Зранку, шостого дня подорожі, прокинулись там само, де і заснули ввечері. Вийшли на трасу, і після кількох локальних машин зловили нефіговий такий джип на 300 км. Водій його був першим мусульманином, шо трапився нам на дорозі, дагестанцем за національністю. Ісмаїл, так його звали, захопився нашою ідеєю вільного персування на стільки, що накормив нас і відвіз до блокпоста на 50 км далі по трасі ніж йому подорозі, та ще й заплатив через нас штраф.
Несподівано для нас відкрився новий метод пересування: між блокпостами. Блокпости в Росії розташовані у вузлових точках траси кожні 100-200 км, там завжди великий рух і легко зловити машину на 200-300 км. Дотогож швидкість руху машин там невелика. Тому позиція на виїзді з поста практично ідеальна. До тогож наявність міліції дає купу переваг: можна точно дізнатися про напрямок руху і відстань, міліціонери проявляють корисну властивість кормити автостопників, а також можуть зловити для вас машину. Якшо не хамити і знайти правильний підхід, то спілкування з "органамі правапарядка" не викличе жодних ускладнень. Все ж таки мєнти тоже люди. І якшо вони попросять показати документи чи забажають ознайомитись з вмістом рюкзака, то аж ніяк не через те, шо вас запідозрили в міжнародному тероризмі і контрабандному перевезенні петрушки з Молдавії,а тільки тому, що їм нудно і просто нема чого робити. Такі властивості міліції були виявлені і досліджені в Північній Осетії, Республіці Адигея, Дагестані і Ставропольському краї, в інших регіонах, можливо за винятком столичних, ситуація аналогічна.
На блокпості самозастопилась машина з осетином всередині. На запитання, що ж їдять автостопники, ми відповіли, що нас кормлять водії. Він зрозумів натяк і повіз нас кормити до себе додому. Наївшись "до не можу" ми взялись за дослідження життя і побуту місцевого населення. Марту цікавило питання, чи викрадають тут людей, а також беруть в полон, перетворюють на рабів ітд... Мама водія розказала, що колись була така традиція викрадати наречену, якщо її сім"я не давала згоди на шлюб. Зараз такого майже нема, проте часом використовується, щоб здешевити весілля, бо в разі викрадення на весілля з боку дівчини ніхто не приходить. Ми продовжили досліджувати шлюбні обряди. Батько сімейства розказував нам про весілля сина: "Хотів зробити невелике весілля, чоловік на 150, але потім сів подумав, кого з близьких треба запросити, так щоб не образились, от і вийшло 700 людей..."
Більше тут:
00. Вступ
01. Лет”с зе паті старт
02. Май діар Юкрейн
03. Велкам ту Раша
04. Автостопом по Кубані
05. На горизонті Кавказ
07. Владикавказ енд окрєсності
08. Всеще Владикавказ
09. Велкам ту Південна Осетія
10. Всеще Південна Осетія
11. Нарешті Грузія
12. Горі
13. Тбілісі
14. Фото з поїздки 2006 року