У кращому світі (2016-2020)

Feb 04, 2022 12:20





"У кращому світі"

Людство завжди цікавило й цікавить досі, що з нами буде в поту сторонньому світі, що нас чекає. Чи дійсно існують пекло та рай? Ця тематика так або інакше підійматися протягом всього людського життя, майже з того моменту коли «мавпа взяла в руки палицю» як стверджують науковці, тобто з моменту самоусвідомлення. Особливо бентежать уми людські та не дає спокою християнська віра у вічне життя. На сьогодні вже написано, сказано, знято, намальовано безліч витворів мистецтва на цю тематику. Але випадково я натрапив на один серіал який по-новому і дещо інакше прочиняє завісу таємничості потойбічного життя. Проте не варто до нього відноситись серйозно, бо це комедія.

За основу взято біблійне вчення, що всі людські вчинки враховуються і записуються та переводяться в бали. Добрі вчинки - це плюс в карму, погані, звичайно, в мінус. Вони підсумовуються і на основі цих цифр приймається рішення куди відправити душу людини в пекло чи рай. Саме так і трапилось з головною героїнею Елеонор Шелстроп, вона потрапила в Хороше місце, так типу називається рай. Просто ідеальне, прекрасне місце, де є все що ти забажаєш та все продумано спеціально для тебе, але вже майже з самого початку, вона почала помічати, що щось тут не так.



Це не просто комедія, щоб поржати. Цей серіал досить багатошаровий. Окрім християнської концепції добра і зла, тут впродовж 4-х сезонів нам подають круто замішаний соус з етично-філософських та моральних дисциплін як противагу релігійній доктрині. В серіалі з легкістю та невимушеністю і з неймовірно цікавим тлумаченням в контексті сюжету, подають складні морально-етичні проблеми. Тут категоричний імператив йде рука об руку з детермінізмом, соліпсизм змагається з раціоналізмом, і обидва біжать навипередки разом з золотим правилом моралі. В серіалі безліч філософських термінів та розгляду різноманітних доктрин, проте це все подано легко, з гумором і вельми цікавим сюжетом. Також дуже багато в серіалі метафор, алегорій, гіпербол, порівнянь та алюзій на наше земне життя. Безліч дотепних посилань на попкультуру сьогодення, а також і до античних мислителів. І все це балансує на межі чорного гумору, проте не звалюється в нього, за що дуже вдячний авторам.

Так і хочеться навести бодай якийсь приклад. Ось в одній із серій розбирається наочно, етичний принцип меншого зла, виведений у свій час ще Арістотелем, а графічно та уявно розроблений експеримент в етиці у вигляді так званої «проблеми вагонетки» Філіппою Фут. Тут його не просто наочно та видовищно показали, але й з розбором польотів та легким гумором, хоча здавалось смішного там немає, але…

Загалом в цьому серіалі сценаристи вкрай добре попрацювали, адже жанр комедії, ще й на таку неоднозначну тематику загробного життя, тонкий лід і надскладна задача. Тобто є де покопирсатись і з великим задоволенням повитягувати на світло заховані шаради та «пасхалки», просто естетичне задоволення)

10 з 10

серіал, кіно

Previous post Next post
Up