Так, він був у шпиталі і разів 5 говорив про це під час інтерв"ю, підкреслюючи, що не хоче коментувати те, чого не знає. Докладно розповідав що було до його поранення, а щодо того, що було після, оцінки давав лише з одного приводу: коли виникла домовленість, що солдатів можна "забрати" з оточення (не шляхом бою, а шляхом домовленостей), то не були вислані авта, щоби це зробити.
Я погодуюсь з тим, що Ви пишете про армію, субординацію і т.ін. Звертаю увагу, що і Сем-Сем з цим публічно погоджується. Йога вимога -- мати нормальне розслідування, а не "вигнати генералів N, NN, NNN etc". Забезпечити функціонування зворотнього зв"язку, коли погані командири втрачають посади, а гарні висуваються вгору, причому зв"язку не шляхом мітингів та постів у ФБ, а шляхом державної процедури. Різниця велика. Така ж НМД як між вимогами майдану про перевибори і "силовим захоплення влади", про яке торочать у Кремлі.
Чітке виконання наказів та певний рівень довіри до професіоналізму командирів -- дві сторони однієї медалі. Обговорювати їх окремо досить ризиковано.
\\ так, він був у шпиталі і разів 5 говорив про це під час інтерв"ю, підкреслюючи, що не хоче коментувати те, чого не знає.
От і лікувався б у шпиталі, а не строчив отакі от істеричні пости, і не зганяв би людей під Генштаб, щоб видушити підмогу для "сваіх рєбят":
"Министру обороны Украины Гелетею. Командованию АТО. Несмотря на многочисленные предупреждения о ситуации, складывающейся в секторе Б, несмотря на вчерашнюю и сегодняшнюю информацию о прорыве танков с Сектора Д, а также границы с РФ, с района Моспино, ситуация с присылкой дополнительных подразделение ВСУ так и не разрешилась. Сейчас немедленно необходимо остановить отход того, что до этого прикрывало нам тыл, то есть вверенных вашему ведомству частей из района Кутейниково- Старобешево, вернуть артиллерию и нанести массированный удар в это район с обязательным использованием бронетехники. Данные силы у вас имеются. В случае, если это не будет сделано и ситуация будет усугубляется и далее, оставлю за собой право трактовать бездействие руководства ВСУ в наиболее негативном варианте. Если надо - сами становитесь с пистолетом на дороге и держите ситуацию. Действуйте в конце-то концов!
P.S. и какого черта мы брали Первомайск а когда почти все было готово, три недели топтались возле него в ожидании приказа, а сейчас вообще вынужден был забрать людей сюда. Ау, меня бл..ть кто то слышит? Мы штурмовой батальон, а не мишени для артиллерии террористов!!! https://www.facebook.com/dostali.hvatit/posts/802466809788095
Це нормально так звертатися до вищого командування? Звідки він знає, чи є сили у Генштабу, чи немає? Чому він взяв, що Генштаб повинен був кидати все і виконувати накази якогось комбата?
Ні це ненормально. Але слухайте далі. Проблема, яку я бачу, ось в чому. Є маса повідомлень про халатність як культуру армії. Такі повідомлення приходять від Сем-Сема, від волонтерів, з ЗМІ, їх педалює М.Найем в своїх ефірах. Врешті, вони нікого не дивують новизною. Я виходжу з того, що явище є. Не лише в армії, а і у всьому суспільстві, але в армії це більш яскраво проявляється, з трагічними наслідками. З одного боку, на псевдоборотьбі з цим явищем можна базувати психологічні операції проти нас, все як Ви пишете. З іншого боку воно само по собі -- немаленька психологічна операція. Якщо його не помічати під гаслом "штабу видніше", думаю шкода буде не менша, ніж від "отаманщини". Ми маємо дві проблеми, зав"язані одна на одну. Як знайти баланс між розподілом сил на їх вирішення, які заходи треба проводити -- ось питання.
