Я тут проаналізував звернення учасників "маршу свободи"... Подумав над ними, знаєте... Дав собі працю трохи поміркувати, зважити - і скажіть, чи я помиляюся у своєму нехитрому аналізі.
Отже, вимога перша:
1. Активізувати діалог влади та громадськості щодо зміни принципів державної наркополітики. За 16 років незалежності, в Україні досі відсутня цілісна державна політика щодо психоактивних речовин: алкоголю, тютюну, кофеїну, сильнодіючих лікарських засобів, нелегальних наркотиків. Нав’язуване суспільству сьогодні репресивне мислення, покладене в основу існуючого законодавства, фактично прирівнює вживання більшості психоактивних речовин до злочину, порушення моральних норм та загально прийнятних правил поведінки.
Дуже гарно. Дуже.
Дійсно, політика відсутня, бо гроші в цій індустрії шалені.
Але вже із третього речення починається...
"Репресивне мислення"... Що це за маячня? Кого в Україні бодай судили за вживання маріхуани? Хоча б один приклад - точніше не один, а стільки, аби стало на ціле таки мислення.
Автори вимог думають, що заміна слова "наркотичні" на "психоактивні" когось введе в оману? Нажаль, вони не дуже помиляються, але знов-таки, якщо дати собі працю трохи подумати, то цієї омани можна уникнути.
Ах, так це "репресивне мислення" веде до прирівнення вживання наркотиків до злочину... Цікаво.
Не здивуюся, якщо побачу і далі це репресивне мислення. Гарний демагогічний засіб, жертов в народі люблять...
Репресивне мислення вилізає відразу у вимозі другій:
2. Змінити вектор наркополітики з репресивного на соціально-орієнтований. Надмірний кримінальний тиск на споживачів наркотиків не дозволяє проводити масштабні та економічно-обгрунтовані програми лікування та реабілітації залежних від вживання різних психоактивних речовин, включаючи алкоголь. Подібна ідеологічна «доктрина» не обґрунтована ні з точки зору науки, ні з точки зору безпеки громадського здоров'я. Десятки тисяч молодих людей з вини держави стають полоненними кримінального світу.
"Кримінальний тиск на споживачів наркотиків" - що це?
Чи саме це причина, що чогось там не дозволяє?
"З вини держави" молодь потрапляє до полону кримінального світу. Це частково, але правда. Правда, втім не вся.
Держава, яка заробляє на наркозалежності своїх громадян (тютюн, алкоголь, маріхуана, "важкі наркотики", азартні ігри, гральні автомати тощо), не може очікувати ні на яке добре майбутнє... І дійсно, держава винна. Але чи тільки держава?
З першого ж речення третьої вимоги мало не заволав "так!", "стверджую!". Але ж якби перше і було останнім...
3. Зупинити нарко-корупцію в МВС та інших силових структурах. Спрямувати основні зусилля правоохоронних органів на боротьбу з наркобізнесом. Учасники Маршу вважають неприпустимою практику здирництва, яка досі практикується МВС за офіційними лаштунками боротьби з наркобізнесом. Неприпустимою є ситуація, коли 80 % кримінальних справ, пов'язаних з наркотиками, порушуються за ст. 309 ч.1, яка фактично визнає кримінальне покарання за індивідуальне споживання психоактивних речовин. Особливо це стосується осіб, які не вживають ін'єкційних наркотиків, а, отже, не створюють значних проблем для громадського порядку та здоров'я. Щоб перемогти епідемію наркоманії, необхідно в першу чергу зосередитись на викоріненні наркобізнесу та тих нечесних чиновників, які його контролюють.
"Особи, які не вживають ін'єкційних наркотиків, не створюють значних проблем..." Все, шановні, ось вам квінтесенція. Цукор, цукор, цукор. Але ж вони створюють, та ще й які!
Критикуєш - пропонуй. В якості конструктиву пропоную авторам вимог прочитати уважно те, що вони ж самі (чи самі?) написали: "необхідно в першу чергу зосередитись на викоріненні наркобізнесу та тих нечесних чиновників, які його контролюють".
Необхідно - зосереджуймося. Скільки із укурених прибічників легалайзу здатні на чомусь зосередитися, е?
