Погоди зараз у нас на Вестерботенщині стоять чудові. Так ще пару тижнів має бути, а потім прийде похмура північна осінь. А тому, гріх в такий час проводити вихідні дома. От і вирішили ми, невеликою компанією в п'ять чоловік, вирушити на прогулянку вихідного дня в сусідню область (лен шведською) Вестерноррланд. Там знаходиться цікава місцевість Високий Берег (
Höga Kusten). Тут, через постійний підйом земної поверхні над рівнем моря, утворились дуже мальовничі не те щоб гори, але пагорби. Все це діло охороняється
ЮНЕСКО, як унікальний геологічний об'єкт. А ЮНЕСКО абищо охороняти не буде. Ми вирішили з'їздити в
Національний парк Skuleskogen, який є частиною Високого Берегу. Найближчими містами до Високого Берегу є Ерншельдсвік та Крамфорс (найближчі), Сундсваль або рідне Умео. У першого та двох останніх точно є аеропорти, також можна добиратись автобусом або поїздом.
Вирушили вранці з Умео на орендованій машині. Водієм був Матіас, угорець. Тому, їхали швидко і з угорськими матюками в сторону повільних шведів, які їхали не так весело, а відповідно до дорожніх знаків. Шведи проїжджають 100 км з копійками між Умео і Ерншельдсвіком за півтори години. Ми справились за годину. Парк знаходиться нед десь за тридцять кілометрів від міста. Спочатку планувалось, зайти в парк через північний вхід, щоб ходити ближче до моря. Але ми промахнулись повз поворот і поїхали на західний. Повороти на входи позначені на трасі коричневими знаками, якими в Європах позначають визначні місця.
На вході в парк можна взяти карту із доріжками. Самі доріжки на місцевості позначені кружочками відповідного кольору на деревах або камінні. Також на карті позначені варті відвідання місця в парку і стоянки для палаток.
Ми вирішили геройськи пройти через весь національний парк до моря. Якихось сім з гаком кілометрів, тю. Йти в хорошій компанії весело. Свіже передосіннє повітря. Навколо ліс.
Озера
Каменюки
З горбів відкриваються краєвиди.
Зустріли хатку, в якій, я так розумію можна переночувати, або поставити біля неї палатку. Що і зробили поляки, які товклись біля неї.
Добрались ми лише до гори Stampberget. Це десь по середині нашого оптимістичного маршруту. Де оголосили привал і перекус.
А далі, як завжди, реалізм переміг оптимістичні плани, тому вирішили повертати назад. Але море ми здалеку побачили.
Прогулянка 4,5 км туди і назад, бодрим кроком зайняла десь 4 години. Дорога цікава і не складна. Доступна навіть дітям років від десяти, що наочно доводили шведські сім'ї, які в повному складі йшли тією ж стежкою.
До машини підходили під матіасові завивання, який переконливо зображав дівчинку-підлітка з Ай-Фоном, яку несправедливо тягали весь день по горах і лісах.
Але до моря все-таки хотілось. І проїхавши на південь, з'їхавши з основної траси і трохи попетлявши виїхали до Барсти, де як нам казали гарний пляж. Пляж ми не знайшли (до нього, схоже, треба ще пройти, а в Барсті автомобільна дорога закінчується). Але море таки побачили.