Feb 07, 2007 10:05
Tarkim, turime keturias monetas, kurių vienoje pusėje skaičius, kitoje - herbas. Gerai sukratome jas delniukuose, suplojame ir žiūrime. Kai kurios bus skaičiumi į viršų, kai kurios - herbu. Monetas kratome tol, kol visos keturios bus "skaičius". Užsirašome, kiek kartų reikėjo kratyti, kol gavome tokią kombinaciją. Testą kartojame šimtą tūkstančių kartų. Na, ne pats kračiau, parašiau programą, kad kratytų už mane :{) Todėl eksperimento tvarka radau atsakymus. O kaip atrodo jums, kokie jie būtų? ( atsitiktinių skaičių generatorius, žinoma, yra netobulas dalykas, bet trumpam apsimeskime, kad to nežinome ).
1. Akivaizdu, kad mažiausias kiekis kratymų bus 1, t.y. jau po pirmojo karto viskas atsivers kaip reikia. O kaip jums atrodo, po šimto tūkstančių kratymų, paskaičiavus rezultatų vidurkį, kiek vidutiniškai kartų užtrunka, kad atsiverstų reikiama kombinacija?
2. Koks būtų maksimalus kratymų skaičius, kai vis nekrenta visi keturi skaičiai? Žinoma, yra įmanomas variantas, kad kombinacija neiškris iš viso (tokio varianto per 100 000 bandymų nenutiko), tačiau po maniškių testų išryškėjo maksimumų vidurkis. Kaip atrodo, koks? Po kiek maksimum metimų galima teigti, kad reikiama kombinacija vis dėlto iškris?
3. Susumavus visus testų rezultatus, kaip manote, ar daugiau buvo tokių testo rezultatų, kai reikiama kombinacija atsivertė po pirmojo karto, ar kai po dešimtojo?