\\ Такі повідомлення приходять від Сем-Сема, від волонтерів
Такі повідомлення треба адресувати Головнокомандувачу. Якщо Президенту, якого ми самі обрали не можна довіряти, то тоді нам просто гаплик.
А виносити "розбор польотів" на суд обивателів, які нічорта не петрають у військовій справі, можуть тільки ідіоти, або провокатори.
Два маленьких питання:
1. Звідки звичайний комбат, який ще й лікується у шпиталі і знаходиться поза зоною АТО знає, які сили є у Генштабу на момент оточення "єво рєбят", якщо пише у своїй мордокнижці: "Данные силы у вас имеются".
Хто докладає якомусь комбату про пересування частин у зоні АТО на підставі чого він робить висновок, що у Штабі є резерви???
Таку інформацію звичайному офіцерові середньої ланки знати (і тим більше афішувати у ФБ) НЕ-ПО-ЛО-ЖЕ-НО! Це інформація тільки для Генштабу, який планує операції.
2. Чому генерали Генштабу, які все ж таки кінчали академії, повинні усе кидати і робити так, як скаже їм якийсь капітан запасу, котрий колись учився у "морєходці" і не має ні теоретичної ні практичної підготовки планування маштабних наземних операцій?
Іловайський напрямок не був стратегічний. Командування прийняло рішення кинути всі сили, які є, на утримання Приазов'я. Бо Іловайськ просто закріплює територію, яка вже була під контролем окупантів, коли РФ кинула регулярні війська, а от захоплення Приазов'я - розширює ці території і дає Дондурасу крупний порт.
Далі: невже "афіцеру" не ясно, що головною причиною розгрому було те, що росіяни кинули РЕГУЛЯРНІ частини, проти яких ні ЗСУ, ні добровольці ще воювати не навчилися? Це якби ви билися з противником на шаблях - а в нього раптом у руках лом з'явився. Поки ви не знайдете відповідний лом, чи прийом проти лому - ви будете відступати.
А істерика: дайтєнамподкрєплєніє, іначєябудутрактоватьвсьовхудшуюдлявассторону - це слова не офіцера, а неврастеніка, або провокатора.
Це війна, дєтка. На війні таке буває, що частини потрапляють в оточення. І тікають. Таке траплялося з усіма арміями, у всі часи.
Армія - це закрита структура. У нас є Головнокомандувач, якому ми делегували права, є МО, якого призначив Головнокомандувач. Тотальна недовіра до керівництва і намагання втручатися у процес державного менеджменту призведе до традиційної для українців поразки.
Якщо росіяни сліпо вірять Путіну, то ми кидаємося в інші крайнощі і стоїмо над душею у нашого керівництва, і намагаємося на Віче вирішувати, як діяти Генштабу.
Ну от взнала якась домогосподарка, що генерали в нас нікудишні (так Володя Парасюк сказав :) - і ЩО далі?
Ви пишете правильні слова про одну проблему. А другу залишаєте без уваги. Якщо Ви вважаєте, що ці дві проблеми можна вирішувати окремо - скажіть це.
Я кажу, що проблеми пов"язані. Ось приклад: якщо на літак поствити більш потужний двигун, буде краще. Можна навести мільйон переваг більш потужного двигуна. Але тоді літак буде більше важити. І якщо не враховувати фактор повної ваги, то в результаті вибору кращого двигуна можна і зовсім не полетіти.
Ну от взнала якась домогосподарка, що генерали в нас нікудишні (так Володя Парасюк сказав :) - і ЩО далі?
Далі має бути створена система, в якій кращі офіцери виходять нагору і стають новими генералами. Чи її створення абсолютно необхідно? Чи можна виграти війну з тими генералами, що вже є в наявності? Відповіді не знає ніхто.
