Бразильська
тітка Галя все ще в Україні, і вже де тільки не побувала в ході свого першого візиту на історичну батьківщину - зокрема й у родичів на Волині, у Рівному й Дермані, а також у Кременці.
Сьогодні завдяки їй ми з’їздили в Пирогів, більш відомий як Пирогово :), де тітка Галя під враженням від концентрованої українськості накупила сувенірів усім своїм бразильцям аж на 1070 грн. (хоча багатійкою її назвати важко) і… забула торбу з цим нехитрим скарбом на лавці при виході з музею.
Так що якщо хтось знайшов невеликий салатовий рюкзак із шкатулками петриківського розпису та ін. - знайте, це наш.
На питання, що в Пирогові нового, можна було б сказати - нічого, якби не прикрий нюанс: склалося враження: що ця територія, раніше така показово-шароварно-українська, дедалі більше русифікується. Не в сенсі клієнтури, а в сенсі сервісу та організації дозвілля відпочивальників.
Воно, звісно, й раніше тут солом’яних бичків продавали російськомовні тьотки. Але тепер їх ніби якось побільшого, в асортименті з’явилися рушники «Маша і Мєдвєдь» тощо. А головне - сьогодні Пирогів був відданий на відкуп
якомусь «фестивалю хостелів» під егідою «Молодих регіонів», що, окрім зрозумілих шароварщини та дерибану бюджетних коштів, спричинило ще й російськомовний конферанс на ярмарковому майдані.
Двоє чуваків старанно запускали повітряні змії з символікою «Молодих регіонів» за спиною в аматорських хористів з Оболоні.
Хтось скаже - ну подумаєш. Але ж, панове, ідеться про святкування Дня незалежності! Це все одно, якби російську народну забаву на Червоній площі в Москві вів, скажімо, Богдан Бенюк мовою Бандери-Тягнибока.
І що ще зворушливо: сидимо, п’ємо квас і пиво - а тут рулить життєрадісний дядько років під 50 у футболці «Молодих регіонів» і звітує в мобільний телефон: «Что делаю? Да просто лафа! Уже почти неделю типа митингуем за Януковича, а на самом деле загораем. По деньгах - не поверишь: 90 гривен на день - если со жратвой, 120 - если без. Давай, присоединяйся!»
Під катом - фотки з Пирогова. І розваги «Регіонів», і тренд від «Фемен», і просто мальовнича краса.
Леся з тьотею Галею - португало-, англо-, грекомовною (в неї чоловік - грек), але не російськомовною. Вона все дивується, що в Києві так мало говорять українською.
Певно, саме завдяки лахудрам із «Фемен» у сувенірну моду увійшли віночки із квітками-стрічками. Але якщо на Хрещатику під час Євро-2012 їх продавали, здається, за 55 грн., то на вході в Музей народної архітектури й побуту - по 95 грн. І беруть масово!
Пропозиція віночків здатна задовольнити попит навіть дивізії дівчат.
Кому шкода майже сотню гривень - можна заплатити лише дві - за можливість сфоткатися у вінку.
А ще в Пирогові забурівають продавці вишиванок. За останні п’ять років вони подорожчали більш ніж у двічі, і тепер за отакі простенькі, з машинною вишивкою, правлять від 680 грн.
Меню і прейскурант пирогівських шинків. «Куліш» старанно виправлений на «кулиш» відповідно до вимог Колесниченка-Ківалова.
Поліглоти.
Майстер-клас гончаря.
Цимбаліст Мирослав Палійчук із села Видинів Снятинського району Івано-Франківщини. Добре грав. Купили в нього диск за двадцятку.
Калина.
Солома.
Готка оглядає хати ХІХ ст.
Церква й квіти.
Вхід на ярмарковий майдан.
Трава росте за підтримки «Регіонів».
Відвідувачам пропонували мед і буклети київських хостелів з-під патронату «Регіонів».
«Помітингували» за 90 грн. за добу з хавчиком - можна й пива попити.
Праворуч - противний російськомовний тамада з мікрофоном, який таки організував біг у шароварах попарно.
Повітряний змій комсомолу Януковича.
Рекламний політ над вітряками.
Співав аматорський хор «Оболонь», хто хотів - танцював.
Запряжу козу у віз, та й поїду…
Коники напрокат.
Сувеніри в піку «рускому міру» «Регіонів» :)