Тиждень тому, саме в цей час, ми ще гуляли по Болоньї, а навколо нас бігав Болонський напівмарафон-2012 -
Mezzo maratona di Bologna.
Болонья виявилася дуже красивим, старовинним містом. Там є де отримати задоволення, занурившись в історію. Про місто Болонья в нас в буде наступний пост, а наразі - трохи фоток про марафон.
Долучитися до нього теж було цікаво. Уявіть: ходимо ми, значить, по історичному центру, тримаючи в руках карту-план із маршрутом «Найцікавіше в Болоньї за три години», а разом із нами за цим самим маршрутом біжать кенійці, ефіопи, італійці, американці та іже з ними, професіонали й натовпи любителів, молоді й старі, супроводжувані тренерами, групами підтримки, всіляким сервісом і виступами рок-груп, поліцією на мотоциклах і без… Було прикольно, особливо якщо врахувати, що антураж дійства - вузькі древні вулиці, квартали найстарішого у Західному світі університету, дві падаючі вежі, що є символом міста і всяке тому подібне.
Як потім з’ясувалося, саме того дня напівмарафон відбувався і
в Києві (фоторепортаж
тут). Але в Болоньї, як видно, вищий і рівень учасників, і більша їх кількість (дві тисячі проти однієї), краща організація та
гостинність, ну й оригінальність дистанції теж різна.
Рок-група на дистанції марафону в університетському кварталі Болоньї.
Що в місті щось відбувається, ми запідозрили, коли водій нашого автобуса, який віз нас із готелю на околиці в центр (квиток - 1,20 євро, до речі), зупинився біля залізничного вокзалу й далі не поїхав. Тут, на piazza XX Settembre, із воріт Порта Гальєра та залишків фортечної стіни починається старе місто.
Ситуація прояснилася, коли ми побачили столи із водою для бігунів та написи на стрічках, натягнутих між колонами галерей via dell’Indipendenza.
Ідуть уболівати.
На via Righi Augusto дуже сильно лабала молода рок-група. Сподобалося, постояли-послухали. Хотіти дати євро, але виявилося, що хлопці грають не за гроші, а забезпечують настрій учасникам і глядачам марафону.
Ось відео:
Click to view
Повз рокерів якраз пробігають лідери забігу, зокрема майбуиній прееможець, а їм намагається завадити якийсь растаман.
Як пізніше з’ясувалося, серед чоловіків переможцем став кенієць Кіпроп Лімо, який пробіг 21 км 97 м із часом 1 год. 3 хв. рівно, а в жінок - Хеллен Йєпкургат, теж із Кенії (1:15.33).
Загальний залік -
тут.
Болонський марафон проходив 11-й раз. Його рекорд було встановлено 2009 року, і теж кенійцем на ім’я Соломон Найбей Бусендіч - 1:01.19.
Ось лідерки жіночого змагання, які й розіграли три призові місця.
Перед ними біжить пейсмейкер, він же «заєць». Це такий спеціальний учасник, який задає темп фаворитам, аби вони показали до певної позначки кращий час, набрали темп, а потім сходить із дистанції.
Циганка з дитиною переходить трасу поміж бігунами. А циган у Болоньї вистачає…
Стюарт показує дорогу і дбає про безпеку учасників.
Леся на марафоні :)
Італієць такий італієць.
В університетських кварталах.
Змочені мочалки в тазах - аби бігуни освіжилися.
Використані мочалки.
Click to view
Спеціальним гостем та учасником Болонського напівмарафону-2012 був співак Джанні Моранді, він на початку цього відео.
А це вже фініш:
На фініші багато любителів добігали на півтори години пізніше за переможців, але натовп на piazza Maggiore вітав їх як золотих медалістів, тим більше, тут були сини й дочки, внуки, дружини, чоловіки, колеги по роботі й просто друзі.
Після фінішу:
Учасниці із Флоренції.
Кожному учасникові на пам'ять видавали медаль і футболку - як і в Києві.
До речі, вартість внеску на участь у напівмарафоні в Болоньї й Києві однакова: 25 євро (250 грн.) в останній тиждень, 20 євро (200 грн.) - раніше.
У Болньї є ще й зовсім раннє бронювання за 15 євро.
Чірлідерз.
Леся в натовпі на
piazza Maggiore.