Навіть якщо Парасюк, Сем-сем і т.ін. є корисними ідіотами, питання довіри до командування створили не вони. Вони його лише роздувають. Рано чи пізно воно з"явилося б і без них, чи інших путінських агентів.
\\ Далі має бути створена система, в якій кращі офіцери виходять нагору і стають новими генералами
А чому Ви вважаєте, що в нас немає ротації?
Уже ж замінили недавно 6 генералів.
АТО ішло досить успішно, ми за 2 місяці звільнили 2/3 території, поки Путін не кинув регулярні війська. Які у Вас підстави не довіряти генералам, які за 2 місяці майже очистили Донбас від терористів при тому, що у нас армія взагалі ніколи не воювала (порівняйте скільки часу Росія у Чечні валандалася).
Ви хочете, щоб АТО без жертв обходилося? Це - неможливо.
Щоб підняти полковника до генерала, треба, щоб він себе проявив, а на це потрібен час. За 2 дні полковники генералами не стають :)
А проблема довіри чи недовіри до керівництва зав'язана на глибинні психологічні установки українців. Це - національна риса - по хамськи ставитися до свого керівництва і не прощати йому нічого. А на цій рисі спекулюють воріженьки.
Згадайте у які котли потрапили радянські війська під Харковом і Києвом у 41-му, а там же купа українців була.
Згадайте як Жуков проводив переправу через Дніпро нашими трупами.
Чому українці простили імперському керівництву таке скотське ставлення (моя бабуся все життя молилася на Сталіна, і не тільки вона), а своїм керівникам ми нічого не прощаємо. І не віримо. Пару місяців тому обрали Президента і тепер самі його опльовуємо, віримо кожній макітрі у балаклаві, яка репетує, що нас зливають.
Я ж повторюю: армія - це закрита, вертикальна структура. Там накази спускаються згори, а не з Віче. Ми обрали Головнокомандувача, який має вирішувати проблеми, в т.ч. і кадрові. і звертатися з ними треба до Головнокомандувача. Порох же проводив зустріч із волонтерами, от і розказали б йому про всі проблеми.
Де він за 2 місяці візьме геніальних полководців? Чому Ви вважаєте, що Прездент-Головнокомандувач не знає про ті проблеми, про які зараз репетують парасюки, бутусови і Семенченки?
Те, що здається простим кухарці, чи диванному аналітику - в реалі не так просто.
Свіжий приклад істерика з приводу незакритого кордону. Всі кричали: чому не закрили кордон і звинувачували владу, що вона хоче подовше потягти війну. Коли спробували закрити кордон - москалі стали гатити з Градів - і доморощені стратеги нарешті переконалися, що закрити кордон не так легко, як їм здається.
Проблему невиправданої недовіри до військового і політичного керівництва треба вирішувати в тому числі шляхом зміни інформаційної політики.
Але у нас ЗМІ на відміну від РФ так не контрольовані, вони належать різним власникам і трансоюють те, що вигідно власникам і мочать тих, на кого їм вкажуть.
\\ Я кажу, що проблеми пов"язані. Ось приклад: якщо на літак поствити більш потужний двигун, буде краще. Можна навести мільйон переваг більш потужного двигуна. Але тоді літак буде більше важити. І якщо не враховувати фактор повної ваги, то в результаті вибору кращого двигуна можна і зовсім не полетіти.
Я розумію, що ви маєте на увазі.
Ви хочете сказати, що якщо відсторонити громадськість від контролю за діями військового керівництва, то буде свавілля некомпетентних генералів.
Якщо виносити кожну військову операцію на суд публіки, то буде паніка і злив важливої інформації ворогу під час дискусії. Коли якийсь комбат у розпал інтервенції заявляє у ФБ, що у Штабу є резерви, то ворог намотає це собі на вус :)
Тут ви випускаєте з уваги такий момент: громадськість не може БЕЗПОСЕРЕДНЬО контролювати військове керівництво. Бо вона просто некомпетентна у таких справах. Громада не може вирішувати питання, куди Штабу треба посилати резерв - на Іловайськ, як каже Семенченко, чи приберегти його, щоб утримати Приазов'я. Таке грубе втручання у військові рішення неприпустимі, і ті, хто закликає на Віче давати накази Штабу, або провокатор, або ідіот.
