Адам, Єва і Плід Пізнання Добра і Зла.

Jul 17, 2006 12:12

Припустимо, ви вірите у божественне походження людства...

Насправді у Біблії досить мало сказано про них і про місце, у якому вони жили. Не дивлячись на, а може й завдяки, цьому ми маємо тенденцію змальовувати Едемський сад як щось прекрасне, де не треба працювати і немає хвороб і смерті. Але чи справді це так?
У Біблії не сказано, що Бог створив А. і Є. безсмертними, не сказано також, що вони не могли хворіти. Там лише є твердження що гріх і смерть, як кара за гріх, прийшли у світ через їх падіння. І наведено термін життя А. і Є. після падіння. Дуже значний термін, треба сказати. Але... - для чого він? Та для того щоб А. і Є. змогли народити й виростити достатню кількість нащадків. Немає ніяких згадок про події життя А. і Є. окрім "та родив синів та дочок". Він нічого не будував? У Біблії (в теперішній її редакції) багато разів згадується побудова жертовників Бога, а про Адама - жодного слова. Просто був.
Підемо далі - задамо питання: а чи були А. і Є. розумними, до падіння?
Свідоцтв про їх логічну діяльність немає - вони навіть неспроможні були зробити собі одяг. Їх бесіди з Богом, наведені у Біблії, обмежуються констатацією фактів та виконанням/невиконанням його наказів.
"У поті лиця свого оброблятимеш землю..." - цей уривок часто подають як доказ того що Едем був місцем достатку. Але згадаємо: "... Подивіться на лілії польові, вони не трудяться і не прядуть...". Розумієте? Тварини не працюють. Точніше не сприймають свою діяльність як працю, як обов'язок.
Ще трохи далі: чи усвідомлюють тварини свою смертність? "Бо того дня, коли скуштуєте його - помрете". Чи - усвідомите, ЩО Є ТАКА ШТУКА - смерть? Адже А. і Є. жили ще майже тисячу років.

ПраПисемність і Прамова.
Якщо А. і Є. були майже ідеальні істоти, з високим рівнем інтелекту, чому немає свідоцтв існування писемності до Вавілону? Невже ні у кого не виникало бажання записати свої думки? Просто щоб передати іншим.
Звичайно, можна придумати багато пояснень...
Одне з них - письмових згадок немає, бо їх не було. Не вміли вони писати. І думок особливих могло не бути теж. В них навіть мови достатньо розвиненої для взаємного спілкування могло не бути.
Звідси й невдача "проекту Вавилон" :-/ - коли виникла потреба у активному спілкуванні для координації роботи, їх мовні засоби дали збій.

"Бо знає Він, що того дня як скуштуєте його, не помрете, а станете, як боги, що знають Добро та Зло..."
Мучить мене останнім часом здогад: а якщо "Знання Добра та Зла" - якщо це інтелект? Наш розум?
Якщо вершини нашої цивілізації, техніка, література, її собори і церкви - результат помилки? І ми - лише тварини, які не повинні були ставати розумними, але стали?

Душа, життя після смерті, Рай та Пекло.
Скільки списів ламається навколо цього питання. Чи є життя після смерті, чи є душа - "нематеріальна сутність людини". Чи буде Рай на Землі і що таке Пекло? Свідки Єгови, наприклад кажуть, що пекла немає, як і існування свідомості по смерті. Доволі тверезий підхід. Вони базуються на цитатах із Старого Заповіту, наприклад: " а мертві нічого не знають" (Єкклезіаст) і ін. Однак є ще притча, розказана Христом про багача та Лазаря, де прямо вказується на існування свідомості після смерті та існування пекла, як місця страждань.
Отже як узгодити слова Єкклезіаста та Христа?
Ідея:
Спершу люди справді не мали душі, як "нематеріальної безсмертної сутності, носія свідомості". Відповідно, із смертю наставав кінець їх існуванню. Пекла не було. Був шеол = могила, неіснування. Але з приходом Мессії, все докорінно змінилося. Божественне втручання поставило людство одразу на інший щабель існування - ми отримали безсмертний дух. Але у всього є своя ціна - тепер ми безсмертні і біологічна смерть вже не є розплатою за гріхи. Тепер є пекло.

До речі, такий штрих: майже чотири тисячі років до Христа людство неспішно котилося своєю історією, імперії поставали і падали але Світ, уклад життя, майже не змінювався. А потім за дві тисячі років було пройдено шлях від залізних мечів до лазерів. Від колісниць до космічних ракет. Від рабовласництва до нової економіки. Чим не ознака, що щось дуже змінилось? Нас прийняли у наступний клас?

релігія, віра

Previous post Next post
Up