Після колишнього містечка Златопіль я перейшов річку і опинився саме в місті Новомиргород.
Новомиргород
1. Міст через річку Велика Вись. Міст побудований у 1962 році. Вись не така вже й велика - всього 166 кілометри, але місцями глибина до 40 метрів.
2. Хмарочос Новомиргорода. Там за кількасот метрів супермаркет АТБ. За що я люблю АТБ так за те, в якому місті України ти б не був, а товари однакові, що в Черкасах, що в Кривому Розі. До оккупації ми тарились в АТБ у Ялті по черкаськми цінам, а не барижним кримським.
3. Тут стояв лисий
4. Традиційно чим живе район
5. Будинок культури
6. Синіх ларьків вже в Черкасах не залишилось, а тут цей привіт із 90-х стоїть.
7. Тільки поставили на пустирі на якомусь. Хто там кричить що всякі комуністи там це наша історія, почитайте хто такі Косіор, Постишев і Петровський і їх причетність до геноциду українського народу.
8. Плакат як насмішка над мандрівником який не побоявся "европейських" доріг Черкащини і Кіровоградщини і приїхав в це місто. Борода нині в тренді )
9. ІС-3.- радянський важкий танк заключного періоду
Другої світової війни, запущений в серійне виробництво в останні його дні і не встиг взяти в ній участь. Тому цю бойову машину частіше вважають одним з перших післявоєнних радянських танків. Абревіатура ІС означає «Йосип Сталін» - офіційна назва серії радянських важких танків випуску 1943-1953 рр. Індекс 3 відповідає третій серійній моделі танка цього сімейства. Через характерні форми верхньої лобової частини корпусу отримав прізвисько «Щука». Каже нам
вікіпедія.
10. Сарай 1913 року в жахливому стані
11. Стара будівля лікарні. Комплекс лікарні побудований відомим елисаветградським архітектором Яковом Паученком на кошти Ганни Дмитрян - дочки місцевого грецького купця Михайла Мартакі
12. Сумно, що вона, як і майже всі старі будівлі в Новомиргороді і Златополі в жахливому стані.
13. Саме вона, Ганна Дмитрян, отримавши спадщину померлого батька, стала фундаторкою цієї лікарні, і саме їй мешканці міста мають завдячувати, що лікарня була побудована такою вишуканою і була так вдало розташована. Адже від багатьох невдалих проектів лікарні фундаторка відмовилась. Прикметно,що при будівництві лікарні була залучена праця місцевих будівельників і використані місцеві будматеріали. Будіництво велося з1910 по 1912 рік. (c)
mandrivnic 14. Будівля руйнується як від атмосферних опадів так і від місцевих мешканців.
15. Поки в історичній будівлі Новомиргорода є якась установа доки вона і ціла. Тільки її переводять в інше місце - хана будівлі.
16. З дороги пам'ятка ще більш-менш пристойно виглядає
17. Недобудований гуртожиток недалеко від лікарні
18. Надпис на гуртожитку "ЗА КПУ. КОМУНІСТИ СПАСІТЬ УКРАЇНУ. СІМОНЕНКО ПРАВ "
19. Старенький сарайчик біля лікарні
20. Будинок лікаря, вигляд з двору. Будинку повезло, в ньому поки ще є мешканці
21. А лікарні ні ...
22.
23.
24. Іллінська церква 1766 року побудови. Реконструкція йде вже давно і досить повільно. хоча якщо порівнювати з фотографіями 2012 року то прогрес є.
25. Раніше в самому Новомиргороді було 5 церков. Вціліла тільки ця.
26. Поховання на території церкви.
27. Церква - найдавніша будівля Новомиргорода, знаходиться на південно - західній околиці, досить таки віддалена як від автостанції так і від залізничного вокзалу.
28. Щоб добратись від церкви до вокзалу в мене було 45 хвилин, але через ожеледь я не міг бігти чи йти швидко і не встигав на дизель. Встигнути на дизель дуже хотілось, не хотілось йти через все місто на автостанцію і там ще 3 години чекати автобусу. Коли вже до вокзалу залишалось кілометри 2, а часу хвилин 10, я перших зустрічних чоловіків на Жигулях, що стояли палили біля магазину, попросив підвести мене до вокзалу за 30 грн, звісно вони погодилиись і вже через 5 хвилин я стояв біля каси. Дизель ще й запізнився хвилин на 5.
29. Вокзал міста Новомиргород. Незабаром приїде дизель Помічна - станція імені Шевченка і він стане порожнім. А мене чекатиме ще пересадка в Смілі на дизель ст. ім. Шевченка - Гребінка ...
Кіровоградщина в записах
Златопіль Урочище Каскади