Громадськість контролює військове керівництво тільки опосередковано.
Ми обрали собі нового Президента, він же Головнокомандувач. Цей Президент призначив нового голову Штабу. І недовіра до генералів - це наслідок недовіри до самого Головнокомандувача, та його кадрової політики, до його спроможності бути гарантом цілісності і до його здатності адекватно реагувати на зраду і некомпетентність гененералів.
Тому більшість українців абсолютно спокійно ставиться до того факту, що комбати добровольчих батальйонів звертаються не до Головнокоманувача, коли стикаються з труднощами, а до публіки, і кличуть її на Майдан, щоб надавити на нерадивих Генералів, допускаюче грубе порушення субординації.
цю проблему неможливо вирішити, поки громада нарешті не позбудеться колективної неврастенії і почне довіряти політичному проводу. Я думаю, час трошки вправить мізки нашому суспільству.
Вистачило ж у нас ума в 1 турі вибрати Президента. :)
Я не розумію, чого Ви на мене так тиснете. Я писав, що у інтерв"ю на громадському ТБ Сем-Сем говорив не так як писав в ФБ, нічого не вказував генералам, конкретики не давав -- казав, що все пояснив Порошенку, і взагалі вів себе дуже правильно згідно з Вашими ж критеріями. А Ви мені знову його пост в ФБ під ніс. Він там був неправий, всі погоджуються.
І недовіра до генералів - це наслідок недовіри до самого Головнокомандувача, та його кадрової політики, до його спроможності бути гарантом цілісності і до його здатності адекватно реагувати на зраду і некомпетентність гененералів. Цілком навпаки на мій погляд. Це наслідок культури халатності в цій системі, яку багато хто на фронті відчуває безпосередньо, безвідносно до того що він думає про президента. А потім вже недовіра може перенестись і на президента. Громадськість може, НМД, позитивно впливати на культуру. Ясно, що вона не має впливати на конкретні операції та накази.
Ви хочете, щоб АТО без жертв обходилося? Це - неможливо. Для чого мені приписувати, що я не казав? Нечесно!
\\ Я не розумію, чого Ви на мене так тиснете. Я писав, що у інтерв"ю на громадському ТБ Сем-Сем говорив не так як писав в ФБ, нічого
Я не тисну на Вас :)
Розумієте, те, що він потім казав, то вже не так важливо. У критичний момент, коли москалі ломонулися регулярними військами, його істерика у ФБ і мітинги під Штабом з вимогами врятувати підрозділи під Ілловайськом, поламала роботу Штабу. Дєло було майже сдєлано.
Підніжку Штабу поставили. Хоча Україна незважаючи ні на що встояла на ногах.
\\ Це наслідок культури халатності в цій системі, яку багато хто на фронті відчуває безпосередньо
Ну, знаєте, обиватель цю культуру НЕ відчуває. Він про неї взнає з ФБ комбатів.
От тільки Вам не здається, що треба вислухати і протилежну сторону? Щоб уявлення було адекватне?
Халатні, не халатні, а били окупантів, і майже очистили від них Донбас.
А Ви думаєте у добровольчих батальйонах усе ідеально? Думаєте там немає бардака? Генерали у нас паркетрні, згодна. А комбати - не паркетні? У Семенченка є досвід керування крупними підрозділами в умовах бойових дій? Немає. Він ще більший дилетант, ніж наші генерали. Чому Ви думаєте, що втрати тільки через халатність генералів, а не через авантюризм та дилетантизм комбатів?
