Трудова міграція в Росію не покращує життя заробітчан (ІНФОГРАФІКА)

Dec 28, 2012 14:12

Я вже якось писав, що поступив на одну з найкращих в СНД програм для журналістів (Non-graduate) Digital Future of Journalism. Одна з викладачів Жанін Ворнер (авторка низки книг з серії "Для чайників", які продалися загальним накладом 600 тис. примірників) розповіла про прості інструменти з візуалізації даних. Один з них я вже застосовував в одному матеріалі (сервіс Dipity для Timeline). Сьогодні-вчора візуалізував дослідження Gallup про мігрантів Закавказзя і Середньої Азії (за лінком динамічна інфографіка, а тут лише скріншоти, бо ретроградський ЖЖ не підтримує коди і не відображає інфографіку).

Дослідники з Gallup провели співбесіди з мігрантами дев'яти країни пост-СРСР - Азербайджан, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан. Чотири з десяти мігрантів зазначили, що економічний стан їхніх родин не покращився.




Результати дослідження вказують на невелику професійну користь від їхньої тимчасової роботу в іншій країні. Менше половини (48%) мігрантів заявили, що їхня професійна кваліфікація покращилась, лише 31% сказали, що досвід роботи в іншій країні допоміг отримати більш високооплачувану посаду на батьківщині.Мігрантам з Центральної Азії вдалося більше за інші групи отримати фінансову вигоду і професійно зрости завдяки праці в чужій країні.




Структура витрат зароблених грошей проливає світло на те, чому багато мігрантів заявило, що їхня ситуація не покращилась. Переважна більшість людей (63%) сказали, що вони витрачають більшу частину грошей на основні потреби. Мало повідомили про використання цих грошей, щоб інвестувати у своє майбутнє: 2% витратили гроші на власні або освіту членів їх сімей, 3% використовують його, щоб відкрити бізнес, і 3% його зберегли.




Оскільки місцеве населення в значній мірі залежить від мігрантів. Gallup радить урядам цих країн допомогти в опануванні мови і навичок. Підготовка допоможе мігрантам отримати кращі робочі місця в інших країнах, додаткові знання і досвід, яким можна поділитися на батьківщині. Також варто звернути увагу на фінансову і професійну грамотність - працівникам варто інвестувати у своє майбутнє через освіту і заощадження.

Росія, згідно із даними Світового банку, є одним із лідерів щодо привабливості для іммігрантів - вона займає друге після США місце. Станом на 2010 рік в РФ нараховувало 12,3 млн мігрантів.




За даними Міжнародної організації з міграці, для всіх країн СНД Росія є лідером серед місць куди прагнуть поїхати на заробітки трудові мігранти. Інститут демографії Національної дослідницького університету "Вища школа економіки" зазначає, що за останні вісім років (з 2002 по 2010 рр.) найчастішими мігрантами, що приїжджають в Росію, були киргизи, узбеки і таджики.


лица славянской национальности, Россия, журналістика, нелегальна іміграція

Previous post Next post
Up