Останній бастіон

Sep 22, 2008 09:56

Неділя, вечір. Я 214-ою маршруткою повертаюся з роботи додому. Поруч зі мною сидить чоловік із дівчинкою 3-4 років, яка всю дорогу питає у свого тата, повз що ми проїжджаємо. Тато сумлінно відповідає, демонструючи свою обізнаність із місцевістю.

Маршрутка зрівнялася зі Спасо-Преображенським собором. Погляд дівчинки зупинився на ньому.

- Це велика ( Read more... )

священик, віра, пиво, церква, піп, собор

Leave a comment

Comments 11

(The comment has been removed)

gonchar73 September 22 2008, 07:30:46 UTC
Я, до речі, цих речей не плутаю. Але народ у своїй масі потребує посередника й зважає на поведінку священиків.

Reply


(The comment has been removed)

gonchar73 September 22 2008, 22:51:46 UTC
Дякую, відразу видно, що Ви глибоко в темі.

Reply


aandrusiak September 22 2008, 08:05:02 UTC
Церковний прихід - такий самий спосіб заробляння грошей (бізнес), як і будь-який інший. Тож варто не замислюватися над моральними якостями певного батюшки, ніби він дорого бере за треби, а звернутися до іншого. Як в усякім бізнесі тут є конкуренція, попит та пропозиція.

ПС. Я не плутаю віру, церкву та бізнес. Просто маю дуже доброго друга-священника, і знаю цю тему зсередини. Я у будь-якій іншій сфері життя, серед батюшок є ті, хто працює за гроші, а є ті, хто працює за ідею. Останніх набагато менше ніж перших.

До речі, пияцтво серед батюшок - то найменший грішок. Є й серйозніші грішки.

Reply

gonchar73 September 22 2008, 22:43:57 UTC
1. Гадаю, коли в хату вривається горе, люди не надто замислюються над тим, де знайти священика подешевше - нормальні люди готові останню сорочку з себе зняти, а церква цим цинічно користується.
2. Звичайно ж, пияцтво - це не найбільший гріх. Але проблема в іншому: люди схильні бачити в святих отцях високопорядних, глибокоморальних і стійких до спокус праведників. А коли вони стикаються зі звичайними чуваками, які вдягають рясу, щоб косити бабло, то це підриває авторитет не лише до церкви, але й до віри. От у чому проблема.

Reply


oksamytka September 22 2008, 09:59:29 UTC
проблема вірян в тому, що вони часто вимагають від священиків ідеальності. це не вірно. священики точно такі ж люди, як і ми, виростають в звичайних середньостатистичних сім'ях, де тато випиває, а мама годинами може триндіти з подругами. просто недоліки священиків помітніші, бо вони на видноті. якби Бог хотів, щоби в Церкві провідника були ідеальні істоти, Він зробив би ними ангелів. але не зробив, отже, для чогось це потрібно. хоча б для того, щоби вони могли відпускати наші гріхи, бо самі є такими ж грішними. а гроші. так, це обурює, що за все є "такси", хрестини, весілля, похорон. але на цю тему можна багато дискутувати, зведеться все одно до того, що священики живуть з того, що дають люди. може, якби у нас існував податок на церкву, як в деяких країнах Західної Європи (протестантських, де церква пов'язана з державою), з/п священикам би платили з бюджету, і не треба би було платити за послуги священика... а так як церква в нас обслуговує сама себе, то... і ще, знаєте: кому більше дано, з того більше спитають, тому краще помоліться ( ... )

Reply

gonchar73 September 22 2008, 22:49:51 UTC
Взагалі-то мова не про ідеальність священиків, а про елементарну порядність. До речі, живуть вони у нас дуже навіть не бідно. Хоча, здавалося б, кому, якщо не їм, засвідчувати, що матеріальне - це зовсім не те, до чого треба прагнути.

Reply


khmelovskaya September 22 2008, 11:15:34 UTC
Я була декілька років на попівському весіллі. Це жах.
Вони дуже розбещенні.
Один до мене підкатував, а в нього через місяць весілля планувалось!!!
І другий украв мобілку у одного гостя, потім знайшли телефон у його валізі!

Reply

gonchar73 September 22 2008, 22:31:18 UTC
Може, то були не священики, а слуги диявола? :)

Reply


Leave a comment

Up