Але менш з цим, облишмо жарти - хлопці, зосереджуйтеся на боротьбі із наркокорупцією, а не сприяйте створенню ще одного джерела поживи для неї...
Четверта вимога бездоганна.
4. Врегулювати порядок відпуску сильнодіючих фармацевтичних засобів. Неприпустимою є ситуація, коли держава нездатна контролювати ринок виготовлення та розповсюдження сильнодіючих медикаментів, що в результаті формує їх «тіньовий ринок». Зокрема йдеться про такі препарати як трамадол, вживання якого в якості наркотика набувало в Україні загрозливих масштабів.
Із цим щось треба робити, і бажано на тверезу голову...
Із заголовком п'ятої вимоги згоден беззастережно. Але ж далі...
5. Заборонити рекламу тютюнових та алкогольних виробів. Вчені визнають: алкоголь та тютюн є значно шкідливішим наркотиком, ніж, наприклад, марихуана, яку віднесено до списку наркотичних речовин, заборонених до обігу. Тим часом, стимулювання населення до вживання алкоголю, тютюну та інших легальних наркотиків завдає значного удару по стану здоров 'я населення.
Дуже слушно - "стимулювання населення до вживання алкоголю, тютюну та інших легальних наркотиків завдає значного удару по стану здоров 'я населення."
Але, читаючи оце "алкоголь та тютюн є значно шкідливішим наркотиком, ніж, наприклад, маріхуана", - я мало не плакав.
Адже це правда! І знаєте, зґвалтування дитини є набагато жахливішим злочином, ніж пограбування. Але з цього не слідує, що треба легалізувати пограбування (хоча його і легалізовано, принаймні частково - схожими ж, але більш грошолюбивими активістами).
Шоста вимога була б бездоганною, якби не оті "психоактивні речовини"...
6. Надавати суспільству об'єктивну інформацію про ризики, пов'язані із вживанням психоактивних речовин.
Соціальна реклама є тим механізмом, який дозволяє державі об'єктивно висвітлювати небезпеки, пов'язані із вживанням алкоголю, тютюну, інших психоактивних речовин. Об'єктивна інформація у ЗМІ дозволить громадянам приймати більш вмотивовані рішення щодо вживання тих чи інших речовин.
Вимагаючи надавати об'єктивну інформацію, спершу самі б послідували цій вимозі... Підміна понять при заміні "наркотичних" на "психоактивні" перетворює цю вимогу на лицемірний парадокс типу знаного парадоксу брехуна...
І, нарешті, вимога сьома. Це просто пісня, як на мене. Чому? Дивіться...
7. Припинити практику дискримінації людей із особливими стилями життя. Припинити практику дискримінації расових, культурних та соціальних груп. Учасники Маршу переконані, що кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей. Нажаль в Україні все частішають приклади упередженого та не-толерантного ставлення до людей, що визначають свою приналежність до таких груп.
Дискримінації кого-кого? Що це таке, оце "із особливими стилями життя"? Недолуга калька із unconventional lifestyles?
І хто ці люди? І хто їх дискримінує?
До чого тут расова дискримінація, коли йдеться про легалізацію маріхуани?
Які культурні (я підкреслюю це - культурні!) групи в нас дескримінуються?
До чого соціальна дискримінація до легалізації маріхуани?
До чого це, шановні?
Як майже будь-яке надспрощення, ця вимога є щонайменше оманливою...
А далі... Вибачте за сарказм, але це не мій, він там і був, я тільки розворошив --
"Учасники Маршу переконані, що кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості". Стоп. На що? На дегенерацію і позбавлення особистості, малося на увазі - бо наркотики (хоч легкі (огидний і брехливий евфемізм!), хоч важкі) - руйнують особистість (я вимушений написати цей трюїзм, бо хтось, вочевидь, не розуміє...).
І далі, на десерт - "частішають приклади"... Ах, нетолерантний же ми народ!
Якщо хтось курить в переході під Майданом, то робимо зауваження, якщо хтось кидає пусті пляшки на асфальт у парку відпочинку, ставимося упереджено...
Не та країна дісталася авторам вимог - їм би щось таке, де всім до всього байдуже, бо дуже розвинені - із допомогою психоактивної маріхуани...
![](http://top.blog.net.ua/tracker.php?do=in&id=234)