Гаївки

Apr 23, 2014 13:24

В еміграції церква набуває нового значення в житті людини: це вже не релігія, не віра. Це, передусім, приналежність до культури. Потім, це і місце зустрічі.  Саме у Чикаго помітно, як ставляться люди до церкви - вони можуть навіть не заходити в середину, але вони завжди прийдуть зустрітись з знайомими коло будівлі. Вони можуть бути навіть іншого ( Read more... )

народне, українці в США, люди, культура, США, свято, chicago

Leave a comment

mamuka_miriuta April 23 2014, 19:16:56 UTC
нада же.. я за всі роки життя за парканом був в церкві тіко один раз. іто італійський :-)

Reply

eve_link_a April 23 2014, 19:21:23 UTC
там нема паркану )) а чому? інше віровизнання?
навіть здогадуюсь чому був той один раз і чому італійська ))

Reply

mamuka_miriuta April 23 2014, 19:25:02 UTC
Еві, я такий матеріаліст, шо у церкву хіба шо на екскурсію ) крім того, я не є палким прихильником спілкування із українською діаспорою.

мені цікаво почути про твої здогадки )

Reply

eve_link_a April 23 2014, 19:46:13 UTC
гм, перші років з 8 я теж мало спілкувалась. Але зараз, в силу деяких обставин, трохи більше )) матеріалізм тут не заважає. Навіть в деякому розумінні допомагає.

та які там здогадки - на екскурсії мабуть ))

Reply

mamuka_miriuta April 23 2014, 19:57:43 UTC
я можу покласти відверто покласти лапу на серце і сказати, що ти представник діаспори, з яким я підтримую найтісніші стосунки.

в принципі - да, я там був шота як у зоопарку.

хоча зараз згадав, що збрехав: я був тричі в церквах: ще один раз коли Анжелу хрестили. і ще раз - в мормонській церкві на Хелоуін - то вже реально була екскурсія в зоопарк :-)

ще один раз був майже в церкві - ми намагалися пролізти в мормонський темпл в Кардстоні. але ми були надто п,яні і замисєл нє удался. чого ми туди лізли - я навіть і не памітаю. хоча я не думаю, що ми тоді заморочувалися з приводу мотиву відвідин :-)

Reply

eve_link_a April 23 2014, 20:10:12 UTC
та я тобі чесслово не дивуюсь. Нормальні люди подалі від української околиці селяться.

Мормони ше ті артисти )) ми співпрацюєм з ними досить тісно, нєзабиваємиє ощющєнія ))

а малого не хрестили?

Reply

mamuka_miriuta April 23 2014, 20:23:05 UTC
коли Мерседес пішла в місцеву церкву довідатися про "умови" похрестити малого, то почула такі кондишинс, шо дуже втішилася, що пішла вона, а не я. бо прийшлося би чоловіка з поліцейсього участка забирати (я ужасно не толерантний до релігійних мракобісся та ідіотизму). тут якось один мудак два рази приходив агітувати в місцеву церкву. перший раз я його просто послав. другий раз він реально тікав, а Мерседес мене тримала за всі частини тіла. з іншої сторони це помогло - він більше ніколи не приходив. а двері тепер завжди першою спішить відкрити Мерседес. во ізбєжаніє мєжнациональних конфліктів та братоубійствєнной войни.

ти собі просто не уявляєш градус релігіозності місцевого суспільства, я не можу це сформулювати без лайливих словосполучень...

Reply

eve_link_a April 23 2014, 20:26:16 UTC
ого, видно прихожан забагато мають .... тут все набагато спокійніше - ніхто нікого не агітує, ну крім свідків (їх всюди повно). Похрестити - 25 баксів члєнського внеску і шось там ше 50 чи 100 за саме хрещення. І то в українській церкві. Ніякого напрягу.

Reply

mamuka_miriuta April 23 2014, 20:31:30 UTC
ми малу в Канаді хрестили - ніяких проблем, ідіотизму і т.д. я спокійно відбув процедуру без напрягів і на тверезу голову. але тут.... це жах суцільний просто... саме засране село, в якому навіть школи немає,матиме як мінімум дві церкви. уявляєш собі масштаб трагедії?

Reply

eve_link_a April 24 2014, 01:18:48 UTC
Можу уявити. То нам пару років тому розказувала мама нашого друга. Вона в твоєму місті пропрацювала RN кільканадцять років. При тому, шо вони поляки, а та національність сам знаєш як повернута на релігії. Ше розказувала, як в їх нейборхуді поселився чорний, ггггг.

Reply


Leave a comment

Up