Енергетикам

Aug 09, 2016 13:03




Енергетикам
святкова ода

Працьовиті алкоголіки,

Вічно п’яні трудоголіки,
Маргінали, блазні, лузери
Та, застряглі в чатах, юзери -

Всі: стоять в низькім поклоні,

У святковій йдуть колоні,
Капелюшком на балконі
розмахалися,  усі,
Вас вітають,
Прославляють,
І гукають
Вам. Мерсі!!!!!

Енергетикам атомним

Всім працівникам невтомним -
Усім тим, що: ядра рвуть,
Заглядають у реактор,
Крутять-вертять генератор,
Та начальників клянуть,
В день і в ніч ідуть на варти,
Енергетика - не жарти,
Прикладають досвід й ум,
Щоб в дроти загнати струм.

Найчудніших Вам вітань,

Шмат найкращих побажань:
Романтичного зітхання
в час весняного світання,
В спілкуванні простоти,
У коханні - частоти
і мінливості у струмі,
Поміркованості в глумі
і постійності в напрузі,
Вам бажаю ЛЮБІ ДРУЗІ.

На тім скінчу

Ваш О.К.
Відповідності Орфей,
Коли хто вже хоче спати, то для нього я - Морфей.
Ця ода, навіяна спільною працею з нинішніми та колишніми працівниками українських АЕС, була записана в грудні 2009 року десь вище по Дніпру мандрівним шукачем невідповідностей та невимовної краси цього світу.



Інструкція з використання (друкується на звороті святкової оди):

  1. З метою правильного та безпечного використання святкової оди (далі - текст) за призначенням ознайомтеся з цією інструкцією до використання.
  2. Рекомендується виголошувати текст безпосередньо перед вживанням напоїв та їжі в колі святково вбраних енергетиків, які перебувають в доброму гуморі та тримають в правих руках судини (чарки, склянки,  келихи, бокали, пляшки, бочки і т.ін.) наповнені рідинами, що містять алкоголь відповідних концентрацій.
  3. Читати голосно, розбірливо, з серйозним обличчям і глибоко прихованою любов’ю до присутніх енергетиків. Якщо ви не любите енергетиків - краще не читати.
  4. Непристойні коментарі, дотепні жарти та окремі нецензурні вигуки слухачів під час читання вітаються в межах загальної пристойності та веселості.
  5. Неоднозначність сприйняття деяких слів та словосполучень (дивись примітки), використаних у тексті, є частиною творчого задуму автора, але залишається на совісті осіб, які допустили таку неоднозначність.
  6. Під час читання суворо заборонено: тверезіти, сумувати, не сміятися, не розуміти української мови (дивись примітки), а також провалюватися в екзистенціальну самотність (особливо тим хто знає, що це таке).
  7. Оскільки передумовою створення цього тексту було виконання госпрозрахункових договорів з компанією, автор вітає вільне поширення цього тексту в межах компанії, але вважає за краще зберігати його в таємниці від постачальників, регуляторів і особливо споживачів результатів діяльності компанії, з огляду на вищезгадану неоднозначність сприйняття.

Автор
Примітки (спробуйте спочатку прочитати виділені слова):
Ода - архаїчна літературна форма поетичного твору, що містить поздоровлення та возвеличення особи чи групи осіб; зазвичай складалася за гроші або іншу винагороду підлабузниками та кар’єристами для цариць та інших монархів, падких на компліменти; втім автор не такий;
Алкоголіки - люди, які люблять пити більше, ніж жити;
Трудоголіки - (з російської) люди, які люблять працювати більше, ніж жити (також роботоголіки); за іншими джерелами - люди, які люблять пити на роботі;
Маргінали - люди, які випали з суспільства на маргінеси (тобто на поля);
Блазні - люди, які поводяться вкрай несерйозно (російською - шуты гороховые);
Лузери - (з англійської) люди, які щось (частіше все) втратили, яким не таланить у житті; невдахи;
Юзери - (з англійської) дослівно - користувачі; в даному тексті - люди, які люблять використовувати (юзати) свій комп’ютер більше, ніж жити; інколи застрягають в чатах;
Мерсі - (з французької) подяка;
Шмат найкращих побажань - ідіоматичний вислів, підслуханий автором в програмах білоруського радіо;
Глум - жартівлива гра в слова (кепкування), що може доходити до знущання та ображати певну особистість, тому вимагає помірності;
ЛЮБІ ДРУЗІ - звертання, яке підкреслює щиру приязнь автора до енергетиків;
О.К. - слід читати «окей» - для рими; насправді - за цими літерами підступно ховається автор;
Орфей - вжито у значенні оспівувач; насправді - персонаж давньогрецької міфології, який гарно співав та спустився до царства мертвих аби врятувати кохану дівчину; його ставлення до відповідності невідоме;
Морфей - вжито для рими з Орфеєм; насправді - також персонаж давньогрецької міфології, якось пов'язаний зі снами, більше відомий нашим сучасникам у вигляді високого чорного негра з фільмів «Матриця»; ідентифікація автора з цим персонажем є невдалим жартом.

cheers, energetics, drinking, toast, ukrainianpoetry, les corner, ukraine

Previous post Next post
Up