В Німеччині впровадили гендерні квоти

Sep 21, 2012 18:41

Верхня палата німецького парламенту, Бундесрат, схвалила закон, що зобов’язує великі компанії впровадити 40% квоту для жінок у раді директорів.

Цей закон запропонувала опозиційна Соціал-демократична партія, його підтримали також Зелені і Ліві, але в консервативних партіях, що формують нинішній уряд, думки з цього приводу розділилися. Частина була за ( Read more... )

государство

Leave a comment

pan_baklazhan September 22 2012, 13:00:01 UTC
А якщо в компанії їх (жінок) нема в достатній кількості - наймати з вулиці?

Цум байшпіль, є в мене товариш, що має невеличку будівельну фірму - він, його друг-пайщик та кілька найнятих робочих. Ось роблять вони ремонти роками, зростають, стають великою фірмою. При цьому жінок в них практично нема - хіба прибиральниця та пару жінок в бухгалтерії. Бо ж тягати цеглу чи мішати бетон серед жінок не так вже й багато. Кажуть, в Києві є ще жінки-штукатурниці, але на Закарпатті я таких не бачив вже років із 20. За логікою німецьких законодавців, таку будівельну фірму доведеться закривати - або ж хлопці мусять набрати в менеджмент абсолютно сторонніх людей (жінок), які до їхнього бізнесу не мали жодного стосунку.

Ліві такі ліві...

Reply

noddeat September 22 2012, 13:08:03 UTC
ви не зрозуміли. те, що ви описали, не є великою фірмою. Йдеться про компанії, які представлені на біржі (eG, AG і тп), а ваше GmbH чіпати ніхто не буде.

по-друге, читайте уважно: йдеться про жінок у раді директорів. там не бетон мішають, а віскі п’ють і в стелю плюють.

Reply

pan_baklazhan September 22 2012, 15:23:59 UTC
Ну, "лиха беда начало". Є прецедент - від 250 працівників. В наступній хвилі можна знизити планку й до 100, а там і 50.

Про ради директорів - ви в них були? Чи уяви про плювання в стелю запозиченні з російських серіялів про компанії типу "Зімалєто" ?

Reply

noddeat September 22 2012, 15:39:24 UTC
>Ну, "лиха беда начало". Є прецедент - від 250 працівників. В наступній хвилі можна знизити планку й до 100, а там і 50.

Ви так кажете, ніби це щось погане.

>Про ради директорів - ви в них були? Чи уяви про плювання в стелю запозиченні з російських серіялів про компанії типу "Зімалєто" ?

Я в них не був. Але точно знаю, що там не крутять бетономішалку і лопатами не махають. По-друге, українське будівництво, яке складається з 100% чоловіків, ми всі бачили. Порівняймо його з німецьким, де жінок хоч і мало, але вони є, і не будемо нести нонсенс.

Reply

pan_baklazhan September 22 2012, 16:32:52 UTC
"Ви так кажете, ніби це щось погане."
- все залежить від кута зору.
Якщо ви лівий, то для вас це -благо. Ліві люблять самі нічого не робити і не створювати, але втручатись в справи інших. В даному випадку - влізти в справи приватної компанії та примусити її формувати керівний склад не за принципом доцільності, а за принципами удаваної справедливості. Яка, само собою, все одно буде неповною. Бо де квоти для інвалідів, літніх людей, альтернативно обдарованих, секс-меншинств?

Reply

noddeat September 22 2012, 16:50:35 UTC
>Якщо ви лівий, то для вас це -благо.

а якщо ні?

>В даному випадку - влізти в справи приватної компанії та примусити її формувати керівний склад не за принципом доцільності, а за принципами удаваної справедливості.

«втручатися в справи компанії» в перекладі з мови ринкових фундаменталістів на людську означає «змусити компанію дотриматися законів країни, дякуючи яким вона має можливість заробляти гроші». якщо компанії це не подобається, завжди до її послуг є Сомалі та інші країни, де немає жодного втручання у її справи.

працювати чи не працювати в найбільшому ринку світі - Європі, та найпотужнішій економіці Європи - Німеччині - це вільний вибір компанії, її ніхто до цього не примушує.

Reply

pan_baklazhan September 22 2012, 17:00:20 UTC
За цією ж логікою "людської мови" мешканців німецьких кондомінімумів примушують розраховуватись за комунальні борги сусідів (власне кажучи, мігрантські сім"ї, які й так живуть на кошти з податків цих мешканців). Воно б і нічого, от тільки від такого щастя з Німеччини до більш фундаменталістсько-ринкових країн останнім часом виїжджає більше людей, аніж заїжджає. Не вірите мені - ну, Уельбека почитайте, можна в оригіналі, ви ж французьскою володієте:

"Они собирались переселиться в Испанию, объяснила Пэм, как только она сможет выполнять работу целиком через Интернет. Нет, не на Лансароте, скорее на Майорку или на Коста Бланка.
- На Майорке с немцами были проблемы, - заметил я.
- Знаю… - ответила Пэм. - Но это временно. Так или иначе, мы теперь живем в объединенной Европе. И немцы больше не хотят оставаться в Германии, это противная, холодная страна, и потом, по их мнению, там слишком много турок. Как только у них заведется немного денег, они едут на Юг; и никто не сможет их остановить."
М. Уельбек, "Лансароте"

Reply

noddeat September 22 2012, 18:09:21 UTC
Казки читати корисно, тільки не треба забувати, що це таки казки.

Reply

pan_baklazhan September 22 2012, 18:25:25 UTC
Що саме ви вважаєте казками ( ... )

Reply

noddeat September 22 2012, 18:37:16 UTC
>Що саме ви вважаєте казками?

все, що ви пишете - казки.

>це зі слів одного мого френда, який там живе.

я теж там живу. тільки це нерелевантно: є дуже багато «русіше дойче», які живуть в Німеччині 20 років, і не знають базових речей, типу як купити квиток на залізницю. тому, те, що ваш френд розповідає казки, абсолютно не суперечить тому, що він живе.

>Хоча це цілком відповідає лівацькій практиці ведення дискусій - факти, що не вписуються в їхній світогляд, треба вважати фальшими. І по можливості їх забороняти.

ггг. а навпаки ні? ви, відповідно, вважаєте маячнею все, що кажу я, бо це не вписується у вашу картину світу.

так от, запам’ятайте: комунальні послуги і оренду за тих, хто сидить на соціальній допомозі, платить Agentur für Arbeit (це називається Wohngeld), напряму лендлорду, тому ніяких боргів у цих людей бути не може. Це, до речі, одна з причин, чому деякі лендлорди люблять безробітних: за них платить держава, а квартиру можна особливо не ремонтувати, бо державі пофіг.

Reply


Leave a comment

Up