Вибори проілюстрували відсутність монополії електоральних симпатій

Nov 02, 2010 12:07


Рівень демократичності виборчого процесу в Україні відповідав загальному рівню правосвідомості громадян. Таку думку висловила керівник Євразійського інституту свобод, Вероніка Прохира.

На переконання експерта, головною проблемою цих виборів, як і попередніх, є не недосконале законодавство, а невміння його використовувати.

«Можна чимало зауважень висловити стосовно закону, за яким відбувались ці вибори. Проте, головною проблемою є не, власне, зміст нормативно-правових норм, а їх практичне застосування. На жаль, загальний рівень правової та політичної свідомості як українських громадян, так і багатьох політиків, знаходиться ще на достатньо невисокому рівні, тому говорити про правову досконалість не час», - зауважує Прохира.

Голова ЄІСу також зауважила, що виборча кампанія була конкурентною, про що свідчать і її попередні результати.

«Вже з попередніх результатів ми бачимо відсутність монополії електоральних симпатій. В одних регіонах перемогу одержують представники Партії регіонів, в інших - БЮТ чи, навіть, Свободи. Тому, один з головних принципів виборів - їх конкурентність - збережено повністю», - підкреслює експерт.

Також, достатньо показовим, на переконання В.Прохири, є відсоток явки виборців.

«Очевидно, що він загалом по Україні не перевищить 50%. Так, з одного боку це цілком нормальний показник для локальних виборів, проте для України це дуже мало, - зазначає вона. - Наші громадяни завжди відрізнялись особливою активністю у виборчих процесах - навіть під час місцевих дострокових кампаній явка виборців часто перевищувала 60%».

На думку експерта, такі показники свідчать про певну втому українців від політики загалом. Це, за її словами, обумовлено головним чином тим, що навесні цього року тільки-но відбулись президентські вибори, а восени знову мала місце виборча кампанія.

политика, Украина, ЄІС

Previous post Next post
Up