обкладинки німецьких тижневиків 38/2010

Sep 27, 2010 22:47


WirtschaftsWoche 38/2010. Завдяки новому економічному диву фінансова криза поступово забувається. Проте, ще у тривалому майбутньому найбільша рецесія після 1945 року буде нам коштувати мільярди. Якими були втрати для Німеччини? Що нам ще загрожує? Що дали величезні кон’юнктурні пакети? Підбиття проміжних підсумків два роки після банкрутства банку Lehman Brothers. Головна тема тижня - «Велике зведення рахунків. Переможці та переможені фінансової кризи». Сенсаційне зростання німецького ВВП на початку цього року на більш ніж 4% та оптимістичні прогнози у 3,5% до кінця року допомагають забути страшні кризові часи. Але не потрібно забувати, якою ціною вдалося втримати Німеччину на самому краю економічної прірви. На цю боротьбу федеральний уряд, бундесземлі та комуни виділили близько 100 мільярдів євро; 62 мільярди з яких, у формі двох кон’юнктурних пакетів, які послабили податкове навантаження на платників податків та активували попит.


Der Spiegel 38/2010. До 2050 року повинні вітер та сонце, вода та біомаса забезпечувати енергією всю країну. Але політики в Берліні замовчують всі ризики таких радикальних змін, в першу чергу, інформацію про величезні кошти. Головна тема тижня - «Дорога мрія про чисту енергію». Анґела Меркель складає довгострокові плани до 2050 року щодо поступового збільшення частки альтернативних джерел енергії, які мають прийти на зміну традиційним. На перший погляд вигода очевидна - ніякого страху щодо арабської нафти у нестабільних регіонах, ніяких проблем з настроєм російських газопостачальників, ніякого страху перед можливими катастрофами на атомних станціях. Крім того альтернативні джерела захищають навколишнє середовище та клімат і практично ніколи не скінчаться. За амбіційними планами уряду частка регенеративних джерел енергії збільшиться з 16% (сьогодні) до 80% (у 2050 році). Проте Меркель дещо замовчує, а саме те, що кожна революція має свою ціну. Одним з перших пунктів кошторису стоїть радикальне збільшення ЛЕП, електропідстанцій та трансформаторів для донесення до споживача енергії вітрів з півночі та енергії сонця з півдня. Лише в Німеччині на наступні 10 років заплановано виділити близько 40 мільярдів євро на саму лише інфраструктуру біо-струму. Та найважливішим пунктом витрат є власне спорудження вітряків, сонячних батарей, etc. Це все призведе до серйозного зростання цін на струм для простих споживачів та (що більш важливо) для підприємств, що в свою чергу відіб’ється на кінцевих цінах на практично всі товари споживання. Але, незважаючи на неймовірні кошти подібної «перебудови», бездіяльність у напрямку освоєння регенеративної енергії може в майбутньому коштувати Німеччині ще дорожче.


Focus 38/2010. Головна тема тижня - «Переворот. Хто що отримає? Неочікувана спадщина мозку VW - Фердінанда Пієха»


Stern 38/2010. Головна тема тижня - «Розлучення болить. Як страждають діти у розлученні, незважаючи на те, що батьки все зробили правильно»

обкладинки, wirtschaftswoche, focus, cover, stern, der spiegel

Previous post Next post
Up