1. біля м. Горіс.
Їхав туда за руїнами, танками і табличками "міни". Вийшло трохи не так. Дещо встигли відремонтувати (на честь мого приїзду). Дороги нові, хорошої якості. Міста цілком цивільні (деякі). Танків я так і не знайшов, а от руїн достатньо.
2. біля м. Горіс.
Столиця - Степанакерт, нічим особливим не відрізняється, місто собі та й місто. Названа в честь Степана Шаумяна - "Леніна на Кавказі", який теж в свою чергу толком нічим не відзначився, хібащо був випадково розстріляний, і згодом прирівняний до мучеників від комунізму.
3. Степанакерт
В столиці є 2 музеї. Перший - "Музей історії Карабаху". Єдине що там варто уваги, то симпатична екскурсоводка. Досить нічого навіть по наших мірках (кагбе ясно шо українки найгарніші). Взагалі з дівками там не дуже, деякі мають здатність носити бороду, хоча є і винятки.
Набагато цікавіший другий - "Музей безвісті пропавших". Вважаю себе людиною, яку важко чим небудь вразити, але там в середині, мене прогребло ніпадєцкі. Експозиція не показує то як вірмени героїчно товкли азерів, нема в громадянській війні нічого героїчного. Експозиція говорить про людей, більшості яких вже нема. Причому, відчуйте різницю, не про солдатів, про людей.
Колись ми були одною країною, і в побуті було багато спільного, може хто пам"ятає, цигарки "President", одноразові станки для бриття "BІС", перші китайські касетники ітд...
Тітоньки - екскурсоводи, розказують історію майже кожного експонату: "Вот знимка з передвесільної фотосесії, молодий з молодою в шлюбних костюмах. Одружитись їм так і не вийшло, за кілька днів до весілля молодий загинув. Батьки зберегли костюми і передали їх в музей. Вот вони висять..." Або таке: "Оце мій син, (показує на фото), він загинув тоді-то тоді-то, був водієм БМП"
В музеї є саморобна зброя, нічо цікавого, хіба для любителів залізяк.
4. м.Шуша
В процесі пошуків ржавілих танків, заїхав не туда де треба. За що отримав можливість поспілкуватися з "органами". Як я вже казав, в попередній статті, міліція у Вірменії, це більше привід для паржать ніж для хвилювання. Міліціонери переписали всі знимки з мого фотоапарата. Дізнавшись що ми їхали через Азербайджан, довго розпитували про Баку, як там живеться ітеде. Як виявилось, до війни вони жили там.
5. м.Шуша
6. м.Шуша
Є така вірменська традиція, ремонтувати тільки центральні об"єкти. Наприклад після землетрусу 1988 року відновили повністю тільки епіцентр - місто Спітак, сусіднє в декілька разів більше місто Гюмрі не відбудоване повністю і дотепер. Так і в НКР, Степанакерт відновили, а за 10 км від нього в місті Шуша (Шуши), люди досих пір живуть в обвуглених будинках, і гріються "буржуйками".
7. м.Шуша
8. м.Шуша
9. м.Шуша
10. м.Шуша
Мечеть в м. Шуша. На мінаретах видно сліди попадання РСЗО Град
11. м.Шуша
12. м.Шуша
13. м.Шуша
14. м.Шуша
15. м.Шуша
16. м.Шуша
Коли в м. Шуша стояли війська азербайджану, церква була складом боєприпасів. Вона була знищена під час штурму Шуші - переломного моменту в ході конфлікту. Після війни церкву відбудували, зараз це один з символів тих часів.
17. м.Шуша
18. м.Аскеран
Є ще одна вірменська традиція, пропонувати свою допомогу, коли вона вже не потрібна. От наприклад, приперлися ми в якесь місто, заночували в чагарях, а на ранок приходить місцевий і каже "А чо ж ви до мене вчора не зайшли?". Питається, а ти де вчора був? Після того як правило запрошують додому, кормлять/поять.
18. м.Аскеран
Росія
Росія. РостовДагестан 1Дагестан 2. Міліція.Дагестан 3. Work for food! Азербайджан
Азербйджан гюзель! Частина 1.Азербйджан гюзель? Частина 2. Грузія
Welcome to GeоrgiaАнтиросійська агітація Вірменія
Частина 1Частина 2Частина 3. Нагорний Карабах Паром
Паром Поті - Ілічівськ.