-болотних угідь, запобігання ерозії та відновлення біорізноманіття. Створення локальних сховищ СО2 для запобігання змін клімату.
Японія. Проект з висадки дерев для студентів, школярів і викладачів.
Мексика. Робота з місцевими фермерами та громадами з відновлення лісів та водойм.
Нідерланди. Робота з молоддю з висадки дерев у містах і за їх межами.
Іспанія. Нове дерево у кожен двір. Відновлення лісів, що постраждали від лісових пожеж 2009-го року.
Швеція. Ліс включений в шкільну програму, яка передбачає екскурсії для дітей та вчителів, висадження ялини, сосни, берези і буку в процесі екологічної освіти.
Велика Британія. «Лісовий Траст» планує збільшити площу лісів країни на 4%, перетворюючи деякі регіони в рамках програми «Більше дерев, більше добра». Громади, які приймають участь в програмі будуть отримувати саджанці дерев та он-лайн консультації безкоштовно.
США. Створення парків, алей, збільшення загальної площі озеленення в найбільших містах країни.
джерело:
Екологія життя