http://www.lrytas.lt/-12640818471263613317-sveika-mityba-be-teorij%C5%B3-ar-sveika-valgyti-m%C4%97s%C4%85-sviest%C4%85-pien%C4%85-ir-duon%C4%85.htm Lauksiu jūsų nuomonės.
Komentarus perskaičiau, tai supratau, kad daugumą lietuvių labiausiai erzina kalbos apie vegetarizmą. Nors Guoda, man atrodė, pasisakė taip švelniai, tikrai neaiškindama, jog mėsos
(
Read more... )
Kita vertus, kilusi mintis apie natrio gliutamatą reiškia,kad aš pati savo valia niekada neisiu į Čili ar panašią įstaigą.
Ir draugus įkalbinėsiu neit.
Ir man atrodo, tik taip mes galim daryti šiokią tokią įtaką tam, kas mums patiekiama rinkoje. tik skaitydami etiketes ir domėdamiesi, ar yra sriuboje natrio gliutamato, mes galime pasiekti, kad mums būtų tiekiamas sveikas maistas.
Prekybininkai nieko neslepia, viskas surašyta, tik jie žaidžia ant to, kad žmonės perskaito "kaimiška dešra", o nepasižiūri, kas ten joje išties yra kaimiško.
Etikečių skaitymas - labai intriguojantis dalykas.
Štai šiandien kaip tik paskaitinėjau. Radau saldainius, ant kurių taip ir parašyta "šokolado skonio saldaniai" - juose yra septyni procentai kakavos ir daug visokių skoninių E. Radau sausainius "Gaidelis", kuriuose taip pat pilna visokių emulgatorių. Ir nudžiugau radusi Dzūkijos kelias sausainių rūšis, kuriose nėra nei E, nei hidrintų aliejų. Nesąmonė, kad nėra ką valgyti ir rinktis. Tik žiūrėt reikia.
Galima tai paverst žaidimu, galima - varginančia prievole. Aš tuo mėgaujuosi, nors jums atrodo, kad tuo mėgautis neįmanmoma. Bet žmonės yra skirtingi.
Tiesą sakant, aš ne už tai, kad visi valgytų maistą be E. Man svarbu (ir šitą savo darbu aš galiu pasiekt), kad žmonės žinotų, ką valgo. Kaip ir Guoda sakė - jei suvoki, kad hamburgerį valgai, tai jau yra pradžia į sveiką mitybą.
Reply
Aš iš mitybos nedarau panacėjos - to negalima, ano negalima. Valgau ir keptą, ir virtą, ir žalią - visokį maistą. Ir mane džiugina ši įvairovė.
Nesuprantu žmonių, klykiančių dėl gyvūnėlių gyvybės ir dėl to atsisakančių mėsos. Ok, nori nieko nežudyti, tai ir negyvenk - pats žmogaus buvimas jau yra žudimo įrankis, net jei nevalgai mėsos.
Gamtoje yra mitybos grandinė: mėsaėdžiai ėda žolėėdžius ir t.t. Žmogus irgi yra šioje grandinėje, tik dėl civilizacijos stovi aukščiausioje vietoje, nors ne taip seniai, buvo per viduriuką - galėjo ir tigras, ir ryklys papietaut žmogiena. Nekalbant apie kanibalizmą, kurio tarp pačių gyvūnų kažin ar dažnai pasitaiko.
Reply
Reply
Mano, kaip buvusios mėsėdės, argumentas buvo: jei mes tų gyvuliukų neaugintume maistui, jie išvis neišvystų šito pasaulio, pagalvokim, gal jie čia buvo laimingi, šeimininko paglostyti ir mylėti.
Tokia mintis man ir dabar atrodo logiška.
Tik tai galioja tik tuomet, jei žinai, kas tą gyvuliuką augino, kad jis tikrai matė saulės šviesą, o ne buvo augintas tokiam garde, kuriame negali apsisukti. Be sąžinės priekaišto valgyčiau ūkininko, kurį pažįstu, ir kuris ūkininkauja ekologiškai, gyvuliuko mėsą.
Bet matant tą mėsą supermarketuose pirmasis klausimas kyla ne "ar mes turim teisę žudyt", bet "ar mes turime teisę tuos gyvulius auginti kančiose".
