May 13, 2007 20:52
Имаше кълбо ситно къдрава коса на главата , големи облещени очи ад очилата, горящи винаги от непоколебим ентусиазъм ("Купооон!") и уста пълна с многобройни ситни остри като на акула зъби, които предупреждаваха "Нашето си е наше, аванта никому" Беше човек от когото винаги знаеш какво можеш да очакваш- най общо - всичко: Петнадесет минути след като е провела урок по рисуване на децата в блока, да иска под наем касета с "порно ама яко!".След дълго червене на момчето от щанда се изяснява.че ние мъже с жени сме виждали, жени с жени не е интересно, мъже с мъже е гадно, ако има нещо със животни. Както може да замеря с лъжици кисело мляко непознат човек, защото не и харесва, така може да угодничи на някой който едва познава, но подозира , че може да има полза от него.Може да се притеснява за рана на носа и след малко да свали гащи и да се изпикае, "щото в кенефа наркоманите са на срали всичко"
С това чудо аз има необяснима телепатична връзка. Случвало се е не веднъж да сънувам неща които са станали или ще станат, да изпадам в еуфория безпричинно или да залитам, защото настроението и ми се отразява пряко.
пътувах веднъж в рейса с нея, разговорихме се. Стана ясно че и двамата сме от Варна и че ме бърка с Дидо.( Дидо си и беше фен, независимо за кого е женен и с колко любовници е: "Щото е готина !Ей това е!")
Аз тогава имах връзка , не за пред хората, не много коректна, помня очите на колегите като видят нещо случайно.Предвид обстоятелствата, връзката беше не изконсумирана. Това пътуване си беше възможност да се реализират щения и мераци.щяхме да пътуване Андрейката с въпросното чудо; и аз и чуждата жена.През ноща обаче, кой знае защо сънувах,че целувам пъпчето младото гадже.На сутринта се оказа ,че чуждата жена се е уплашила и ще пътуваме тримата.късмет, защото И. си беше пияна от вечерта и веднага се настани на задната седалка да спи. Виждах в огледалото само части от нея, но някак си ако се размърда знаех че и духа, или и е задушно или че иска пак Вивалди да слуша. В базата като пристигнахме аз се разположих в самостоятелен апартамент а те си влязоха в съседство. По едно време се чу разправия, викове и тряскане на врати, вратата ми се отвори , влезе И. и огледа критично обстановката. Изглежда одобри, защото делово ме осведоми: шефе , аз ще спя тука!"" Добре , викам, ама аз терен не освобождавам. няма да спя в коридора!"
Съгласи се.и верно, аз след като си изпиех питието , гледах да си легна преди полунощ, а тя къде ходеше в колко си лягаше- не знам.не помня на кой ден си се прибра , съблече се делово и си легна.Почнахме да обсъждаме разни синки дето и беше направил нейният, от страст ли от яд ли и така полека лека одобрих всичко по нея.По едно врее се разбра, че " Аз съм жена и трябва да бъда чукана и то яко!С якото не се получи много, но спазихме принципа и спахме дълго.
Виждахме се често и след това, дори спах един два пъти в квартирата и. Помня имаше налепени светещи звезди на тавана.Изобщо не можеше да се спи от тропота на десетина костенурки, едната -Тара- огромна червено бузеста Американска костенурка, тропаше като кон.За нашите излизания, нейният беше просто уведомен .Той не се впечатляваше особено.Знаеше си че каквото и да прави, където и да ходи, накрая ще се върне при А. с голямата ...."Така и стана. сега гледат деца в Хюстън.
По едно време реши че ще се жени. Не за Монтанския селянин А., ами за аристократ от Варна." Аз съм от старо елитно семейство имам имоти той също- това си е династически брак. Доктора жених беше представен на всички заинтересовани и кой с насмешка, кой със съмнение прие съществуването му. И сънувам аз един ден И , как крие някакви чаршафи из развалините на НДК а едно дете тайно я снима с фотоапарат. Веднага тръгвам към квартирата и защото знам- неще става или ще става.Намирам там А. ( общежитието било затворено, той се засуети да ходи на лекции, ама го спрях да изпие едно кафе. Изпи го набързо ои бяга. Доктора щял да идва!
Аз съм дошъл сън да разказвам.колкото повече навлизам в подробности, И побелява и цъкли очи.Опитва се да е прекъсне: купила свадбени чаршафи в очакване на доктора, обаче в НДК, видяла фотографа Т. от чиято мощ се ползвала и друг път, и от дума на дума...От горе на това пък и А. се появил и преспал тука под претекст ,че няма къде и сега чаршафите са за пералня ако не и за боклука!"
С Доктора нещата свършиха "Мнооу зле"отив нашата да я представят на сватовете, вечерта отиват на заведение и както си ни е обичаят се напиваме сериозно.Най накрая той с триста зора я убеждава ч, че трявбва да си ходят , подпира я на стената и отива а колата.като се връща, нашатя я няма .Нямира я пак вътре , да се натиска с друга мацка." Така де - нали съм омъжена жена , няма да се натискам с мъже!: на връщане той мълчи и кара с бясна скорост." Ко му стана на тоз човек?"В апартамента налетял да я бие. Да беше попитал някого! Резултатът е счупена челюст и операция. Годежът "изглежда " пропаднал.
По едно време отивам при нея да я вземам на работа,успях да я събудя към обед и тя тръгна да се къпе.На тавана, където живееше, имаше една баня , тя взе една хавлия и тръгна по гащи.Чувам някой се кашля дискретно- д , който също и беше работодател.Поканих го. шпо едно време иде едмо младо момче от продукцията- щял да я води на басейн.И него поканих. Нейсе изкъпа се иде по цици- " Глей каква съм готина и ми поднася едната за целувка после буза на Д и се мята на момчето" Много си сладък бе! Чака ме досега за басейн?"
Тоя смотолеви нещо и изчезна. и той беше от аристократично семейство, само че Пловдивско. Аристикратите я дразнеха най вече с навика си да трошат пари за цветя. " Боже това колко бири са? Какви бири , направо бутилка водка!
Един ден се звъни на вратата ми.Гледам И с един аквариум и вътре костенуркка.Ще ходи на море и си аздава зоопарка на близки и познати. Викам" Ти така утре ще ми оставиш и някое бебе!" " Ми защо не - вика- имам ти доверие!"
Бебе не ми остави ама май бутах количката от Борисовата градина о Пощата , докато се лафихме.
И тази история свърши добре: Америка хубави деца предан и сръчен съпруг и добре платена работа.
memories,
litera