Знаю, що часу пройшло багато, але ж загублю я їх у фейсбуці, тому переношу сюди.
Дуже люблю тірамісу. Тому захотілося пляцка, який би мав все, чим славиться тірамісу, але ... візуально його б не нагадував.
Нетірамісу
Чорні коржі
На водяній бані добре прогріти:
чорний шоколад 170г
масло вершкове 100 г
молоко 170 мл
Перемішати до однорідної маси, охолодити.
Окремо збити:
яйця 4 шт.
цукор 130 г
Збивати на великих оборотах міксера до пишної, білої, густої маси.
У яєчну масу додати охолоджену шоколадну масу, акуратно перемішати вручну. Додати просіяні сухі інгредієнти:
борошно 140 г
какао 20 г
порошок д / п 7 г
Легко перемішати до однорідної маси.
Пекти 3 коржі (20*30 см) при 180 град.
Бісквіт
4 яйця збити з 4 ст.ложками цукру до білої густої маси. В кінці ввести 4 ст.ложки борошна і перемішати вручну. Пекти корж 20*30 см при 180 град.
Охолодити. Розрізати на смужки шириною десь о.5 см
Крем вершковий
250 мо вершків 30% збити з 100 г цукрової пудри. Змішати з маскарпоне (250 г) (розтерти міксером трохи маскарпоне, тоді вручну перемішати з вершками, не старатися зробити ідеально однорідну масу, бо зрідне крем).
Крем карамельно-кавовий
Збити 200 г масла з 200 г вареного згущеного молока, по ходу збивання поступово лити 50 мл дуже міцної кави.
Формування.
Чорний корж промастити 1/4 частиною карамельного крему. Зверху розмістити половину смужок бісквіту на відстані одні від другого десь в 1.5 см. Заповнити проміжок вершковим кремом. Промастити зверху частиною карамельного крему. Накрити чорним коржем. Повторити в аналогічному порядку. прикрасити довільно
Мені подобається комбінація маку й яблук, тому зробила такий простенький пляцок, але тим не менш, дуже смачний.
Макове яблучко.
Яблучна маса
Яблука (5 шт.) почистити,потерти, якщо дуже соковиті - відтиснути від соку, просмажити з цукром (50 г) на великому вогні хвилин 5.
Макова маса
Мелений мак (200 г), цукрова пудра (150 г), 3 яйця (цілі, не збивати попредньо), 150 г м"ягкого масла, 1 ст.ложка крохмалю - все перемішати
Бісквіт
3 яйця збити з 3 ст.ложками цукру до білої пухкої маси, вручну ввести 3 ст.ложки борошна, акуратно перемішати.
Вершкова маса
Збити 250 г вершків з 50 г цукрової пудри, по бажанню закріпити згущувачем до вершків
Формування
На дно форми (20*30 см) розмістити яблучну масу, розрівняти. На неї - макову масу. Пекти разом 15 хвилин. Витягнути, залити бісквітом, помістити в духовку, пекти до готовності бісквіта.
Витягнути, охолодити. Перевернути догори дном, нанести вершкову масу, довільно прикрасити.
Сирник з персиками
(30*20 см)
Основа
В чашу помістити холодне вешкове масло (125 г), цукрову пудру (50 г), борошно (210 г) - утворити крихту (можна зробити лопаткою від міксера, я роблю вручну - мені здається, що так тісто виходить ніжнішим). Додати 1 жовток і 2 ст.ложки холодного молока, швидко замісити тісто (не старатися вимішувати до однорідного, нехай буде комковате). Розприділити по дну форми, поставити пекти при 180 град. на 15 хвилин. Охолодити.
Приготувати пудінгову масу. Охолодити. Викласти на основу, на пудінгову масу - порізані консервовані персики (велика банка половинок персиків, 820 г), зверху - сирну начинку. Пекти все разом (основа, пудінгова маса, персики і сирна начинка) при 175 град. до готовності (в мене пеклося 1 годину 20 хвилин, але духовки різні, тому час випічки є для кожного свій). Після випічки залишити в духовці з напіввідчиненими дверцятами на пів години. Потім до повного застигання нехай постоїть на столі. Перекинути на дощечку догори дном, притрусити цукровою пудрою.
Пудінгова маса
Змішати сироп від персиків (300 г) з яблучним соком (300г). Поступово вливати в пудінговий порошок (використовувала 2 ванільні пудинги польського виробництва, вага однієї пачки 40 г). Поставити на невеликий вогонь, варити мішаючи до загустіння.
Сирна маса
Домашній сир (1.2 кг) перемолоти через м"ясорубку. Додати 200 г розмягшеного вершкового масла, 3 ст.ложки манки, 1 ст.ложка крохмалю. Жовтки (8 шт.) розтерти до біла з цукром (280 г, хто любить і хоче дуже солодке - кількість цукру збільшити до 320 г), додати до сирної маси, перемішати. Збити 8 білків в міцну піну. ДОдати поступово до сирної маси.