Я ще раз повторюю: армія - це закрита, вертикальна структура. Нагорі стоїть Головнокомандувач, якого ми САМІ обрали. Ми вирішили, що ця людина має достатньо розуму і патріотизму, щоб керувати військом і АДЕКВАТНО реагувати на виклики.
Ми найняли менеджера і поставили його під дріб'язковий контроль. Це - функція Головнокомандувача стежити, щоб генерали виконували свої обов'язки. І він, будемо сподіватися, робить усе від нього залежне, щоб поліпшити стан ЗСУ.
\\ Громадськість може, НМД, позитивно впливати на культуру
\\ Громадськість може, НМД, позитивно впливати на культуру
ЯК?
Можна я на щось спробую вплинути? Я писав, що Ви приписуєте мені висловлювання, і що це нечесно. А Ви проігнорували. Абідна!
Серйозно, ця дискусія не впливає на Сем-Сема, Головнокомандувача, Великого Українця Мустафу і т.д. Але вона впливає на культуру ставлення наших віртуальних персонажів один до одного.
Я погодуюсь з тим, що Ви пишете про армію, субординацію і т.ін. Звертаю увагу, що і Сем-Сем з цим публічно погоджується. Йога вимога -- мати нормальне розслідування, а не "вигнати генералів N, NN, NNN etc". Забезпечити функціонування зворотнього зв"язку, коли погані командири втрачають посади, а гарні висуваються вгору, причому зв"язку не шляхом мітингів та постів у ФБ, а шляхом державної процедури. Різниця велика. Така ж НМД як між вимогами майдану про перевибори і "силовим захоплення влади", про яке торочать у Кремлі.
Чітке виконання наказів та певний рівень довіри до професіоналізму командирів -- дві сторони однієї медалі. Обговорювати їх окремо досить ризиковано.
Reply
От і лікувався б у шпиталі, а не строчив отакі от істеричні пости, і не зганяв би людей під Генштаб, щоб видушити підмогу для "сваіх рєбят":
"Министру обороны Украины Гелетею.
Командованию АТО. Несмотря на многочисленные предупреждения о ситуации, складывающейся в секторе Б, несмотря на вчерашнюю и сегодняшнюю информацию о прорыве танков с Сектора Д, а также границы с РФ, с района Моспино, ситуация с присылкой дополнительных подразделение ВСУ так и не разрешилась. Сейчас немедленно необходимо остановить отход того, что до этого прикрывало нам тыл, то есть вверенных вашему ведомству частей из района Кутейниково- Старобешево, вернуть артиллерию и нанести массированный удар в это район с обязательным использованием бронетехники. Данные силы у вас имеются. В случае, если это не будет сделано и ситуация будет усугубляется и далее, оставлю за собой право трактовать бездействие руководства ВСУ в наиболее негативном варианте. Если надо - сами становитесь с пистолетом на дороге и держите ситуацию. Действуйте в конце-то концов!
P.s. Простите меня. Я не могу написать, что конкретно происходит сейчас. Это читаете не только вы...https://www.facebook.com/dostali.hvatit?fref=nf
P.S. и какого черта мы брали Первомайск а когда почти все было готово, три недели топтались возле него в ожидании приказа, а сейчас вообще вынужден был забрать людей сюда. Ау, меня бл..ть кто то слышит? Мы штурмовой батальон, а не мишени для артиллерии террористов!!!
https://www.facebook.com/dostali.hvatit/posts/802466809788095
Це нормально так звертатися до вищого командування? Звідки він знає, чи є сили у Генштабу, чи немає? Чому він взяв, що Генштаб повинен був кидати все і виконувати накази якогось комбата?
Reply
Reply
Такі повідомлення треба адресувати Головнокомандувачу. Якщо Президенту, якого ми самі обрали не можна довіряти, то тоді нам просто гаплик.
А виносити "розбор польотів" на суд обивателів, які нічорта не петрають у військовій справі, можуть тільки ідіоти, або провокатори.
