Крадені символи Казахстану. Астана. Бульвар Нуржол

Dec 02, 2012 12:59

Башта «Байтерек» знаходится в самому центрі «столичної» частини нової Астани. Вона ніби організуєт простір міста. Довкола головної віси административного центруа Астаны - Водно-зеленого бульвару (бульвару Нуржол) - виросли футуристичні на вигляд квартали з офісними центрами, багаторівневими квартирами для представників правлячих племен і будівлями різних міністерств і державних відомств.






Житлові будівлі, які сусідять із «Байтереком», порівняно з новобудовами виглядають сильно підновленими будинками кінця 1980-х років (хоча все-таки масштаби реконструкції Астани вражають).




На широких газонах «розкидані» велетенські фігури, що зображають прикраси значебто національним орнаментом. Проте неважко зясувати, що й він поцуплений в іраномовних народів, які замешкували Семиріччя задовго до тюрків:



Орнаментальна канва на піхвах сарматського кинджалу. Ростовська область, I століття н. е.


Осетинський орнамент, XIX століття



Осетинські діти в національному вбранні



Підніжжя Байтерека потопає влітку в квітах... Здається, що іранський орнамент обрано зумисно. Спершу кирґиз-кайсаки оголосять його "казахським", а далі саки й согдійці офіційно стануть тюрками й не просто так, а стародавніми "казахами", щоб каракирґизи не приписали їх собі.




Інтелектуальний рівень кирґиз-кайсаків є набагато нижчим, аніж можна уявити. Очманілий від наркотичної жуйки насваї офісний планктон планомірно загиджує електронні ресурси й соціяльні мережі заявами про те, що скити й саки були казахами, проте сам неспроможний довести, що належить до єдиного народу, а не до розрізнених племен, половина з яких є поверхнево тюркізованими монголами. Погуляємо їхньою столицею? З усього на фото помітно, что весна щойно вступила в права: газони без зелені, численні фонтани не працюють…Та й узагалі, людей майже не видно!




Промінь бульвара через кількасот метрів виводить прямісінько до лівого берега Ішима, на якому, ніби в оточенні сторожових веж, височіє Ак-Орда - офіційна резиденція пожиттєвого Президента Республіки Казахстан, відкрита наприкінці 2004 года. Площа будівлі становить 36,7 тисяч кв.м.







Це місце найвищоїй концентрації державної влади штучно створеної республіки: поряд із резиденцією знаходяться будівлі парламента, уряду, Верховний Суд, Дім міністерств. Будь-яка нормальна людина підсвідомо старається триматися подалі від таких будівель. Так… про всяк випадок… Саме тут виношуються плани геноциду білого населення, включно з українцями.




Фонтани мовчать, гуляючих парочок і мамусь із колясками нема ще у цей ранковий час. Але ось яскраві плями чогось такого контрастують із синявою неба й вікон, і чорнотою землі. Гееен там, справа внизу…







Це така собі інсталляція: казахська юрта, чи то палісадник, чи то загін для тварин (ну, скажіть, звідки в юрти у степу палісадник!), фігури молодого вершника та проводжаючих його дружини з дитиною. Своє, рідне.







Поряд на лавочці базікають доглядачки всього цього хозяйства. Цілком по-цивілізованому, с перекуром.




У дівчат важливі турботи, й невтямки, що довірена їм худоба - чи то жирафи, чи то динозаври - вже розбіглася по всьому бульвару…













Скоро кирґиз-кайсацькі вчені доведуть, що динозаврів винищили стародавні "казахи"...

Див. також

Крадені символи Казахстану. Астана. Башта Байтерек

иранские влияния, архитектура, Азия, иранцы, кирґиз-кайсаки, орнаментика, тюрки, осетины

Previous post Next post
Up