Згідно зі статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року,суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Суду як джерело права. Отже,суди зобов’язані враховувати правові позиції Європейського суду з прав людини при винесенні своїх рішень.
Незважаючи на це, що багато осіб критично ставляться до можливості застосування в Україні рішень Європейського суду. Насправді позиція щодо політиків у справах про дифамацію вже широко застосовується в Україні. Наприклад,можна згадати рішення суду (2005 рік) у справі „рівненського бабая”: Василь Червоній (на той час - голова Рівненської обласної державної адміністрації) проти видання «Рівненська газета». Суд відмовив позивачеві у позові пославшись на статтю10 Європейської конвенції і положення щодо політиків.
Також важливим аргументом на користь застосування положення про політиків є рішення самого Європейського суду з прав людини проти України - рішення у
справі «Українська прес-група проти України». У цьому рішенні Європейський суд встановив порушення Європейської конвенції саме через те, що українські суди не звернули належної уваги на статус позивачів, які були політиками.Газета «День», яку видає Українська прес-група, успішно оскаржила до Європейського суду з прав людини рішення українських судів, які зобов’язали її сплатити відшкодування моральної шкоди Наталії Вітренко та Петру Симоненку за гострі статті про останніх написані Тетяною Коробовою. Європейський суд тепер вже в справі проти України звернув увагу на те, що політики, відповідно до свого статусу, повинні більш терпимо ставитися до публікацій про них у пресі.