Два маленьких питання:
1. Звідки звичайний комбат, який ще й лікується у шпиталі і знаходиться поза зоною АТО знає, які сили є у Генштабу на момент оточення "єво рєбят", якщо пише у своїй мордокнижці: "Данные силы у вас имеются".
Хто докладає якомусь комбату про пересування частин у зоні АТО на підставі чого він робить висновок, що у Штабі є резерви???
Таку інформацію звичайному офіцерові середньої ланки знати (і тим більше афішувати у ФБ) НЕ-ПО-ЛО-ЖЕ-НО! Це інформація тільки для Генштабу, який планує операції.
2. Чому генерали Генштабу, які все ж таки кінчали академії, повинні усе кидати і робити так, як скаже їм якийсь капітан запасу, котрий колись учився у "морєходці" і не має ні теоретичної ні практичної підготовки планування маштабних наземних операцій?
Іловайський напрямок не був стратегічний. Командування прийняло рішення кинути всі сили, які є, на утримання Приазов'я. Бо Іловайськ просто закріплює територію, яка вже була під контролем окупантів, коли РФ кинула регулярні війська, а от захоплення Приазов'я - розширює ці території і дає Дондурасу крупний порт.
Далі: невже "афіцеру" не ясно, що головною причиною розгрому було те, що росіяни кинули РЕГУЛЯРНІ частини, проти яких ні ЗСУ, ні добровольці ще воювати не навчилися? Це якби ви билися з противником на шаблях - а в нього раптом у руках лом з'явився. Поки ви не знайдете відповідний лом, чи прийом проти лому - ви будете відступати.
А істерика: дайтєнамподкрєплєніє, іначєябудутрактоватьвсьовхудшуюдлявассторону - це слова не офіцера, а неврастеніка, або провокатора.
Це війна, дєтка. На війні таке буває, що частини потрапляють в оточення. І тікають. Таке траплялося з усіма арміями, у всі часи.
Армія - це закрита структура. У нас є Головнокомандувач, якому ми делегували права, є МО, якого призначив Головнокомандувач. Тотальна недовіра до керівництва і намагання втручатися у процес державного менеджменту призведе до традиційної для українців поразки.
Якщо росіяни сліпо вірять Путіну, то ми кидаємося в інші крайнощі і стоїмо над душею у нашого керівництва, і намагаємося на Віче вирішувати, як діяти Генштабу.
Ну от взнала якась домогосподарка, що генерали в нас нікудишні (так Володя Парасюк сказав :) - і ЩО далі?
Reply
Reply
Я кажу, що проблеми пов"язані. Ось приклад: якщо на літак поствити більш потужний двигун, буде краще. Можна навести мільйон переваг більш потужного двигуна. Але тоді літак буде більше важити. І якщо не враховувати фактор повної ваги, то в результаті вибору кращого двигуна можна і зовсім не полетіти.
Ну от взнала якась домогосподарка, що генерали в нас нікудишні (так Володя Парасюк сказав :) - і ЩО далі?
Далі має бути створена система, в якій кращі офіцери виходять нагору і стають новими генералами. Чи її створення абсолютно необхідно? Чи можна виграти війну з тими генералами, що вже є в наявності? Відповіді не знає ніхто.
Навіть якщо Парасюк, Сем-сем і т.ін. є корисними ідіотами, питання довіри до командування створили не вони. Вони його лише роздувають. Рано чи пізно воно з"явилося б і без них, чи інших путінських агентів.
Reply
А чому Ви вважаєте, що в нас немає ротації?
Уже ж замінили недавно 6 генералів.
АТО ішло досить успішно, ми за 2 місяці звільнили 2/3 території, поки Путін не кинув регулярні війська. Які у Вас підстави не довіряти генералам, які за 2 місяці майже очистили Донбас від терористів при тому, що у нас армія взагалі ніколи не воювала (порівняйте скільки часу Росія у Чечні валандалася).
