Поліський заповідник. Бобри і люди

Apr 11, 2012 11:12

Originally posted by jarkokozakat Поліський заповідник. Бобри і люди.
Туристи, що вже не раз бували у Поліському заповіднику знають - кожного разу ця подорож дарує нові емоції та враження.
Адже природа - це не місто з його статичністю і постійністю, природа постійно змінюється, оновлюється, преребуває у постійному русі. Цього разу дивувала не лише природа, а й люди, адже ми потрапили на свято села Селезівка. Проводилось воно вперше, але відтепер кожна перша неділя квітня проходитиме під акомпанемент народних співів, частування наваристою юшкою та напоями місцевого виробництва (фото з виступу фольклорного колективу у попередньому дописі).
А в бобрів, яких ми щоразу відвідуємо - своє свято. Їм виділили нову ділянку під забудову. Меліорація з точністю до навпаки - осушені раніше землі зараз будуть освоєні бобрами і перетворені у болото з усіма бобровими "наворотоами" - дамбами, хатинками і кормовими плантаціями.


На першому фото - колишня частина Жолобницької осушувальної системи, яка "клином" з південної сторони врізається у територію заповідника. Меліоративні канали вже повністю освоєні бобрами, які спорудили на кожному з них цілий каскад дамб, кожна з яких піднімає рівень води на 40-60 см. Загалом, у верхній течії рівень води піднятий на 2-3 метри, а зараз, коли струмки повноводні, вода навіть переливається через верх дамби.





На фото - класичний весняний перелив через дамбу.



Тут же, по берегах каналу бобри спорудили свої хатинки, а весь берег проритий "резервними" норами, на випадок нападу вовків.



А це поле залишилось неосвоєним - воду сюди повернути поки що не вдалось, надто сильно понижено рівень води у каналах, що йдуть по периметру.



І ось в заповіднику додумались до такої "гуманітарної допомоги" бобрам - проорали нове русло для струмка, який бере свій початок в меліоративному каналі, і проходить через всю територію осушеного колись болота.



Тепер справа за бобрами - вони збудують дамби і хатинки, вода повернеться на споконвічну болотяну територію, і через кілька років ми не впізнаємо цю місцевість. А якщо раптом приїде якась комісія з'ясовувати, куди ж поділись осушені землі, можна буде просто знизати плечима: "А це не ми. Це бобри".



Вода активно заповнює улоговину.



А для відновлення вересовищ, виявляється, їх потрібно... активно утоптувати!
Так що тепер справа за вами, приїжджайте!

брати наші менші, пеар, природа

Previous post Next post
Up