Ден Браун. Інферно.
Прочитав з цікавістю. Тільки в даному випадку ця цікавість стосується більше не якихось чергових стародавніх таємниць. В новій книзі Дена таких таємниць небагато, і вони навряд чи спровокують масові дискусії, як це траплялося з деякими попередніми книгами автора. Натомість сюжет і дія самого твору стала цікавіша. І це до речі, підкреслюють чимало західних оглядачів. «Нарешті Ден Браун навчився писати» - жартують деякі з них.
В принципі ситуація, коли головний герой втрачає пам'ять, а потім протягом твору намагається згадати, що з ним було раніше, далеко не нова. А в багатьох серіалах навіть традиційно обов’язкова. Як також, наприклад, падіння вагітної героїні зі сходів або героя в кому.
Але нікуди подітися - в житті все це буває трапляється. На жаль. Тому ці «стандарти» як неоднократно використовувалися авторами, так очевидно і будуть використовуватися надалі. І тут уже для письменника справа саме у тому ЯК це написати.
У Брауна получилося непогано. Якщо не сильно напружуватися в тих моментах, коли сюжет зупиняється і Ленгдон згадує якусь чергову «бувальщину» з всесвітньої історії, то виходить досить приємний для читання трилер.
І ще маленький бонус саме читачам-українцям. (Обережно, далі спойлер!)
Дія минулих романів проходила здебільшого в Західній Європі або Америці, і пересічному українському читачеві, який хотів би на власні очі подивитися описані Брауном місця дістатися туди важкувато. Щоб потрапити в паризький Лувр, ватиканський Замок Ангела, або тим більше вашингтонський Капітолій треба мати візу, яку досить нелегко отримати середньостатистичному українцю, а також немаленькі гроші, щоб туди дістатися.
Події в романі «Інферно» відбуваються у Флоренції, Венеції і (увага!) Стамбулі. В Туреччину візи не потрібні і дістатися до Стамбулу туди і назад можна всього за 120 зелених. Я був у Стамбулі в квітні цього року, за місяць до виходу книги Дена Брауна і ще не знав, що жив там всього в якихось ста метрах від місця, де головний злодій його роману замислив свій головний злочин. :)