Ви хочете, щоб АТО без жертв обходилося? Це - неможливо.
Щоб підняти полковника до генерала, треба, щоб він себе проявив, а на це потрібен час. За 2 дні полковники генералами не стають :)
А проблема довіри чи недовіри до керівництва зав'язана на глибинні психологічні установки українців. Це - національна риса - по хамськи ставитися до свого керівництва і не прощати йому нічого. А на цій рисі спекулюють воріженьки.
Згадайте у які котли потрапили радянські війська під Харковом і Києвом у 41-му, а там же купа українців була.
Згадайте як Жуков проводив переправу через Дніпро нашими трупами.
Чому українці простили імперському керівництву таке скотське ставлення (моя бабуся все життя молилася на Сталіна, і не тільки вона), а своїм керівникам ми нічого не прощаємо. І не віримо. Пару місяців тому обрали Президента і тепер самі його опльовуємо, віримо кожній макітрі у балаклаві, яка репетує, що нас зливають.
Я ж повторюю: армія - це закрита, вертикальна структура. Там накази спускаються згори, а не з Віче. Ми обрали Головнокомандувача, який має вирішувати проблеми, в т.ч. і кадрові. і звертатися з ними треба до Головнокомандувача. Порох же проводив зустріч із волонтерами, от і розказали б йому про всі проблеми.
Де він за 2 місяці візьме геніальних полководців? Чому Ви вважаєте, що Прездент-Головнокомандувач не знає про ті проблеми, про які зараз репетують парасюки, бутусови і Семенченки?
Те, що здається простим кухарці, чи диванному аналітику - в реалі не так просто.
Свіжий приклад істерика з приводу незакритого кордону. Всі кричали: чому не закрили кордон і звинувачували владу, що вона хоче подовше потягти війну. Коли спробували закрити кордон - москалі стали гатити з Градів - і доморощені стратеги нарешті переконалися, що закрити кордон не так легко, як їм здається.
Проблему невиправданої недовіри до військового і політичного керівництва треба вирішувати в тому числі шляхом зміни інформаційної політики.
Але у нас ЗМІ на відміну від РФ так не контрольовані, вони належать різним власникам і трансоюють те, що вигідно власникам і мочать тих, на кого їм вкажуть.
Reply
Я розумію, що ви маєте на увазі.
Ви хочете сказати, що якщо відсторонити громадськість від контролю за діями військового керівництва, то буде свавілля некомпетентних генералів.
Якщо виносити кожну військову операцію на суд публіки, то буде паніка і злив важливої інформації ворогу під час дискусії. Коли якийсь комбат у розпал інтервенції заявляє у ФБ, що у Штабу є резерви, то ворог намотає це собі на вус :)
Тут ви випускаєте з уваги такий момент: громадськість не може БЕЗПОСЕРЕДНЬО контролювати військове керівництво. Бо вона просто некомпетентна у таких справах. Громада не може вирішувати питання, куди Штабу треба посилати резерв - на Іловайськ, як каже Семенченко, чи приберегти його, щоб утримати Приазов'я. Таке грубе втручання у військові рішення неприпустимі, і ті, хто закликає на Віче давати накази Штабу, або провокатор, або ідіот.
Громадськість контролює військове керівництво тільки опосередковано.
Ми обрали собі нового Президента, він же Головнокомандувач. Цей Президент призначив нового голову Штабу. І недовіра до генералів - це наслідок недовіри до самого Головнокомандувача, та його кадрової політики, до його спроможності бути гарантом цілісності і до його здатності адекватно реагувати на зраду і некомпетентність гененералів.
Тому більшість українців абсолютно спокійно ставиться до того факту, що комбати добровольчих батальйонів звертаються не до Головнокоманувача, коли стикаються з труднощами, а до публіки, і кличуть її на Майдан, щоб надавити на нерадивих Генералів, допускаюче грубе порушення субординації.
