Чи шкідливі для здоров'я протеїни?

Mar 30, 2013 23:22


Привіт, друзі! Сьогодні хотілося б приділити трошки часу протеїнам, тобто спортивному харчуванні. Шкідливі вони, чи ні? На мою думку суперечки з цього питання не припиняться ніколи. Але давайте ж все таки розвіємо всі міфи і спробуємо "докопатись" до правди.


Невже побічні ефекти протеїну зовсім відсутні?
Але все вищеописане зовсім не означає того, що шкоди протеїну зовсім не існує. Як відомо, будь-яка речовина має побічні ефекти, якщо вона використовується неправильно, у великих дозах або при певних станах організму.
Отримати відповідь на запитання про те, протеїни шкідливі чи ні, можна, згадавши про їх природу. Це білкові органічні молекули. За мірками молекулярного світу вони мають великі розміри, тому у схильних людей здатні викликати алергію. Рідко, але, на жаль, таке трапляється.
У деяких людей відзначається індивідуальна непереносимість навіть до звичайних харчових продуктів.
Це буває пов'язано з двома групами причин:
  • Недолік ферментів, відповідальних за розщеплення окремих речовин, наприклад, непереносимість глютену (для того, щоб запобігти побічні реакції, потрібно уважно вивчати упаковку і підбирати протеїни)
  • Дисбактеріоз - порушення нормального складу мікрофлори товстого кишечника
  • Непереносимість білка в кінцевому підсумку обумовлена ​​гниттям нерозщеплених в кишці молекул. У результаті розвивається симптоматика, яка дуже схожа на харчове отруєння: пронос, здуття живота, болі.

А чи шкідливий протеїн для здоров'я сам по собі? Чи може він містити компоненти, які завдають шкоди організму? На жаль, в деяких не зовсім якісних протеїнах маловідомих виробників можуть міститися у високих дозах важкі метали, які негативно впливають на організм. Вихід із ситуації: придбання спортивного харчування, виробленого надійними компаніями.
На самому початку статті наводилося вказівка ​​на те, що протеїни здатні викликати патології нирок. Насправді не викликати, а провокувати, - це два різних фактора. Зазвичай патологія нирок існує до початку прийому спортивного харчування, просто вона ніяк себе не проявляє. Або є генетична схильність. Коли починається прийом протеїнів, то процес активується.
Якщо спортивне харчування має рослинне походження, то воно не рекомендується для чоловіків. Так, соєвий протеїн має побічні ефекти, пов'язані з тим, що до його складу входять також фітоестрогени, - рослинні речовини, які за своєю структурою і дією нагадують жіночі статеві гормони. Про це просто потрібно пам'ятати. Протеїни з молока, яєць і м'яса не володіють цим негативним дією.

Отже, на питання про те, чи шкідливо приймати протеїн, можна відповісти наступним чином: так, шкідливо, якщо:
     у людини присутня індивідуальна непереносимість до компонентів, яка, як правило, виявляється набагато раніше, при вживанні в їжу продуктів, що містять аналогічні речовини є патологія нирок, яка може проявити себе при навантаженні організму амінокислотами та продуктами їх розпаду.
 До того ж, завжди варто дивитися на склад придбаного протеїну і враховувати вищеописані моменти.
 В інших випадках, якщо людина повністю здорова, ніяких протипоказань для прийому даного виду спортивного харчування немає. Це - не голослівне твердження. У ході наукових досліджень неодноразово було доведено, що протеїни не викликають ніяких патологічних змін в організмі приймають їх спортсменів.
А для тих, хто вагається, протеїн - це натуральний продукт, чи просто, як то кажуть псевдоспортсмени, "хімія" наводжу наглядний приклад, який допоможе досить швидко зрозуміти, як же виготовляється протеїн:



Але все ж таки для тих, хто до цих пір не впевнений у "нешкідливості" протеїнів, пропоную до перегляду ось це відео. Надіюсь воно все таки допоможе вам дізнатись правду.

image Click to view


Ну що, переконались? Надіюсь, я вам хоть чимось допоміг..) Дякую за увагу!

люди, спорт, здоровье

Previous post Next post
Up