Все уже высказались, а я что, хуже других что-ли? Хоть и с “опозданием”. Основная канва родилась сразу же после принятия законопроекта, потом перечитал и решил не постить, сейчас убрал идиотскую манифестную форму и подам в разрезе личного опыта, который желающие прочтут между строк
(
Read more... )
2. Слова "деловодство" в російській мові немає. Є слово "делопроизводство". Слово "канва" пишеться через "А". Причини "ищут", а не "исчут".
Reply
Дякую за виправлення. Я шо російською, шо українською - "безграмотне" (російською навіть більше помилок, здається).
Reply
І ще одне зауваження. Існування гетто є не результатом дій виключно тих, хто в ньому знаходиться. Не менш важливим є погляд та реакція тої частини суспільства, що вважає себе мейнстрімом. Тому розгляд цього питання виключно з точки зору мотивації "новонаверненого україномовного" не може бути правильним, НМД.
Наступне є не основним, але значущим для мене прикладом певних стрибків в аргументації. Я не бачу причин з яких людина, що переходить на українську в результаті шоку від "мовного закону" буде обов"язково нерозбірливою в питаннях якості українського продукту. Тим не менше в Вашому дописі це приймається за аксіому.
Reply
Якщо вже говорити про басейн - людина приходить туди не вміючи плавати і, природньо, відчуває дискомфорт, бо "всі дивляться". І тут лише два природних шляхи - або навчитися плавати й позбавитися дискомфорту, або ж, якщо не вийшло навчитися, перестати туди ходити. А от не вчитися плавати, але ходити в басейн, культивуючи в собі відчуття внутрішнього дискомфорту - оце вже зайве.
Не менш важливим є погляд та реакція тої частини суспільства, що вважає себе мейнстрімом.
Погляди суспільства, мені здається, тут не грають ролі. Важливою є лише думка людей, які безпосередньо оточують і з якими спілкуєшся.
Я не бачу причин з яких людина, що переходить на українську в результаті шоку від "мовного ( ... )
Reply
Абсолютно.
Мені взагалі раніше було дивно чути ці всі дизкусії, тим більше, що років через 200 не буде ні української ні російської мов у нинішньому вигляді
Після праць Лоренца серйозно сриймати мовноязичіє, як викладене автором журналу, смішно
Але є, без сумніву, когнітивні дисонанси, які просто примушують генерувати пояснення, сенс яких - призвести реальність у відповідність з переконаннями (які знаходяться в конфлікті)
Ну й іще я швидше згоджусь з Миколою Марром про соціальну функцію мови - у нас українська взята на озброєння класом умовних поступовців, а російська - класом консерваторів
Ну десь так само, як північна і південна кореї виробили кожна свої мовні звороти, так що говорячи тою чи іншою говіркою, ти автоматично підтримуєш один чи другий корейський режим
Reply
А мені дивно, коли говорять про перспективу в двісті років. Ви все робите й про все думаєте з такою перспективою?
у нас українська взята на озброєння класом умовних поступовців, а російська - класом консерваторів
Майже весь бізнес в Україні - російськомовний. І він аж ніяк не є консервативним.
Після праць Лоренца серйозно сриймати мовноязичіє, як викладене автором журналу, смішно
А детальніше?
Reply
Саме через те, що не думаю, мене ця дискусія приколює
===Майже весь бізнес в Україні - російськомовний. І він аж ніяк не є консервативним
Ви ще назвіть Звягільського чи Ландіка, чи тих хто довели до ручки Донбас, прогресивними. Крупний бізнес геть є російськомовний та консервативний, оскільки будь-які зміни несуть йому смерть.
А мілкий та середній - переважно прогресивний та україномовний, це й підприємницьким доказано майданом
===А детальніше?
Активна дискусія про мови видає в людині ксенофоба
Reply
То Ви умисно уникаєте активних дискусій про мови, щоб приховати від оточуючих свою ксенофобію?
Reply
А мілкий та середній - переважно прогресивний та україномовний, це й підприємницьким доказано майданом.
А яким чином це доказано підприємницьким майданом?
Reply
Leave a comment