Велимир Хлебников: Кто такие угророссы?

Mar 05, 2013 11:09

Называемые венграми - орочанами -, угророссы, зовущие себя русняками и русскими, в количестве 500-700 тысяч живут в узкой полоске земли между Венгрией и Галицеей, испытывая одновременный натиск со стороны Святого Престола, надеющегося приобрести духовных чад, и со стороны Будапешта и Вены, желающих поглотить тех, кто не немец и не мадьяр. Образуя ( Read more... )

угорська мова, украинофобия, Велимир Хлебников, українська мова, украинцы, українська культура, мадяри, украинская история, українці, хазары, угорці, фіно-угри, русины, авари, Закарпатье

Leave a comment

kostyantyn1979 March 16 2013, 21:28:20 UTC
Це історія подвійного непорозуміння: з одного боку, українці щиро вірили, що великороси - такі ж "руські", "русини", як вони, себто такі ж лемки й гуцули. Зустрічаючись із зовсім чужим народом, так само віддаленим, як чех, поляк або хорват, вони почували себе розгублено й спантеличено.
http://kostyantyn1979.livejournal.com/2667.html
З іншого боку, росіяни вірили, а дехто й тепер почасти вірить, що українець - хоч наддніпрянський, хоч галицький, хоч карпатський - то такий самий рязанський або тамбовський мужик, тільки поляками й австріяками зіпсований, що "за грєхі наші да по попущєнію Божьєму раздєлілся народушко святорусскій благодаря супостатам", і якщо прибрати тих воріженьків, то "мужичкі" почнуть говорити "правильною" мовою Пушкіна й Дєржавіна, "правильно" вдягатися (сучасні політичні "русини" вже малюють себе в косоворотках!), "правильно" вірити і грати на "правильних" балалайках. На місці, здибавши замість нечорноземних мужичків українця, вони ревно бралися викорінювати все "неправильне", після чого їхніми ворогами ставали навіть колишні москвофіли.
Маємо не переймати ту тактику, плекаючи єдність, водночас не уніфікувати наші самобутні субетноси, берегти наше говіркове слово, місцеві звичаї, візерунки тощо, в жодному разі не глумитися, як це роблять поверхнево українізовані жиди-кияни, з галичан, південців або поліщуків, які вживають рідні слова. Болить у мене душа за південь України. Там гине гілка українства...

Reply

xtrabass March 16 2013, 22:55:34 UTC
Згоден, я теж так думаю, якшо чесно то мені навіть літературна мова поперек горла вже стоїть, но того шо вона погана, а того,шо на нас, ті хто її розповсюджує дивляться як на гімно, точно так само як багато хто з росіян, мов "неправильній русский", а в нас з покон віку степовий діалект. Ото б мій дід сміявся, якби дожив, з того, як тепер треба правильно балакать.

Reply

kostyantyn1979 March 17 2013, 16:40:13 UTC
Слухай, ну так навіть ми, полтавці, потрапляємо в "неправильне розмовляння", нам люди, котрі зроду по-нашому не балакали, починають казати, що ми неправильно говоримо, що те ж слово "балакати" нелітературне, і що тоді казати за решту? Вони ж не знають, яке слово питоме, яке занесене.
І роблять... ну як у Росії, де вже давно немає ніяких "вологодскіх" і "рязанскіх" говорів, а є один газетно-шкільний рафінований канцелярит від Курська до Камчатки. Там люди втратили зв"язок із предками, бо так говорять усі слов"яни й неслов"яни.
Я згоден, що треба прагнути до чистоти мови, й відверті росіянізми, полонізми, особливо мадяризми й румунізми, там, де без них можна обійтися, варто було б потихеньку викорчовувати, шоб дійсно не була мова калічною. Але своє, рідне слово треба берегти, щоб мова було не заяложеною, не мертвою. А також фонетику, мелодику, синтаксис із граматикою.

Reply

xtrabass March 17 2013, 16:44:59 UTC
Отож і я про те, а то хочуть з нас зліпить щось непонятно шо.

Reply


Leave a comment

Up