Aug 09, 2012 18:03
Помітив одне непорозуміння. Треба було б написати багато слів, але поки хоча б сумбурно. Противникам мовного закону закидають, що протести підігрують Януковичу, Турчинову і Тягнибоку.
Мовляв, їм вигідно ділити, для них це технологія, а ми "купляємось". Я не згоден з такою точкою зору. Причому не тільки в зв'язку з цим законом, а концептуально. Якщо в мене є погляди, то я їх висловлюю. Якщо я проти якогось закону, то я добиваюсь його скасування. Ефективність має значення: що зробити краще, щоб скасувати закон. Можливо, "просто написати в бложеку" - нічого не дає. Може, треба щось втнути мовчки. Методи досягнення - важливі. Але попутна вигода/невигода Турчинова - не має значення. (Крім випадку, що ми союзники і узгодили наші дії). Якщо я проти знищення української мови і проти розколу України, то мені плювать, вигідно Турчинову висловлення мною цієї позиції чи ні. Ці питання незрівнянно важливіші за політтехнологічні інтереси Турчинова. Якщо десь Турчинов скористається, то і нехай.
Доцільність тих або тих дій тої чи тої групи громадськості - абсолютно окреме питання. Яке треба розглядати по суті. А не з точки зору вигоди "влади" і "опозиції".
Ще кажуть, що треба "скинути антинародний режим, а тоді скасувати всі антинародні закони, а не боротися проти кожного антинародного закону окоремо". Ну це такоє. Я не проти. Але ніхто навіть не знає, що воно конкретно означає. Чергова зміна президента (якщо уявити, що це і буде "встановлення народного режиму") - аж через три роки. За цей час можна ого-го наробити. Достроково теж не видно, що хтось когось планує скинути. Тому цей аргумент безглуздий. І ще безглуздий через те, що як ми будемо мовчати про важливі речі, то звідки "новий, народний режим" дізнається, що міняти?
Висновок такий, що добиваймося виконання наших вимог прямо зараз.