Школа і... здоровий спосіб житт?...

Sep 10, 2012 12:09


Цього літа Софія сказала, що не хоче більше ходити до школи з наплечником, а хоче таку торбу через плече (ну бо так типу кууул і взагалі вона вже доросла...). В одному магазині нам впала в око... омріяна торба, коштувала вона не так і багато, то ми її і купили.


Коли на перше вересня я зайшла за нею в клас, то мені вже стало не по собі від кількості підручників на кожному столі. Ну донесли ми це все додому, добре що не так далеко і живемо. 
Ввечері спробували спакувати "книжки на завтра" і виявилося, що у нову торбу папка на зошити не вміщається. Ну якось покрутили і таки запхали. Все пасує: темно синя форма, така ж торба ітд. 
Походила так кілька днів і...як то кажеться.... перепросилася перед наплечником. Бо "знання" таки важкуватими виявилися. 
Залишати книги в школі не діло, бо є багато домашнього завдання. Брати один підручник на двох з дитиною, яка сидить поруч за партою... то також не працює, бо раптом хтось до школи не прийде, чи порядковість переплутає..

Загуглила.

Є спеціальні рекомендації Роспотребнадзору, які торкаються цього важливого питання. Вага щоденної гори підручників та іншого письмового приладдя не має бути більша: для тих, хто вчиться в 1-2-х класах - 1,5 кг, 3-4-х класах - 2 кг; 5-6-х - 2,5 кг, 7-8-і, - 3,5 кг, 9-11-і, - більше 4 кг написано в постанові, яку зовсім нещодавно прийняли чиновники. Ці рекомендації приблизно вираховуються з ваги дитини в різному віці.  Але вага у дітей (особливо в підлітковому віці) може бути дуже різною, тому не забувайте також прислухатися до рекомендацій ортопедів.

ранець з ортопедичною спинкою (вага ранця до 1250 г) - до 15% від маси тіла дитини

ранець з ущільненою спинкою (вага ранця до 850 г) - до 10% від маси тіла дитини

м'який рюкзак (вага ранця до 500 г) - до 7% від маси тіла дитини.

От думаю, чи невже нема способу якось це змінити? Ну чи підручники друкувати такі, щоб обкладинок важких не мали?..
Ще стоїть питання харчування. Дитина, якщо в неї 7 уроків, просто не зможе нормально працювати на 7-му уроці, якщо вона не перекусить.
Але в шкільних їдальнях діти їсти переважно відмовляються. Я їх розумію. Дорогий та не дуже смачний час, чи якісь макарони, які вони вдома не їдять. 
От думаю для чого взагалі те харчування в школі, якщі діти переважно ним не користають?
Традиційно купують якісь булки....
І підсумувавши це все хочеться спитати, а де у цьому всьому є здоровий спосіб життя? Яким чином дитина має поповнювати енергію, яку вона витратила на те, щоб донести до школи надважкий наплечник, а далі ганяти по школі між поверхами з ним, не мати часу, щоб піти в їдальню, а як і мати.... то не знати, що там купити.

Тому мене зовсім не дивує, якщо діти на перервах вибігаюь в магазин, щоб купити собі якусь солодку воду!!! Їм просто треба підживитися чимось енергетичним! І це оправдано!

Згадую свою школу, ну тепер нічого і не змінилося ... чи комусь смакували ті всі наче "корисні" речі, якими нас годували? Чи хтось дуже любив то вічно перепалене молоко?...
Може нарешті дітям почати давати в школі щось таке щоб вони могли їсти... або перестати виділяти не це гроші і перевести фінансування на  щось інше в школі?..

Що ви даєте дитині в школу зі собою? Чи дитина зі школи приходить голодною?
Ну реально якось воно не так як має бути.

здоровий спосіб життя, здорове харчування, школа

Previous post Next post
Up