WirtschaftsWoche 39/2010. Як жінки продовжують підприємницьку спадщину своїх чоловіків - та як вони впливають на важелі німецької економіки з-за спини своїх мужчин. Головна тема тижня - «Жінка за кермом. Нові німецькі боси економіки». Два тижні тому один з найвпливовіших чоловіків автосвіту - 73-річний Фердінанд Пієх - офіційно оголосив свій заповіт, згідно якого після його смерті вся повнота влади концерну Volkswagen AG перейде до рук його дружини - 54-річної Урсули Пієх, яка свого часу працювала гувернанткою у сім’ї Пієха з його попередньою дружиною. Таким чином Урсула приєдналася до цілого списку відомих спадкоємиць, які після смерті своїх чоловіків не віддали/продали їхню справу на сторону, а власноруч взялися за продовження розвитку концернів. Саме в надважливішій автоіндустрії Німеччини, яка зазвичай вважається традиційно чоловічою галуззю, ситуація виглядає наступним чином: Йоханна Квандт володіє 16,7% акцій концерну BMW, Марія-Елізабет Шефлєр повністю контролює Schaeffler Gruppe, до складу якої входить Continental (третій найбільший постачальник автоіндустрії у світі) та Урсула Пієх готова зайняти місце чоловіка на чолі Volkswagen AG (Volkswagen, Porsche, Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, SEAT, Škoda). Тобто ось ці три жінки контролюють 60% обороту німецької автоіндустрії.
Der Spiegel 39/2010. Коли у 1989 році відбулося падіння Берлінського муру, цю подію вітали всі німці Сходу та Заходу. Але найбільші європейські країни нервували з цього приводу та намагалися запобігти об’єднанню Німеччини чи хоча б його затягнути. До сих пір невідомі документи допомагають реконструювати драматичну закулісну боротьбу того часу. Головна тема тижня - «Секретне досьє Німеччина. 20 років тому: як європейські політики намагалися завадити об’єднанню країни». За шість тижнів до падіння Берлінського муру Маргарет Тетчер відвідала свого совєтського колегу - Міхаіла Горбачова. Головною темою цього візиту була напружена ситуація в НДР. Саме тоді Тетчер категорично висловилася проти можливого об’єднання двох Німеччин. І що саме цікаве, Горбачов під час тієї зустрічі її теж підтримав. Чим ближче наближався історичний момент падіння муру, тим голосніше західні політики висловлювали своє незадоволення можливим розвитком подій. За оцінками тогочасних політологів об’єднання Німеччини відбудеться не раніше 1995 року, якщо відбудеться взагалі. І як воно взагалі може відбутися? ФРН та НДР - є найважливішими державами для НАТО та Варшавського пакту у холодній війні. Близько 1,5 мільйони військових з 9 країн світу, озброєних атомною зброєю, стояли один навпроти одного у обох частинах Німеччини. Більше того як НДР так і ФРН не мали можливості приймати будь-які власні рішення без погодження чотирьох країн-переможців. СРСР навіть мав право виступати та приймати рішення від імені НДР на міжнародній арені. Але потім сталося дещо унікальне у німецькій історії - відбулася зміна кордонів без єдиного пострілу та за згодою практично всіх німців в обох частинах країни.
Focus 39/2010. Головна тема тижня - «Цей чоловік (голова європейського ЦБ - Жан-Клод Тріше) ризикує вашими грошима. На що мають звертати увагу вкладники»
Stern 39/2010. Головна тема тижня - «Атомна брехня. Ось так нам замилюють очі уряд та енергетичні концерни»