Залежність результатів виборів від національного складу

Jul 20, 2012 17:50

Деякі люди схиляються до думки, що національний склад має не першочергове, або й взагалі десяте значення, для результатів виборів. Підозрюю така думка базована на тому, що є маса прикладів, де українці голосують прямо протилежно. Зрозуміло, це наводить на думку, що мотивація голосування у цих людей мало пов’язана з їхньою національністю, а скоріше ( Read more... )

президентські вибори 2010, україна, національний склад україни, міста, список

Leave a comment

pollotenchegg July 20 2012, 15:09:48 UTC
Як вам ідея додати до графіку дані по великих містах обл.підпорядкування (напр. +50 тис.)?

Reply

matroskin_ua July 20 2012, 15:27:47 UTC
+++

Reply

easternwestern July 20 2012, 16:31:51 UTC
Та можна й райони додати(тих областей де є нацсклад по районах). Лінія буде тільки чіткішою.
Проте щоб підрахувати % по містах це б непогано спочатку зробити всі області, ато зараз нормально витягнути з бази дані по тому чи іншому населеному пункті - це не так просто, в адресі назва міста не завжди згадується. Потім напевне зроблю розширену версію графіку.

Reply

pollotenchegg July 20 2012, 16:45:29 UTC
"Лінія буде тільки чіткішою."

Думаєте? По-моєму якраз з районами такої чіткої кореляції як з облцентрами не буде - у масі овер90%-україноетнічних районів Янукович переміг з великим відривом.

Reply

easternwestern July 20 2012, 16:53:52 UTC
Думаю з великими містами буде доволі чітка кореляція.

Щодо районів, мені здається це також буде цікаво, а що в чиїхось очах це може свідчити що я неправий - це вже другорядне:) Впевнений, в районах кореляція буде, хоч і зрозуміло відчутно гірша, але буде - бо там де не овер90% українців - Янукович переважно набрав ще більше:))

Райони просто переважно в зомбозалежності облцентру, відповідно овер90% в Одеській і овер90% в Вінницькій - це вже не одне і теж. По суті нацсклад облцентру має більший вплив на результат в області, ніж нацсклад в області в цілому.
Але це все стосується в першу чергу власне українців, росіяни практично завжди голосують за Януковича, просто в багатьох випадках, коли росіян відносно мало, то вони ніяк не впливають на загальний результат, як українці проголосували - так і є. Проте це не значить, що росіяни там виступали не по "національному".

Reply

pollotenchegg July 20 2012, 17:30:18 UTC
"росіяни практично завжди голосують за Януковича"

Це залежить від ступені асимільованості росіян. Не те що вони не голосують за помаранчевих, просто ті, що таки голосують, у 2001 записались українцями, "асимілювались". Але конкретно я їх вважаю все таки росіянами. Тому, до речі, я більше схиляюсь до використання національних даних за 1989 р.

ps Всі результати по містах обласного підпорядкування по районах вже зібрані в одному місці.
www.electoralgeography.com/new/ru/wp-content/uploads/2010/02/ukraine2010-2007-2006.xls
Тобто графік можна зробити вже зараз)

Reply

easternwestern July 21 2012, 15:41:46 UTC
Росіяни асимілюються дуже повільно, так як мають більш ніж достатньо умов для збереження своєї націдентичності в Україні. Тут скоріше йде мова про дітей від змішаних шлюбів. А вважати їх росіянами більше ніж українцями, якщо самі себе вони ідентифікують як українців на мій погляд неправильно.

Та й взагалі, як ви хочете вести облік таких росіян? Дані перепису 1989 вважатись кращими за 2001 можуть з великою натяжкою, все-таки тоді море українців убли приписані росіянами, а на зорі незалежності демографічна ситуація дуже змінилась. Україну покидали в першу чергу етнічні росіяни, які мали коріння в РФ, тоді як русифіковані українці, які не мали близьких родичів в РФії, залишались.

Проте з вашою основною ідеєю я звичайно згоден! Діти міжнаціональних шлюбів, які голосували за Тимошенко переважно вважають себе українцями. ІМХО це тільки ще один аргумент за те, що національне питання дуже корелює з результатами виборів.

Reply

pollotenchegg July 21 2012, 16:16:52 UTC
"Дані перепису 1989 вважатись кращими за 2001 можуть з великою натяжкою, все-таки тоді море українців убли приписані росіянами"

Не "були приписані", а "приписувались". І це в даному випадку головне. Толку що у містах Донбасу % українців скокнув за 12 років на 10-15 в.пунктів, голосувати то вони по-іншому не стали.

Reply

easternwestern July 22 2012, 15:35:04 UTC
Не розділяю вашу точку зору. В даному випадку не стали, проте це не значить що ситуація не змінилась. Те що вони значно краще будуть сприймати проукраїнські ідеї мені очевидно.
Взагалі, ІМХО, Донбас не втратить свого "колориту" за нашого життя. Там сам принцип забудови брєдовиіше нікуди. В Львівсько-Волинському басейні зробили нормально, а там радянська влада чогось масово тупила.
Просто третина населення вимре(старі), третина роз’їдеться(молодь), і сам регіон буде маловпливим на будь-що.

Reply


Leave a comment

Up