Абеткове

Dec 21, 2021 14:10


ВООЗ викотила заяву з приводу омікрону.

Спочатку тезово.
"..There is now consistent evidence that Omicron is spreading significantly faster than the Delta variant. And it is more likely people vaccinated or recovered from COVID-19 could be infected or re-infected.."

Тобто, поширюється швидко, вакциновані та перехворілі інфікуються аж бігом.

"..the risk of reinfection was more than five times higher .."

Реінфекція - це, на хвилиночку, імовірність захворіти повторно, після перенесеного ковіду АБО вакцинації. В п'ять разів більша імовірність, ніж просто інфікуватися - для нехворілого/невакцинованого. Ну, ок.

"..other forms of immunity vaccinations may prevent infection and disease.
While the antibody defences from some actions have been undermined, there has been hope that T-cells, the second pillar of an immune response, can prevent severe disease by attacking infected human cells. Although we are seeing a reduction in the neutralisation antibodies, almost all preliminary analysis shows T-cell mediated immunity remains intact, that is what we really require.."

Коротко: хоч титри антитіл і знижуються, але клітинний імунітет - другий компонент імунітету, що його забезпечують Т-клітини, залишається незмінним і забезпечує легкий перебіг хвороби. І це саме те, що нам потрібне.

- - - - - -

Отже, через два роки після початку пандемії вірусологи-імунологи РАПТОМ згадали, що імунітет, це не тільки антитіла, але й клітинний імунітет, зокрема Т-лейкоцити. Які, на хвилиночку, на відміну від антитіл, зберігаються в організмі в незмінній кількості протягом багатьох років - це мінімум. А в нормі - пожиттєво, як це буває з імунітетом до інших респіраторних вірусів групи ГРВІ. І що саме від клітинного імунітету залежить, як довго і як важко ви будете хворіти.

І, як неважко здогадатися, саме тестом на наявність Т-клітин можна визначити, чи перехворів поцієнт на ковід, і чи є в нього імунітет до ковіду. А зовсім не тестами на антигени/антитіла, які мало того, що є ненадійними, так іще й просто не працюють поза межами доволі короткого терміну гострої фази захворювання.

Ми вже напевно знаємо, що 60-80% популяції є резистентними до ковіду і або взагалі не хворіють при зараженні (бо безсимптомна хвороба - це безглуздість), або хворіють ним в легкій формі. Які перші, так і другі через 3-4 тижні після інфікування будуть негативними за ПЛР-тестами, яких, імовірно, навіть не пройдуть через відсутність/мінімальність симптомів. Але в них будуть наявні Т-клітини, що знищують ковідні антигени. Ці Т-клітини не можуть бути виявлені (бо тестів на клітинний імунітет не виробили мільярдами штук, як ПЛР-тести на антигени/антитіла).

Питання раз: чи потрібно вакцинувати ці 60-80% популяції?
Питання два: чи потрібно бустеризувати вакцинованих заради збільшення титру антитіл, якщо важкість перебігу визначається Т-клітинами, які зформувалися вже після першої дози вакцин?
Питання три: якщо ж вакцини не призводять до формування ковід-специфічних Т-клітин, то в чому смисл вакцинації?
Previous post Next post
Up