http://www.lrytas.lt/-12640818471263613317-sveika-mityba-be-teorij%C5%B3-ar-sveika-valgyti-m%C4%97s%C4%85-sviest%C4%85-pien%C4%85-ir-duon%C4%85.htm Lauksiu jūsų nuomonės.
Komentarus perskaičiau, tai supratau, kad daugumą lietuvių labiausiai erzina kalbos apie vegetarizmą. Nors Guoda, man atrodė, pasisakė taip švelniai, tikrai neaiškindama, jog mėsos
(
Read more... )
Galima imt kiekvieną pastraipą ar klausimą atskirai, bet kadangi itin tingiu, tiesiai pasakysiu - nė vienos naujos minties, nė vieno pagrįsto teiginio, arba - kaip man muzikos mokytoja apie mano muzikinę klausą sakydavo - slyshyt zvon, da neznajiet gdie on. Tai va tiek pat maždaug gerb. sveiko maisto eGzpertė apie sveiką mitybą nusimano.
Reply
Jei taip gyvendama kaip dabar gyveni, jautiesi sveika, rytais nekamuoja noras vėl užmigti, po pietų- ilgokai numigti, tada viskas ok.
Man irgi anksčiau atrodė, kad gyvenu normaliai- ir valgau, ir judu pakankamai. Bet kai dabar prisimenu tas klaikias būsenas, kai tiesiog nieko negali daryti, nes neturi energijos, visokius galvos svaigulius, tai net savęs gaila darosi. Žinoma, ne nuo maisto čia viskas pasikeitė, maistas nėra panacėja, jis tiesiog įsipaišo į bendrą gyvenimo būdą.
Reply
Bet čia ne apie tai. Žinai, man atrodo, kad kone visi vadinamieji sveiko gyvenimo būdo propaguotojai bei sveikos mitybos žinovai gyvena tik tam, kad valgytų. Sveikai. O kai valgymas tampa gyvenimo būdu, apsėdimu, tai jau... TAI. Valgau, kad gyvenčiau, o ne kad mane kamuotų įkyrios mintys, kiek čia aš sau pakenkiau sukrimtusi riekelę dešros ar tų pačių cepelinų.
Reply
Bet apie gyvulinės kilmės riebalų nesveikumą tikrai nėra elementarios žinios apie sveiką mitybą. Šioj vietoj vyksta daugybė ginčų.
Protėviai sviestą valgė ir džiaugėsi.
Dėl bulvių vertės irgi nežinau.
Įkyrios mintys, kad ne taip ką noirs suvalgiau manęs nekamuoja (išties dažnokai suvalgau kokį "ne taip" saldumyną), bet sveiku maistu domėtis man yra pramoga. Na, žmonės gali fotografuot, bet nežiūrėt į pasaulį visuomet kaip japonai pro objektyvą. Čia lygiai tas pats. Nematau jokių problemų. Nueinu į Čili su draugais, valgau sriubą su natrio gliutamatu, na gal ji man neatrodo tokia skani, kaip kitiems, kurie nežino, kad ten yra gliuutamato. Bet tik tiek.
Ir dar - čia yra labai daug diskusijų kelianti ir reitinginė tema :) todėl domėsiuos ir toliau.
Reply
Apie bulvių vertę - nuo vitamino A iki betaino, gausybė mikroelementų (kalcis, magnis, kalis ir t.t.)
http://www.nutritiondata.com/facts/vegetables-and-vegetable-products/2770/2
Sveikai maitintis reikia. Tą ir darau. Bet nekreizėju dėl to.
Reply
Reply
Reply
Aš iš mitybos nedarau panacėjos - to negalima, ano negalima. Valgau ir keptą, ir virtą, ir žalią - visokį maistą. Ir mane džiugina ši įvairovė.
Nesuprantu žmonių, klykiančių dėl gyvūnėlių gyvybės ir dėl to atsisakančių mėsos. Ok, nori nieko nežudyti, tai ir negyvenk - pats žmogaus buvimas jau yra žudimo įrankis, net jei nevalgai mėsos.
Gamtoje yra mitybos grandinė: mėsaėdžiai ėda žolėėdžius ir t.t. Žmogus irgi yra šioje grandinėje, tik dėl civilizacijos stovi aukščiausioje vietoje, nors ne taip seniai, buvo per viduriuką - galėjo ir tigras, ir ryklys papietaut žmogiena. Nekalbant apie kanibalizmą, kurio tarp pačių gyvūnų kažin ar dažnai pasitaiko.
Reply
Reply
Mano, kaip buvusios mėsėdės, argumentas buvo: jei mes tų gyvuliukų neaugintume maistui, jie išvis neišvystų šito pasaulio, pagalvokim, gal jie čia buvo laimingi, šeimininko paglostyti ir mylėti.
Tokia mintis man ir dabar atrodo logiška.
Tik tai galioja tik tuomet, jei žinai, kas tą gyvuliuką augino, kad jis tikrai matė saulės šviesą, o ne buvo augintas tokiam garde, kuriame negali apsisukti. Be sąžinės priekaišto valgyčiau ūkininko, kurį pažįstu, ir kuris ūkininkauja ekologiškai, gyvuliuko mėsą.
Bet matant tą mėsą supermarketuose pirmasis klausimas kyla ne "ar mes turim teisę žudyt", bet "ar mes turime teisę tuos gyvulius auginti kančiose".
Reply
Gyvūno laimė - ne žmogiškas dalykas. Nesužmogink gyvulių :)
Reply
Kalba čia ne apie sužmoginimą. Tai yra gyvybė. Kokią teisę mes turim manyti, kad mūsų gyvybė yra išskirtinė? Kodėl žmogus kažkodėl sumąstė, jog yra pranašesnis už visa kita, kas yra gamtoje? Kuo apskritai žmogus yra pranašesnis - tuo, kad turi protą? Ar tikrai turi? JUk dauguma žmonių gyvena kaip gyvuliai, tenkindami savo poreikius. Kuo jie skiriasi nuo gyvulių? Kodėl jų negalima žudyt?
Reply
Kodėl kodėl.... yra taip ir viskas. Žmogus nėra nei žoliaėdis, nei mėsaėdis, jis - visaėdis, ir dabar persiorientuot ant žolės vien iš idėjos - nu o kam to reikia? :) man kažkodėl papjautos kiaulės, vištos ar dar kas nors košmaruose nesisapnuoja :)
Grįžau iš miesto, pasišildysiu vakar keptus žąsų sparnelius, labai skanu :)
Reply
Reply
Pupelei ar žirniui gal irgi skauda... :)
Priėjom tiesiog skirtingų požiūrių aklavietę.
Reply
Bet man įdomiau - kuo tau kiaulė prastesnė už šerną? Kodėl jie nėra lygūs?
Reply
Leave a comment