Велимир Хлебников: Кто такие угророссы?

Mar 05, 2013 11:09

Называемые венграми - орочанами -, угророссы, зовущие себя русняками и русскими, в количестве 500-700 тысяч живут в узкой полоске земли между Венгрией и Галицеей, испытывая одновременный натиск со стороны Святого Престола, надеющегося приобрести духовных чад, и со стороны Будапешта и Вены, желающих поглотить тех, кто не немец и не мадьяр. Образуя ( Read more... )

угорська мова, украинофобия, Велимир Хлебников, українська мова, украинцы, українська культура, мадяри, украинская история, українці, хазары, угорці, фіно-угри, русины, авари, Закарпатье

Leave a comment

xtrabass March 16 2013, 11:52:21 UTC
Добре показує чого вони не люблять Россію.

Reply

kostyantyn1979 March 16 2013, 20:29:06 UTC
Хто саме?) Її мало хто любить, а ті, хто любить, робить це переважно на комерційній основі - від Ромена Роллана до Жана Тіріара й Алена де Бенуа. Причому навіть особиста приязнь до великоросів не допомагає любові до Зимового/Кремля.
Але між росіянами та мадярами буває й зворушлива злагода - наприклад, коли Карпатську Україну в 1938 нищили, то хортісти й російські еміграційні праворадикали були заодно. Або коли в 1990 Союз таємно гарантував Угорщині право захопити Закарпаття в разі переходу України під владу націоналістів.

Reply

xtrabass March 16 2013, 20:54:21 UTC
Західні українці, ну і ті з слов'ян, що лишились за межами України. Їх кинули на призволяще, спочатку Московія, потім Россія. А вони бачили в них надію на краще ж.

Reply

kostyantyn1979 March 16 2013, 21:28:20 UTC
Це історія подвійного непорозуміння: з одного боку, українці щиро вірили, що великороси - такі ж "руські", "русини", як вони, себто такі ж лемки й гуцули. Зустрічаючись із зовсім чужим народом, так само віддаленим, як чех, поляк або хорват, вони почували себе розгублено й спантеличено ( ... )

Reply

xtrabass March 16 2013, 22:55:34 UTC
Згоден, я теж так думаю, якшо чесно то мені навіть літературна мова поперек горла вже стоїть, но того шо вона погана, а того,шо на нас, ті хто її розповсюджує дивляться як на гімно, точно так само як багато хто з росіян, мов "неправильній русский", а в нас з покон віку степовий діалект. Ото б мій дід сміявся, якби дожив, з того, як тепер треба правильно балакать.

Reply

kostyantyn1979 March 17 2013, 16:40:13 UTC
Слухай, ну так навіть ми, полтавці, потрапляємо в "неправильне розмовляння", нам люди, котрі зроду по-нашому не балакали, починають казати, що ми неправильно говоримо, що те ж слово "балакати" нелітературне, і що тоді казати за решту? Вони ж не знають, яке слово питоме, яке занесене.
І роблять... ну як у Росії, де вже давно немає ніяких "вологодскіх" і "рязанскіх" говорів, а є один газетно-шкільний рафінований канцелярит від Курська до Камчатки. Там люди втратили зв"язок із предками, бо так говорять усі слов"яни й неслов"яни.
Я згоден, що треба прагнути до чистоти мови, й відверті росіянізми, полонізми, особливо мадяризми й румунізми, там, де без них можна обійтися, варто було б потихеньку викорчовувати, шоб дійсно не була мова калічною. Але своє, рідне слово треба берегти, щоб мова було не заяложеною, не мертвою. А також фонетику, мелодику, синтаксис із граматикою.

Reply

xtrabass March 17 2013, 16:44:59 UTC
Отож і я про те, а то хочуть з нас зліпить щось непонятно шо.

Reply


Leave a comment

Up