Про податки для бідних

Apr 01, 2011 14:30

У продовження запису про оподаткування бідних. В Україні ідея допомоги бідним за допомогою податкових пільг видається дещо незвичною. Зазвичай бідним допомагають роздаванням різноманітних гречок третього сорту: соціального хлібу, безкоштовного проїзду у громадському транспорті, дешевших послуг ЖЕКу (субсидій), талонів на їжу у студентській їдальні ( Read more... )

usa, economy, ukraine

Leave a comment

dereks April 1 2011, 23:26:32 UTC
ну крути поняттями. tax deduction - це не "звільнення" від податків. Це стандартне поняття еккаунтинг. І українською воно перекладається як "зниження бази оподаткування". І активно в Україні у багатьох сферах насправді застосовується. Ти сам за своє життя податки хоч раз платив?
А ось моентизації пільг у нас немає. І це дійсно погано. І в деяких сферах ніщо насправді окрім жлобства і бажання не заважає. Тоєсть фішка типу "так нереально ж дати стільки грошей, щоб за них той самий товар не від держави можна було придбати за ринковою ціною" не катить.
Проїзд у нас за всіма мірками коштує копійки. Замість утримувати легіони ветеринарів Російсько-Японської війни, які можуть в метротрамвайтролейбус "по посвідченню", елементрано можна було б замінити це періодичним еллауенсом.

Reply

expialidociouz April 1 2011, 23:31:08 UTC
Яка різниця, як це називається? Ми ж розуміємо, про що йдеться. Школяр, який працює влітку в США не платить податків, а школяр, який хоче працювати влітку в Україні легально має бути працевлаштований за всіма правилами і оподаткований з голови до ніг.

Reply

dereks April 2 2011, 11:29:15 UTC
ти не відповів на запитання: Ти хоч раз самостійно податки з свого доходу / прибутків в Україні платив?

Reply

expialidociouz April 2 2011, 20:03:45 UTC
В Україні податкова декларація подається роботодавцями, а не працівниками. І прошу не писати сюди особисті питання, це блог, а не приватний чятік на фейсбуці.

Reply

dereks April 2 2011, 20:52:33 UTC
це не особисте питання. Це питання компетенції, тому що, якщо судити з цього посту і коментарів до нього, майже не розумієш про що пишеш.
Податкова декларація подається роботодавцями за наявності трудового договору. І не лише в Україні, а у всьому цивілізованому світі. Це називається інститут податкового агента. Коли ти в магазині платиш купуєш буханку хліба і там є ПДВ - це теж податок, який сплачуєш ти, але твоїм податковим агентом є продавець.
А податкову декларацію ти маєш подавати особисто завжди коли у тебе є якийсь дохід. Зарплатня з роботодавцем, з яким ти працюєш за трудовим договором - це лише одиничний випадок, який, ще й може складає меншість реальних доходів населення України.

Reply

expialidociouz April 2 2011, 20:53:18 UTC
any evidence?

Reply

dereks April 2 2011, 21:29:01 UTC
та запросто. Береш Податковий кодекс (і так, до його прийняття було так само), відкриваєш і читаєш:

стт. 47, 49, 50, 51, 162.

Reply

expialidociouz April 2 2011, 21:30:04 UTC
та ні, я про те, що я не знаю жодної людини, яка б декларувала доходи, не будучи підприємцем. де ж ця "більшість"?

Reply

dereks April 2 2011, 21:39:33 UTC
тому що так само як закону не дотримується ні держава, ні піприємства, ні звичайні громадяни.
"зарплата в конвертах" дуже часто насправді по-дефолту не є нелегальною. Просто саме її одержувач мав би врахувати її як загальний дохід, сам піти і сплатити. Ти багато знаєш таких людей які декларують доходити отримані в конвертах?
далі: якщо ти здаєш в оренду житло, дачу, машину що завгодно і одержуєш з цього дохід - його треба йти і декларувати. Ніякий роботодавець там ніде взятися не може.
з цього місяця по ідеї також завершується мораторій на податок на дивіденди з депозитів для фізиків. Це теж треба йти і оподатковувати.

Ну й в цілому, ти взагалі багато чого не знаєш і саме це я і намагаюсь тобі пояснити.

Reply

expialidociouz April 2 2011, 21:45:03 UTC
Людина, яка здає в оренду житло не дуже-то і бідна ;) В США теж є специфіка декларування таких доходів, ми ж говорили про доходи від найманої праці, ні?

Reply

dereks April 2 2011, 22:07:09 UTC
я тобі ще раз повторюю: сам факт, того що ти є найманим працівником ще не значить, що податки за тебе платить працедавець. Навіть наявність самого лише трудового договору про це не свідчить.

Reply


Leave a comment

Up