про політику пам*яті (в контексті рішення Сенату РП)

Jun 21, 2013 19:17

отже, резолюція не є нейтральною. Звісно, в ній могли взагалі не згадувати, що українці також були жертвами конфлікту на Волині (і не тільки). Втім, проблема не в тому ( Read more... )

націологія, ars memoriae, соціальна фізика

Leave a comment

gluk16 June 21 2013, 19:58:33 UTC
якби все було так просто, то ще в 2004-2005 рр. проблему було б вирішено (адже перші дискусії почалися в 2003 р.).
Проте документи - це як закон з приказки: куди повернув, туди й вийшло. Одні вірять одним документам, інші - іншим. (Є ж відомий "жарт", що Голокосту не було, бо досі немає документа з підписом Гітлера, де чітко написано, що слід знищувати євреїв).

Взагалі, страждання - дуже сильний стимул для групи об*єднатися. чому Ізраїль з 0 витримав низку воєн з арабами? Не лише завдяки техніці і так далі. Був Голокост, який додавав морального духу. Україну також поєднала історія страждання - Голодомор.

Проте в цій ситуації поляки використовують Волинь, щоб тиснути на Україну. І це вже недобре...

Щодо гуманізму - то з Вами згоден. Але ми живемо в світі Machtpolitik, де гуманізм - аргумент, який використовують при вирішенні тих питань, на яких нікому суттєво не залежить (США підтримували Пол Пота ще довго після того, як дізналися про його злочини в Камбоджі - вже після повалення його влади, коли він партизанив в Таїланді. Так-от, США тоді надавали йому матеріальну підтримку, бо вважали, що він зможе протидіяти про-радянським комуністам в Камбоджі, тобто ставленикам СРСР).

А от з Саддамом швидко згадали, що він погана людина. А Півн. Корею не чіпають... І так далі.

Reply


Leave a comment

Up