Sep 04, 2013 19:46
Талеб вперто вважає, що вивчення теорії імовірностей та статистики не дає нічого для розуміння дійсності. Взагалі нічого, бо в реальності немає таких умов, як уявляють математики. А тому треба ігнорувати все навчання.
І ось я натрапив на задачу, яка не спростовує теорію Талеба, бо йдеться таки про гру за правилами, а в реальності таке трапляється нечасто, але ситуація доволі життєва. А тому цікаво, чи можна без знання теорії імовірності вирішити наступну задачу. Талеб вважає, що "смекалки" завжди буде достатньо, бо вона є ознакою незашореного розуму і дає абсолютну перевагу над всіма вченими і науковцями?
Отже, пропоную задачу для розгадки.
Задача
Тато і син вчаться грати в теніс, але син вже знеохотився, а тому тато запропонував йому парі. Він дасть синові поважний приз, якщо той виграє дві гри підряд в серії з трьох ігор, причому суперниками в цьому змаганні виступатимуть тато та його колега. Батько дозволив синові обирати, за якою схемою проводитиметься турнір: чи "тато-колега-тато", чи "колега-тато-колега".
Єдине, що рятує сина: тато грає гірше, ніж його колега.
Отже, який варіант гри слід обрати синові, щоб імовірність виграти дві гри підряд була найбільшою?
Якщо когось зацікавить ця "головоломка", то прошу відписувати. А для збереження відчуття азарту коментарі приховуватиму. (Заодно, це дозволить мені приховати відсутність інтересу до самого допису :)