ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ НЕ МОЖЕШ ВИПЛАТИТИ КРЕДИТ

Mar 30, 2013 21:51



ПИТАННЯ: Взяв у банку кредит, справно його погашав до кризи. У кризу мене звільнили, перестав платити по кредиту. Банк передав справу в колекторське агентство. Колектори тепер дзвонять день і ніч, кажуть, що заберуть майно, погрожують тюрмою ... Що робити?
ВІДПОВІДЬ: Краще, звичайно, не доводити справу до передачі боргу колекторам і врегулювати проблему з банком. Для цього треба написати в банк лист, в ньому вказати причини неможливості погашення кредиту і попросити про зустріч. Лист треба відправити рекомендованою поштою з повідомленням про вручення або відвезти безпосередньо в банк, не забувши зробити відмітку про отримання на копії.
          На зустрічі потрібно буде розповісти про все це, показати, наприклад, трудову книжку із записом про звільнення і попросити відстрочки платежу, реструктуризації боргу ... Випадки, коли банки, враховуючи наслідки кризи, йшли назустріч своїм клієнтам, відомі.
          Немає грошей - пробуй домовитися з банком!


Якщо ж банк таки передасть справу колекторам, то знай, що у нас в країні немає навіть закону про колекторську діяльність, але ... По цивільному законодавству банк (кредитор) може передати право вимоги іншій особі (колекторському агентству). Як не сумно для тебе, але право вимоги поширюється і на несплачені відсотки. У мережі повно тверджень, що, мовляв, для уступки вимоги необхідно отримати згоду боржника. Це неправда! Більш того, закон навіть не зобов'язує кредитора повідомляти боржника про перехід прав кредитора іншій особі. Боржник, в свою чергу, має право не виконувати зобов'язання перед новому кредитором до подання йому доказів переходу вимоги до цієї особи. Це означає, що колектор зобов'язаний (!) Представити боржнику доказ (договір між банком і колекторським агентством) переходу до нього права вимоги. Немає доказу? Розмова закінчена! Є договір - вибери прийнятну для тебе лінію поведінки. М'який варіант: ти йдеш на контакт з колекторами (кредит-то повертати все одно треба!), Але при цьому пам'ятаєш наступне. Ні в якому разі не показуй, ​​що ти їх боїшся. Не піддавайся тиску! Загрожують тюрмою? Не переживай, ти не злочинець! Прийшли додому? Дзвони в поліцію і заявляй, що в твоє житло намагаються увірватися розбійники! Май на увазі, що ніхто не має права без судової санкції входити в твоє житло. Можна вибрати і жорсткий варіант: ти категорично відмовляєшся від будь-яких контактів з колекторами і заявляєш останнім, що судового рішення про стягнення з тебе боргу немає, вони (колектори) не є судовими приставами - виконавцями, тому - "до побачення!" Колекторському агентству доведеться звертатися до суду. Після вступу рішення суду в законну силу стягнуту за нього сума буде стягнута у тебе судовими приставами - виконавцями за виконавчим листом. При цьому треба пам'ятати, що борг сам по собі нікуди не дінеться, а буде наростати і наростати, та й судові витрати ляжуть на твої плечі!
        Вибирай, але в будь-якому випадку - удачі!

банк, долг, коллекторские компании, кредитор, деньги

Previous post Next post
Up