Уральське поховання VI століття до християнської ери представлять в Астані - кирґиз-кайсаки матимуть нову нагоду для фальсифікації власної вигаданої історії.
В Уральську на заході Казахстану завершують роботи з реставрації «Золотої жінки». Археологи виявили знахідку в 2012-му році в комплексі «Таксай - 1» Теректинського району. Її відносять до сарматського періоду.
Це поховання знатної жінки-жриці у відповідному вбранні і головному уборі. Поруч з нею виявлені близько 80 золотих прикрас, дзеркало, ніж, бронзовий казан і жертовник, повідомляє 24.kz.
Унікальним артефактом історики вважають дерев'яний гребінь, на якому зображені сцени баталій у війні саків і персів. Реставрація ускладнена тим, що поховання за обрядом сарматів було спалено, і дерев'яні вироби майже повністю знищені. Зараз всі роботи практично завершені, скульптуру презентують в Астані, а копія залишиться в музеї Уральська.
Крим Алтинбеков, реставратор :
- Ми змогли відтворити образ цього життя і випустили книгу «Відроджена з попелу» щодо цього пам'ятника. Таким чином, нам вдалося побачити первісний вигляд і зробити всі консерваційні та реставраційні роботи.
Мурат Сидиков, директор центру історії та археології ЗКО:
- За попередніми даними, це поховання відноситься до VI століття до нашої ери. По-перше, це найдавніше виявлення такого знатного поховання в Казахстані. По-друге, воно дає дуже багато інформації про культурний, духовний світ.
Начебто все добре, але...
Лякає інше. Сьогодні, коли наука в Казахстані підпорядкована вигадкам різних "неономадичних" екстремістів-ксенофобів, а загальний рівень грамотности й освіти різко впав, знахідка сарматської жриці-відьми, швидше за все, буде використана для створення бриднів про славних сарматів-"казахів" і привласнення тюрками чергового етапу славетної іранської історії...