цю проблему неможливо вирішити, поки громада нарешті не позбудеться колективної неврастенії і почне довіряти політичному проводу. Я думаю, час трошки вправить мізки нашому суспільству.
Вистачило ж у нас ума в 1 турі вибрати Президента. :)
Reply
І недовіра до генералів - це наслідок недовіри до самого Головнокомандувача, та його кадрової політики, до його спроможності бути гарантом цілісності і до його здатності адекватно реагувати на зраду і некомпетентність гененералів.
Цілком навпаки на мій погляд. Це наслідок культури халатності в цій системі, яку багато хто на фронті відчуває безпосередньо, безвідносно до того що він думає про президента. А потім вже недовіра може перенестись і на президента. Громадськість може, НМД, позитивно впливати на культуру. Ясно, що вона не має впливати на конкретні операції та накази.
Ви хочете, щоб АТО без жертв обходилося? Це - неможливо.
Для чого мені приписувати, що я не казав? Нечесно!
Reply
Я не тисну на Вас :)
Розумієте, те, що він потім казав, то вже не так важливо. У критичний момент, коли москалі ломонулися регулярними військами, його істерика у ФБ і мітинги під Штабом з вимогами врятувати підрозділи під Ілловайськом, поламала роботу Штабу. Дєло було майже сдєлано.
Підніжку Штабу поставили. Хоча Україна незважаючи ні на що встояла на ногах.
\\ Це наслідок культури халатності в цій системі, яку багато хто на фронті відчуває безпосередньо
Ну, знаєте, обиватель цю культуру НЕ відчуває. Він про неї взнає з ФБ комбатів.
От тільки Вам не здається, що треба вислухати і протилежну сторону? Щоб уявлення було адекватне?
Халатні, не халатні, а били окупантів, і майже очистили від них Донбас.
А Ви думаєте у добровольчих батальйонах усе ідеально? Думаєте там немає бардака? Генерали у нас паркетрні, згодна. А комбати - не паркетні? У Семенченка є досвід керування крупними підрозділами в умовах бойових дій? Немає. Він ще більший дилетант, ніж наші генерали. Чому Ви думаєте, що втрати тільки через халатність генералів, а не через авантюризм та дилетантизм комбатів?
Я ще раз повторюю: армія - це закрита, вертикальна структура. Нагорі стоїть Головнокомандувач, якого ми САМІ обрали. Ми вирішили, що ця людина має достатньо розуму і патріотизму, щоб керувати військом і АДЕКВАТНО реагувати на виклики.
Ми найняли менеджера і поставили його під дріб'язковий контроль. Це - функція Головнокомандувача стежити, щоб генерали виконували свої обов'язки. І він, будемо сподіватися, робить усе від нього залежне, щоб поліпшити стан ЗСУ.
\\ Громадськість може, НМД, позитивно впливати на культуру
ЯК?
Reply
ЯК?
Можна я на щось спробую вплинути? Я писав, що Ви приписуєте мені висловлювання, і що це нечесно. А Ви проігнорували. Абідна!
Серйозно, ця дискусія не впливає на Сем-Сема, Головнокомандувача, Великого Українця Мустафу і т.д. Але вона впливає на культуру ставлення наших віртуальних персонажів один до одного.
Reply
А я Вам нічого не приписувала :)
Ось що я писала:
Ви хочете, щоб АТО без жертв обходилося?
Бачите, там знак питання? Я у Вас СПИТАЛА :)
\\ Серйозно, ця дискусія не впливає на Сем-Сема,
Ні, ЦЯ дискусія не впливає. На Семенченка вплинули інші чинники, тому він і збавив оберти :)
\\ Але вона впливає на культуру ставлення наших віртуальних персонажів один до одного.
По-моєму, наші віртуальні персонажі цілком культурно спілкуються, без матюків :)
Reply
Leave a comment