Reply
Gyvūno laimė - ne žmogiškas dalykas. Nesužmogink gyvulių :)
Reply
Kalba čia ne apie sužmoginimą. Tai yra gyvybė. Kokią teisę mes turim manyti, kad mūsų gyvybė yra išskirtinė? Kodėl žmogus kažkodėl sumąstė, jog yra pranašesnis už visa kita, kas yra gamtoje? Kuo apskritai žmogus yra pranašesnis - tuo, kad turi protą? Ar tikrai turi? JUk dauguma žmonių gyvena kaip gyvuliai, tenkindami savo poreikius. Kuo jie skiriasi nuo gyvulių? Kodėl jų negalima žudyt?
Reply
Kodėl kodėl.... yra taip ir viskas. Žmogus nėra nei žoliaėdis, nei mėsaėdis, jis - visaėdis, ir dabar persiorientuot ant žolės vien iš idėjos - nu o kam to reikia? :) man kažkodėl papjautos kiaulės, vištos ar dar kas nors košmaruose nesisapnuoja :)
Grįžau iš miesto, pasišildysiu vakar keptus žąsų sparnelius, labai skanu :)
Reply
Reply
Pupelei ar žirniui gal irgi skauda... :)
Priėjom tiesiog skirtingų požiūrių aklavietę.
Reply
Bet man įdomiau - kuo tau kiaulė prastesnė už šerną? Kodėl jie nėra lygūs?
Reply
Kur aš čia įklimpau... :)
Skirtingi porūšiai, skirtinga paskirtis. Laukiniai gyvūnai gyvena sau, naminiai auginami vienam ir tam pačiam tikslui - naudai: maistui ir vilnai/odai.
Reply
Reply
Reply
Vieni mano, kad nėra Dievo, kiti mano, kad yra Dievas, treti išvis nekelia tokio klausimo. Vieni mano, kad žmonės yra išskirtiniai, kiti mano, kad žmonės nėra išskirtiniai. Vieni mano, kad pramoniniu būdu gaminti produktai nesiskiria nuo gamintų rankomis, kiti tiki, kad net daiktus keičia juos gaminusiųjų energija. Vieniems pasaulyje tik jie patys yra svarbūs, kitiems rūpi padėti kitoms gyvoms būtybėms.
Kiekvienas renkasi kuo tikėti.
Jei esame laimingi, tuo tikėdami, viskas ok.
Jei tu tikrai jautiesi laiminga taip mąstydama, viskas ok.
Aš tavo mąstymą suprantu puikiai ir netgi suprantu, kodėl tu nesupranti manojo. Aš taip pat galvojau. Ir - pabrėžiu, kad tai apie mane, aš tau to netaikau - aš nesijaučiau laiminga.
Bet čia jau ne apie maistą :)
Reply
Puiku, kad rūpiniesi. Yra daug žmonių, kurie negalvoja ir nesirūpina. "Dabar tiek informacijos, kad jei žmogus nesidomisi, tai yra jo pasirinkimas", - nesutinku, daugelis nežino tokių dalykų, kad Vegetoje yra natrio gliutamato ir kas nuo to natrio gliutamato gali būti. Tokie žmonės man ir rūpi - tie, kurie žino, bet nenori gyventi sveikai, tikrai turi teisę taip daryti.
To negalima, ano negalima - sutinku, tai yra kvailas mąstymas.
"Negalima" yra ne tas žodis, kuriuo apibrėžiamas sėkmingas žmogaus sambūvis su pasauliu.
Bet galima tiesiog pasakyt "aš to nevalgysiu, nes... " Na, jums gal sunku patikėt, bet man nesinori tų kumpiukų iš pakelių, ryškiai rausvais dažais pagražintų. Tiesiog žinau, kad aš to nevalgau. Taip, kaip tu nevalgytum popieriaus lapo, padėto ant stalo. Kai supranti, jog tai iš esmės ir nėra valgoma, tada ir pradedi žiūrėt kaip į popieriaus lapą.
Mėsą irgi galima valgyt, bet pamąstyt kaskart, ką valgai, yra žmogaus sąmoningumo dalykas.
Reply
"Nesuprantu žmonių, klykiančių dėl gyvūnėlių gyvybės ir dėl to atsisakančių mėsos. Ok, nori nieko nežudyti, tai ir negyvenk - pats žmogaus buvimas jau yra žudimo įrankis, net jei nevalgai mėsos." - nu bet gal geriau žudyti mažiau, nei žudyti daugiau.
Jeigu nuspręsčiau iki galo atsisakyti mėsos, tai pirmasis faktorius būtų ne todėl, kad "mėsą valgyti nesveika", bet todėl, kad gaila žudomų gyvūnų.
Nors čia, žinoma, požiūrio reikalas.
Reply
Leave a comment